Προς το περιεχόμενο

Οι hackers που παρέλυσαν το δίκτυο της Sony Pictures απειλούν τους υπαλλήλους της και τις οικογένειες τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μερικοι απλά δεν ειναι ανθρωποι!

 

Να μου πεις τι περιμένεις απο εναν λαο που τρωει κατσαριδες...

Tραβα φαε αντερα που ηταν μες στα σκατα, 

με το συμπαθειο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το αφηνα ασχολιαστο αλλα το να κατηγορας καποιον για τις διατροφικες του συνηθειες ειναι γελοιο , τι να πουμε δλδ για τους γαλλους που τρωνε βατραχια ή για εμας που τρωμε σαλιγκαρια . και απο την στιγμη που σε γειτονες χωρες αποκεφαλιζονται ανθρωποι η soνυ δεν με ενδιαφερει...

Το να κατηγορείτε εμένα για το τι καπνίζω όμως είναι k.

 

k.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχίζω και συμπαθώ τη Β. Κορέα, thumbs up και μερικές χιλιάδες like από μένα σε οποιονδήποτε κατάφερε το επίτευγμα αυτό, ας είναι και από την Αιθιοπία ή από τον αστερισμό του Κενταύρου, είναι το τελευταίο που με ενδιαφέρει.

 

 

Μαλάκα,έχουν χούντα εκεί.Χούντα.Χ-ο-ύ-ν-τ-α.

 

Παραμύθια και μάλιστα χωρίς δράκο. Τα λέει η Sony, επειδή οι hackers είναι συμπαθείς στον κόσμο, κι επειδή φαίνεται να είναι ο Δαυίδ-hackers ενάντια στον πολυεθνικό Γολιάθ-Sony. Ετσι κάνουν την εταιρεία πιο ευάλωτη και συμπαθητική στο κοινό, εμφανίζοντας τους hackers ως εκβιαστές και τρομοκράτες, είτε ως "βορειοκορεάτες" (ας γελάσω, στη βόρεια κορέα δεν νομίζω να υπάρχουν πάνω από 100 υπολογιστές καλύτεροι από pentium-III).

 

 

Και ξέρεις τι υπολογιστές έχουν στην Β.Κορέα επειδή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα να χτυπήσουν τη Google καλύτερα να έχουν και τις πλάτες της Ε.Ε. Όχι ότι οι κινηματογραφικές εταιρίες δεν θέλουν χοντρό χέρι ξύλο, αλλά υπάρχουν πολλές πέρα από τη Sony Pictures :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μερικοι απλά δεν ειναι ανθρωποι!

 

Να μου πεις τι περιμένεις απο εναν λαο που τρωει κατσαριδες.

θα το αφηνα ασχολιαστο αλλα το να κατηγορας καποιον για τις διατροφικες του συνηθειες ειναι γελοιο , τι να πουμε δλδ για τους γαλλους που τρωνε βατραχια ή για εμας που τρωμε σαλιγκαρια . και απο την στιγμη που σε γειτονες χωρες αποκεφαλιζονται ανθρωποι η soνυ δεν με ενδιαφερει...

Μια χαρά είναι τα βατράχια ίδιο κρέας με το κοτόπουλο !Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω πολλές συνδέσεις μου φαίνεται.Τι σχέση μπορεί να έχει η Β.Κορέα με όλα αυτά;Τι σχέση μπορεί να έχει η Sony με όλα αυτά;Γιατί θα πρέπει να σηκώσουμε κι εμείς το επαναστατικό λάβαρο φωνάζοντας "ζήτω οι χακεράδες που πολεμάνε τις μεγάλες κακές πολυεθνικές".Πολλά ασύνδετα γεγονότα βλέπω και μπερδεύομαι όλο και πιο πολύ...  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι σχέση μπορεί να έχει η Β.Κορέα με όλα αυτά;Τι σχέση μπορεί να έχει η Sony με όλα αυτά;

Η Sony εχει μια καινουρια κωμωδια(..wink, wink!) που αναφερεται στην κακια Β.Κορεα (..double wink,wink!), οποτε ΣΙΓΟΥΡΑ η B.Κορεα ειναι υπευθυνη για οτι κακο συμβαινει στη Sony απο δω και περα (πχ, ο Kim Jong-un θα φταιει για οποια πατατοταινια βγαλει απο δω και περα) και ας μην εχουμε ουτε ενα βασιμο στοιχειο που να αποδεικνυει κατι τετοιο(..triple double wink, wink!).

