Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με facebook.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, με φώναξε ένας γνωστός μου και μου είπε ότι είχε πρόβλημα με το facebook. Συγκεκριμένα μια μέρα εκεί που ήταν στο facebook άρχισε να του πετάει κάτι για ιούς (δεν θυμάται τι) και το έκλεισε αμέσως. Το πήγε στο eshop και του κάνανε καθαρισμό κλπ (δεν νομίζω format) και του είπαν ότι το laptop είναι "καθαρό" από ιούς. Το πρόβλημα (το οποίο εμφανίστηκε μετά από αυτό με τους ιούς και δεν επιλύθηκε με το καθάρισμα) είναι ότι μόλις συνδέεται στο facebook του βγάζει αυτό στην φωτό.

 

 

Αν πατήσει οκ τον παραπέμπει σε ένα πρόγραμμα το οποίο κάνει scan αλλά μου λέει ότι το έτρεξε και δεν άλλαξε κάτι. Το profil του δουλεύει γιατί μπήκα από το κινητό μου αλλά δοκίμασα από το laptop να μπω στο δικό μου profil (αυτό το έκανα αφού το πήρε από το eshop) και μπήκε κανονικά. 

 

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

post-219161-0-78742700-1418498800_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόγραμμα ήταν το trend micro. Αλλά μου είπε ότι το έτρεξε και δεν έφτιαξε. Εγώ ήμουν διστακτικός γιατί πίστευα ότι το έβγαζε κάποιος ιός. Αν το τρέξω δηλαδή θα φτιάξει γιατί του είπαν στο eshop ότι το laptop είναι καθαρό.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάρωση σε ασφαλή λειτουργία με το malware bytes έχω σκοπό να κάνω. Η αρχικοποίηση και επαναφορά των browsers πως γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, μέσα στην εβδομάδα λογικά θα έχω το laptop στα χέρια μου οπότε θα τα δοκιμάσω. Αν δεν φτιάξει τι γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Συγγνώμη που άργησα τοσες μερες να απαντήσω. Τελικλα κάτι πειραξε στις γλώσσες και έφτιαξε. Δεν χρειάστηκε να τρέξει πάλι αυτό το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...