Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε φωτογραφία του νέου Sony Xperia Z4


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ στο desktop PC μου έχω 2GB Ram!!! Πως γίνεται ένα κινητό να έχει 4??????

 

απαγορευετε τα κινητα να εχουν 4 επιδη εσυ εχεις να κανεις upgrade 5 χρονια; εγω απο το 2010 εγω 8gb πανω και τωρα ειναι απαραίτητα τα 6 για καποια παιχνιδια και η μανα μου με 4 στο λαπτοπ εχει πρόβλημα οταν ανοιγει πολλα tabs + photoshop.

 

γιατι να θελει καποιος 4gb? για παιχνιδια κυριως + να μην διαγραφονται εφαρμογες απο την ραμ για να τρεξουν τα παιχνιδια. + οτι το android τα χρειαζετε επιδη δεν εχει καλο ram management

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άντε πάλι... 

 

 

 

void CopyPaste()
{
	List<SonyMobile> Phones = new List<SonyMobile>();
	Phones.Add(new SonyMobile("Z1", "01/06/2013"));
	Phones.Add(new SonyMobile("Z2", "01/12/2013"));
	Phones.Add(new SonyMobile("Z3", "01/06/2014"));
	Phones.Add(new SonyMobile("Z4", "01/12/2014"));


	for(int i = 0; i < Phones.Count; i++)
	{
		if ( i < Phones.Count - 1)
			CompareDesignAndPrint(Phones[i], Phones[i+1]);
		else
			CompareDesignAndPrint(Phones[i], Phones[0]);
	}
}

void CompareDesignAndPrint(SonyMobile sb1, SonyMobile sb2) 
{
	if (sb1 == sb2)
		Console.WriteLine("Same");
	else
		Console.WriteLine("Not Same");
}


/*-------------------------------------------------------*/
/*	OUTPUT	*/
/*-------------------------------------------------------*/
Same
Same
Same
Same

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαγορευετε τα κινητα να εχουν 4 επιδη εσυ εχεις να κανεις upgrade 5 χρονια; εγω απο το 2010 εγω 8gb πανω και τωρα ειναι απαραίτητα τα 6 για καποια παιχνιδια και η μανα μου με 4 στο λαπτοπ εχει πρόβλημα οταν ανοιγει πολλα tabs + photoshop.

 

γιατι να θελει καποιος 4gb? για παιχνιδια κυριως + να μην διαγραφονται εφαρμογες απο την ραμ για να τρεξουν τα παιχνιδια. + οτι το android τα χρειαζετε επιδη δεν εχει καλο ram management

αν η μανα σου εχει πρόβλημα με πολλά tab + photoshop πρέπει να αλλάξει επεξεργαστή οχι να βάλει +ram :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι η ταυτόχρονη χρήση πολλών εργασιών απαιτεί επεξεργαστική ισχύ.... σε περιβάλλον windows ωστόσο η διαχείριση ραμ είναι τετοια ωστέ να μην απαιτείται τοση πολλή ραμ στις συσκευες για να λειτουργήσουν απροβλημάτιστα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το συτηματακι της εργασιας μου.

 

athlon 3700 2 gb ram 

ανάλυση 1280 χ 1024 (περίπου όσο τα κινητά δηλαδη μεσσαίας κατηγορίας πια)

 

Φορτώνει άνετα καμμιά 10αριά καρτέλες και είναι και μονοπυρηνος ο επεξεργαστής.

 

Αλλά έχεις windows όχι android....! Άλλη δομή , άλλες εντολές ο επεξεργαστής...

 

Το να απαιτεί ένα τηλέφωνο τόση ραμ για να μην κολλάει δεν είναι πλεονέκτημα.... Προσωπικά δεν θα αγόραζα κινητό με βάση τη ραμ ή τον επεξεργαστή όπως δεν θα αγόρασω και ποτέ μηχανη με βάση τα mp. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η μανα σου εχει πρόβλημα με πολλά tab + photoshop πρέπει να αλλάξει επεξεργαστή οχι να βάλει +ram :P

διόρθωση, πολλα tab-πολους browser γιατι θελει να κλεβει στο hero saga κατι. εχει ανοιχτα mozzila για δουλεια και chrome, opera για να παιρνει ζωες. ετσι στο ακυρο της λεω, για ανοιξε μια task manager, 500 mb ελευθερα. της ειναι τσιμα τσιμα, αυτο ηθελα να πω, επεξεργαστη μακαρι να αλλαζε, αλλα σε turbo-x λαπτοπ δεν θελω να πειραματίζομαι.

(της ειχα πει να παρει turbo-x για να εχω και εγω μια αποψη απο πρώτο χερι, don't hate me)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όμορφο είναι αλλά όταν τα Κινέζικα σου δίνουν τέτοιες προδιαγραφές στη μισή τιμή γιατί να τα σκάσεις στη Sony (Και την κάθε sony) ;

To Z4 δείχνει εξαιρετικό και δεν νομίζω να μην υπάρχουν κινέζικα αντίστοιχα στη μισή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...