Προς το περιεχόμενο

Logitech G502 Proteus Core Review


crmaris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έχω το ασύρματο gaming G602 της Logitech και πρίν από αυτό το ενσύρματο MX518.

 

Kαι εγώ είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος από τα ποντίκια της Logitech. Για το ασύρματο 602 δε, το θεωρώ ίσως το καλύτερο wireless gaming ποντίκι που υπάρχει αυτή  τη στιγμή όσον αφορά εργονομία-αυτονομία-επιδόσεις και δεν πιστεύω να βγεί καλύτερο από κανέναν άλλο πλήν της Logitech.

 

Στο G502 που βλέπουμε εδώ, πέρα από το σένσορα, μου αρέσουν πολύ τα πλαϊνά κουμπιά του, τα οποία φαίνεται να είναι σε εύκολα προσβάσιμες θέσεις.

 

Μπράβο στα παιδιά που έκαναν το review. Εξαιρετική δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι fan της Logitech και πάντα αγοράζω ποντίκια της, αλλά το συγκεκριμένο είναι ότι πιο άσχημο έχω δεί... Λες και βγήκε από την ταινεία Transformers!

Kαι που ειναι το κακο με το να μοιαζει κατι με τρανσφορμερ ?? γτ νομιζεις οτι πουλησε αυτο το κομιξ? για το σεναριο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι που ειναι το κακο με το να μοιαζει κατι με τρανσφορμερ ?? γτ νομιζεις οτι πουλησε αυτο το κομιξ? για το σεναριο?

 

Αν θέλω Transformers παίρνω... Transformers, όχι ποντίκι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ήμουν από αυτούς που πάντα είχαν logitech για ποντίκια και ήθελα να πάρω πρόσφατα αυτό εδώ αλλά διάβασα αρκετά review με παράπονα που λέγανε ότι είναι αρκετά μικρό για μεγάλα χέρια.

Τελικά πήρα της evga το torq x10 που είναι μια χαρά αν και μου έχει λέιψει αυτή η άψογη εφαρμογή που έχουν στο χέρι τα ποντίκια της logitech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το ασύρματο gaming G602 της Logitech και πρίν από αυτό το ενσύρματο MX518.

 

Kαι εγώ είμαι παραπάνω από ικανοποιημένος από τα ποντίκια της Logitech. Για το ασύρματο 602 δε, το θεωρώ ίσως το καλύτερο wireless gaming ποντίκι που υπάρχει αυτή  τη στιγμή όσον αφορά εργονομία-αυτονομία-επιδόσεις και δεν πιστεύω να βγεί καλύτερο από κανέναν άλλο πλήν της Logitech.

 

Στο G502 που βλέπουμε εδώ, πέρα από το σένσορα, μου αρέσουν πολύ τα πλαϊνά κουμπιά του, τα οποία φαίνεται να είναι σε εύκολα προσβάσιμες θέσεις.

 

Μπράβο στα παιδιά που έκαναν το review. Εξαιρετική δουλειά.

 

Η Logitech ειναι πολύ πίσω απο τη razer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το 2008 (αλήθεια) χρησιμοποιώ το G9 Laser :)

Έχω επίσης ένα ακόμη ολοκαίνουριο στο κουτί του για backup,

αλλά δεν πεθαίνει το πρώτο να το αλλάξω! Το συγκεκριμένο πάντως της παρουσίασης έχει τρομερή "μηχανή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι άσχημο.

 

Ίσως να είναι η επόμενη αγορά μου, μόλις το τωρινό μου ποντίκι (Logitech G500) παραδώσει πνεύμα (ήδη έχει αρχίσει να κάνει κάτι περίεργα στο αριστερό κουμπί και φοβάμαι ότι θα τα φτύσει πάλι το microswitch, όπως είχε γίνει με ένα παλιότερο ασύρματο Revolution MX).

 

Διαφορετικά θα βγάλω το G700 από το συρτάρι. Καλό ποντίκι αλλά για κάποιο λόγο δεν με βόλεψε ποτέ.

 

 

Δυστυχώς όλα τα Logitech που έχω χρησιμοποιήσει έχουν θέμα με τα microswitch.

Μέχρι στιγμής έχω δει μπόλικα MX518 και G300 στην δουλειά με το κλασσικό double click issue, ενώ στα χέρια μου έχουν ψοφήσει ένα revolution και το αγαπημένο μου G700.

 

Στο G700 που δεν ήθελα με τίποτα να αποχωριστώ επιχείρησα εγχείρηση για αλλαγή microswitch, αλλά οι παπάρες που το σχεδίασαν έχουν βάλει μέσα μία διπλή πλακέτα που δεν βγαίνει, και το κολλητήρι δεν χωρούσε ενδιάμεσα να κάνει δουλειά.

Τελικά το ρίσκαρα στα τυφλά, η εγχείρηση πέτυχε (το ανταλλακτικό microswitch δούλεψε) αλλά ο ασθενής απεβίωσε, καθώς λόγω κάποιας αστοχίας χάλασα το laser που διαβάζει την ροδέλα.

Αγόρασα μετά από λίγες μέρες άλλο G700 μεταχειρισμένο. Τόση αγάπη.

 

Στο G502 λέει η παρουσίαση:

 

Επίσης κάτω από τα δύο κύρια κουμπιά υπάρχουν μηχανικοί διακόπτες, των οποίων η αντοχή φθάνει τις 20 εκατομμύρια ώρες.

 

 

Χμμ, η πρώτη σκέψη λέει "επιτέλους", η δεύτερη αναρωτιέται πώς διάολο μετριέται η αντοχή ενός διακόπτη σε ώρες και όχι σε clicks.

Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος στην μετάφραση;

Επεξ/σία από liopyr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...