Προς το περιεχόμενο

οτε και (conn x tv) ή forthnen και (nova) ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Τότε τι το σκέφτεσαι;

Μένεις ΟΤΕ με τα 38€ και full πακέτο. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση με τα 30€ του 3play της Nova.

στον οτε Tv τ 38 ευρώ είναι για ιντερνετ 4 mbps ενώ στη nova 3play δίνει 12 ώρες δωρεάν προς κινητά και ιντερνετ 24 mpbs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στον οτε Tv τ 38 ευρώ είναι για ιντερνετ 4 mbps ενώ στη nova 3play δίνει 12 ώρες δωρεάν προς κινητά και ιντερνετ 24 mpbs

Διάβασε καλά το πρώτο μήνυμα του @maik42.

 

Τα 38€ είναι η προσφορά που του έκανε ο ΟΤΕ για 2 χρόνια, 24άρι ADSL, σταθερά και Full OTE TV. Δεν έχει κλήσεις προς κινητά (και δεν τον ενδιαφέρουν).

Ως μέτρο σύγκρισης ανέφερα ότι το αντίστοιχο πακέτο της Nova είναι σε προσφορά 50€, για 18 μήνες.

 

Το απλό 3play της Nova, είναι μεν φθηνότερο (30€ για πάντα και κινητά), αλλά δεν έχει πλούσιο τηλεοπτικό πρόγραμμα που ενδιαφέρει τον maik.

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση λοιπόν, της προσφοράς που του έδωσε ο ΟΤΕ με τα αντίστοιχα της Nova.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στον οτε Tv τ 38 ευρώ είναι για ιντερνετ 4 mbps ενώ στη nova 3play δίνει 12 ώρες δωρεάν προς κινητά και ιντερνετ 24 mpbs

Να συνοψισω προς αποφυγη εσωτερικων παρεξηγησεων και παρερμηνειων.  :-)

 

στην conn x tv:

1. full pack

2. internet εως 24

3. δωρεαν κλησεις απο σταθερο 250 λεπτα τον μηνα σε σταθερα (εγω κανω τοσα λεπτα την διμηνια) και 30 λεπτα τον μηνα προς κινητα (εγω κανω 0 κλησεις προς κινητα απο το σταθερο)

4. δωρεαν απο 5,00€ καθαρα μοναδες σε 2 καρτοκινητα της cosmote και για ενα χρονο.

5. 31,80€ για ενα χρονο και 38,00€ για 2 χρονια.

6. δωρεαν ολος ο εξοπλισμος και η εγκαταστσαση

 

στην Forthnet:

1. nova tv 3play το βασικο πακετο.

2. δωρεαν απεριοριστες κλησεις απο σταθερο σε σταθερα του εσωτερικου

3. κλησεις σε κινητα απο σταθερο με χρεωση αστικης μοναδας

4. internet εως 24

5. δωρεαν ολος ο εξοπλισμος και η εγκατασταση

6. 29,90€ για παντα.

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε καλά το πρώτο μήνυμα του @maik42.

 

Τα 38€ είναι η προσφορά που του έκανε ο ΟΤΕ για 2 χρόνια, 24άρι ADSL, σταθερά και Full OTE TV. Δεν έχει κλήσεις προς κινητά (και δεν τον ενδιαφέρουν).

Ως μέτρο σύγκρισης ανέφερα ότι το αντίστοιχο πακέτο της Nova είναι σε προσφορά 50€, για 18 μήνες.

 

Το απλό 3play της Nova, είναι μεν φθηνότερο (30€ για πάντα και κινητά), αλλά δεν έχει πλούσιο τηλεοπτικό πρόγραμμα που ενδιαφέρει τον maik.

Δεν υπάρχει καμία σύγκριση λοιπόν, της προσφοράς που του έδωσε ο ΟΤΕ με τα αντίστοιχα της Nova.

Δεν τον ενδιαφέρουν τα αθλητικά και για αυτό το ανέφερα . Το start pack nova είναι πιο φθηνό και έχει πολλά δορυφορικά κανάλια με σταθερή τιμή όπως έχει βέβαια και το οτε tv έχει πολλά δορυφορικά κανάλια . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ας βγάλουμε έξω τα αθλητικά ("ευπροσδεκτα μεν αλλα δεν με ενδιαφερουν").

Έχει ταινίες το Start Pack για να το συγκρίνεις με το Full Pack του ΟΤΕ;

Που πλεονεκτεί σε περιεχόμενο;

Κι εγώ έχω Nova (Sports Pack) αλλά δεν εθελοτυφλώ όταν κάνω σύγκριση υπηρεσιών ώστε να έχω τον βέλτιστο λόγο τιμής/περιεχόμενο ανάλογα τις επιθυμίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενα φικαρακι μου πληρωνει 50ε το διμηνο για double play 24 - απεριοστισα σταθερα εντος κ full pack ,πως γινεται ?

Αν του έχει κάνη τέτοια προσφορά η nova  είναι η καλίτερη που έχω δει μέχρι στιγμής .Κατα καιρούς βγάζει καλές προσφορές η Nova

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τον ειδα τον λογαριασμο 52ε το διμηνο του ερχεται  κ εμεινα μαμακας διοτι πληρωνω 74ε για το ιδιο πακετο κ τους πηρα τηλεφωνο διοτι τελειωνει κ το παιζουν κινεζοι στην εξυπηρετηση αλλα αυτοι θα χασουν θα παω αλλου για ενα χρονο κ τον  μεθεπομενο θα το παρω εκει θελουν δεν θελουν .


Αν του έχει κάνη τέτοια προσφορά η nova  είναι η καλίτερη που έχω δει μέχρι στιγμής .Κατα καιρούς βγάζει καλές προσφορές η Nova

 

το φδιμηνο φιλε μου  μην μπερδευεσαι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο 3play είναι τηλεφωνία-Internet-SatTV όλα μαζί.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το διακόψεις και να μεταβείς σε απλό Double Play με την όποια έκπτωση σου δώσουν επί της τιμής καταλόγου (και όχι αυτή που έχεις τώρα στο 3play).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τμημα πωλησεων της fortnet - nova επανηλθε σημερα (χθες) το μεσημερι με καινουρια προσφορα.

3play + απεριοριστα τηλεφωνα σε σταθερα και κινητα + το spor1 της nova με 39,00€ για παντα.

το spor1 τι αθλητικα δειχνει ρε παιδες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...