Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση Drivers συσκευών και έτοιμα προγράμματα


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έστησα ένα νέο μηχάνημα για φίλο και έκανα καθαρή εγκατάσταση των windows 10. Σχετικά με τους Drivers, είναι καλυμμένος από αυτά που κατέβασαν αυτόματα τα windows update, ή πρέπει να πάει στη σελίδα του κατασκευαστή της μητρικής και να κατεβάσει κι από εκεί τους drivers? Πέρα από την μητρική χρειάζεται να κατεβάσει κάτι άλλο για τον επεξεργαστή? Για την gpu κατέβασε μέσω του προγράμματος της nvidia.

Τι σύστημα ακριβώς; Καλύτερα να κατεβάσει από το site της μητρικής αν είναι κανα καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σύστημα ακριβώς; Καλύτερα να κατεβάσει από το site της μητρικής αν είναι κανα καινούριο

Το σύστημα είναι καινούριο και έχει έναν fx 6300 πάνω σε μια asus 970 pro gaming aura. Οπότε λες να να κατεβάσει από το site της asus drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σύστημα είναι καινούριο και έχει έναν fx 6300 πάνω σε μια asus 970 pro gaming aura. Οπότε λες να να κατεβάσει από το site της asus drivers?

https://www.asus.com/gr/Motherboards/970-PRO-GAMING-AURA/HelpDesk_Download/

 

Καλύτερα και το bios αφού λέει improve system performance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για σας παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια. Θέλω να κάνω για πρώτη φόρα format σε αυτό το Laptop https://support.hp.com/gr-el/drivers/selfservice/hp-15-ac000-notebook-pc-series/7771404/model/8729283 . Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε ποιους drivers για windows 10 πρέπει να βάλω από όλους αυτούς που έχει ή HP

 

Επεξ/σία από The-Dragon
Είχα ξεχάσει να γράψω κατι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς όρισες , πας στη σελίδα κάτω κάτω , επιλέγεις λειτουργικό σύστημα ( Windows ) και επιλέξτε έκδοση ( Windows 10 ( 64 bit ) ) , πατάς Αλλαγή , αρχίζεις από το Chipset , σε κάθε εγκατάσταση οδηγού η επαννεκίνηση του φορητού είναι απαραίτητη ώστε να πάρει τις αλλάγες  😎

win10.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ss13 είπε

Καλώς όρισες , πας στη σελίδα κάτω κάτω , επιλέγεις λειτουργικό σύστημα ( Windows ) και επιλέξτε έκδοση ( Windows 10 ( 64 bit ) ) , πατάς Αλλαγή , αρχίζεις από το Chipset , σε κάθε εγκατάσταση οδηγού η επαννεκίνηση του φορητού είναι απαραίτητη ώστε να πάρει τις αλλάγες  😎

win10.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ μια τελευταία ερώτηση. Σε κάθε φάκελο έχει πόλους drivers πχ στο chipset έχει 5 τους βάζω και τους 5 και επίσης βάζω όλες τοις κατηγορίες και Γιατί έχει δικό φορές το synaptics TouchPad

Screenshot_20180603-114956.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, ss13 είπε

Τα περνάς όλα , απλά στο Synaptics Touchpad βάλε αυτό που είναι πιο πρόσφατο , δηλαδή αυτό

19.3.31.31 Rev.A 181.5 MB 25 Αυγ 2017 😎

Σε ευχαριστώ.

Έχω μια τελευταία απορία. Οι drivers σύνολο είναι 44 θα κάνω 44 φορές επανεκκίνηση τον υπολογιστή; Η υπάρχει κάποιο κόλπο να τους εγκαταστήσω όλους με την μια. Γιατί θα πάρει έναν αιώνα να τους κάνω έναν έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

ενδέχεται να αρχίσω νέο θέμα, αλλά θα ρωτήσω πρώτα εδώ. Υπάρχει πολύς κόσμος που θέλει να συνεχίσει με Windows 7 και να μην πάει στα 10. Αγόρασα νέο DELL Inspiron με Intel Core i7 8ης γενιάς και πέρασα τα Windows 7. Για όλες τις απαραίτητες συσκευές βρήκα οδηγούς μέσω DriverPack Solutions, εκτός από ενσωματωμένη κάρτα γραφικών Intel UHD Graphics 620. Χωρίς σωστή λειτουργία από εκεί, δεν μπορεί να λειτουργήσει ούτε η AMD Radeon.

Υπάρχει τρικ για να λειτουργήσουν μέχρι 7ης γενιάς επεξεργαστές, όχι όμως για 8. Το πάλεψα πολύ λοιπόν κι έφτιαξα ένα υβριδικό driver που μου εδωσε μερική λειτουργικότητα. Πλήρη γραφικά και εφέ Windows7 (aero etc), Intel Graphics Control Panel, βίντεο με VLC/GOM player κλπ ακόμη και 4Κ κλπ. Δεν έχω όμως εσωτερική υποστήριξη βίντεο (Windows Media Player, Media Center), hardware acceleration, εφαρμογές με 3D γραφικά κλπ.

Έχω εντοπίσει αρχείο dll που φταίει όμως δεν έχω εμπειρία με επεξεργασία του. Ίσως να χρειάζεται επιπλέον και επιπλέον επεξεργασία του inf αρχείου. Έχει κάποιος εμπειρία; Γενικά ξέρει κάποιος λύση για driver για 8ης γενιάς επεξεργαστή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά αυτό το σάιτ είναι οκ ή είναι επικίνδυνο, ο τύπος ισχυρίζεται ότι βρίσκει ντράϊβερς.

Το ns8 στο virus total μου το βγάζει ύποπτο.

Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Επεξ/σία από Χάρης Μυλωνίδης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ στον υπολογιστή μου που έχει windows 7 να κατεβάσω drivers για windows 10. Είχα παλιά ένα πρόγραμμα που έκανες επιλογή για το λειτουργικό που ήθελες και αυτό σου κατέβαζε τους drivers. Ξέρει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...