Α, εχουμε. Marketing. Και αποποιηση ευθυνων. Ακομα και οταν ειναι πασιφανες οτι τα χουμε κανει ..τανα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι η βορεια κορέα με τα γκούλαγκ, τους δρόμους χωρίς αυτοκίνητα και την τεχνολογία του 50 έχει και χακερς. Επίσης έχει ανακαλύψει την τηλεμεταφορά και έχει κομμάντος που τηλεμεταφέροντε στα γραφεία μεγάλων εταιριών, αμερικανικών συμφερόντων και κάνουν anal probing στους υπαλλήλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι μεγαλη επανασταση να δινεις στο Internet ΑΦΜ και στοιχεια ταυτοτητας απο τον καθε υπαλληλο που ετυχε να δουλευει για την sony, ναι φοβερο χτυπημα....Λες και αυτοι ειναι η ριζα του κακου οτι να ναι. Αυτο που κανανε θα μπορουσαν απλα να χακαρουν τα παντα και να αφησουν απεξω αυτες τις πληροφοριες.... 

 

 

Το κακο με τετοια κρατη σαν την Β. Κορεα δεν αντιλαμβανονται οτι ολοι οι υπολοιποι εχουν δικαιωμα να λενε οτι θελουν και μακαρι να βγει αυτη η ταινια αλλα απο την αλλη υπαρχει και η λυση να τη βγαλει η ιδια η sony στο internet free και ασε τους χακερ να κουρευονται αν προσβαλεται ο ηγετης τους.

Ακριβώς επειδή θίγονται οι υπάλληλοι μιας εταιρίας είμαι χαρούμενος, εαν ήταν ένας απρόσωπος CEO (πάντα απρόσωποι αχυράνθρωποι είναι, άλλοι είναι από πίσω) θα ήμουν αδιάφορος. Δε μου αρέσει η άποψη πάρα πολλών που θεωρούν τους υπαλλήλους μιας επιχείρησης ... απλούς υπαλλήλους, οι υπάλληλοι είναι αυτοί που κάνουν κάθε επιχείρηση και εκτελούν τις διαταγές των ανωτέρων και κάνουν πραγματικότητα τα ... οράματα των διευθυντών, μόνο με CEO και μετόχους ποτέ δε γίνεται τίποτα, άρα οι υπάλληλοι κάθε άλλο παρά αμέτοχοι στις ευθύνες είναι.

Τώρα αυτά με τη Β. Κορέα και τις ταινίες της Sony ούτε μπορώ να τα καταλάβω και ούτε με ενδιαφέρουν καθόλου, το ρεζουμέ της υπόθεσης για μένα είναι ότι κάποιοι μεγαλουπάλληλοι θα νιώσουν λίγο άβολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλάκα,έχουν χούντα εκεί.Χούντα.Χ-ο-ύ-ν-τ-α.

 

 

 

Και ξέρεις τι υπολογιστές έχουν στην Β.Κορέα επειδή..

1. Στη θέση της Β. Κορέας μπορείς να βάλεις οτιδήποτε άλλο και δε θα αλλάξει καθόλου το νόημα για μένα, δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι είναι έργο της Β. κορέας ή άλλης χώρας ή κάποιας εταιρίας ή κάποιων τυχαίων που κάνουν πλάκα. Δεν έχω κανένα κόλλημα με τη Β. κορέα, απλά έτυχε να την αναφέρει το άρθρο και το έγραψα.

2. Α ναι, σίγουρα, φασιστικά και απολυταρχικά καθεστώτα που καταδυναστεύουν τους πολίτες τους, όπως της Β. Κορέας είναι καταδικαστέα, πρέπει να δείχνουμε τη προτίμησή μας και να υπερασπίζουμε και με το ίδιο το αίμα μας δημοκρατικές κοινωνίες, όπως η ελληνική, που αφήνουν το πολίτη ελεύθερο να κάνει τις λαμογιές του ώστε να μπορεί κάθε μέρα να ρουφάει το φραπέ του, να τρώει τη ψητοτηγανητή συκωταριά του με όλη της τη τσίκνα και να σκορπίζει όση αιθαλομίχλη γουστάρει με τα τζάκια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι απλά δεν ειναι ανθρωποι!

 

Να μου πεις τι περιμένεις απο εναν λαο που τρωει κατσαριδες...

 

Μάγκα μου αυτό ήταν βαρύ. Τι σχέση έχει αυτό που τρώνε με την SONY.

 

Τέσπα. Στο θέμα μας, τα άτομα απλά έχουν ξεφύγει ρε φίλε, φαναράκι ;) την έχουν κάνει την SONY.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...