Προς το περιεχόμενο

JURASSIC PARK Bluray 3D [Public] 4.99 ευρώ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


hasiotis_john

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε αν υπάρχει κανένας νόμος (ή οδηγία) από την προστασία του καταναλωτή που να απαγορεύει την μονομερή ακύρωση μιας οθn line αγοράς; Tο public αρνήθηκε να διατηρήσει την παραγγελία μέχρι να ξαναέχει απόθεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φυσικα και υπαρχει φιλε μου, απο τη στιγμη που αποδεχονται (δεν στην ακυρωνουν με το που την βλεπουν) και ειδικα απο τη στιγμη που επεξεργαζονται την παραγγελια σου και "ψαχνουν να σου στειλουν το προϊον" στα καταστηματα τους εχει συναφθει "συμβαση αγορας εξ αποστασεως" στην οποια δεν υφισταται νομικα καν το να υπαναχωρησει μονομερως ο πωλητης (απολυτως λογικο αφου ο ιδιος απεστειλε 'προσκληση αγορας σε προκαθορισμενη τιμη' την οποια αργοτερα και παλι ο ιδιος επιβεβαιωσε/αποδεχθηκε). Η υπαναχωρηση (ακυρωση) λοιπον ειναι δικαιωμα του αγοραστη!

Επισης καλη και η πονηρια που κανουν και ανεφερες, σε παλιοτερες προσφορες εδω με ποντικια κλπ, ξαναφεραν στοκ μετα απο 2-3... μηνες και οταν τους ζητησα να εκτελεσουν την παραγγελια μου, μου ελεγαν να κανω νεα, με την... νεα τιμη! Ωραιοι. Και παλι ο νόμος εδω υπαρχει για να "καλυψει" μονο τον αγοραστη, δινοντας αρχικα 1 μηνα διορια στον πωλητη να εκτελεσει την παραγγελια. Προφανως δεν υπαρχει πουθενα αυτο που εχω ακουσει και εγω ο ιδιος ως απαντηση απο τους συγκεκριμενους "ε, επειδη περασαν πλεον 4 μηνες δεν ισχυει η παραγγελια σας".

Ξεκινα απο αρνητικη στο σκρουτζ (παλιοτερα ειχαν ανταποκριθει απο οτι θυμαμαι) και αν δεν, προχωρας και παραπερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσκασε τηλεφωνο για την αρνητικη στο σκρουτζ. 10% λεει για ταινιες/βιβλια κλπ. Φυσικα αρνηθηκα. Του τα εψαλλα κιολας γιατι η πρακτικη ειναι παρανομη (δολωμα που δεν υπαρχει για να αγορασεις κατι αλλο κλπ, ποσο μαλιστα και οταν τα καταστηματα τους συμφωνα με τις εδω μαρτυριες ΕΙΧΑΝ και μαλιστα μπολικο αποθεμα!), κατοπιν τα ξαναεψαλλα για κατι που παρατηρησα σημερα... απο 16/12 ΧΡΕΩΘΗΚΑ τα 4,99ευρω (χρεωση, οχι δεσμευση, επισης περα για περα παρανομο!) και μεχρι να με παρουν τηλεφωνο για να φυγει η κριτικη ΔΕΝ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ, παροτι το sms της ακυρωσης ηρθε πριν 3 μερες! Μια βδομαδα δηλαδη και αν δεν του ελεγα τιποτα σημερα κανεις δεν ξερει αν ποτέ θα τα εβαζαν μονοι τους πισω. Η κριτικη προφανως και δε θα φυγει (ακομα δεν εχει φανει βεβαια) και αν εχω ευκαιρια να την τροποποιησω θα προσθεσω το τελευταιο 'θεματακι' με τα χρηματα!

Απαραδεκτοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα παρελαβα και εγω Θεσσαλονικη. Με εξεπληξαν θετικα αυτην τη φορα, καθως τα ακυρα που εχω φαει απο δαυτους ειναι απειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...