Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft προτρέπει για «αλλαγή» από MacBook σε Surface Pro 3 με νέα ιστοσελίδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΑ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0α0χα0χ... Μη μη σταματα.. χ0αχ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0αχ0α..

 

Εύχρηστο το osx? Με Windows 8.1 η 10 έχεις δουλέψει ποτε;

Ρε Windows8 όλοι ξέρουμε ότι δεν έχεις ακουμπήσει ποτέ σου τίποτα άλλο εκτός από MS products..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις με αυτο?

Οτι οσοι παιρνουν MAC το παιρνουν για να εχουν windows?

χαχαχαχαχαχαχαχ

Πιο το νοημα να το κανουν? Για να εχουν ποιοτητα?

Ε ας παρουν κανενα αλουμινενιο Dell τοτε...

 

Ασε που οι περισσοτεροι που βαζουν windows πανω το εχουν για παιχνιδια. True story.

Εγω παντως δεν εχω και παρολα αυτα σαν casual gamer εχω και το simcity μου εχω, τα COD μου, τα manager μου, τα batman μου και ξερω πως δεν συγκρινεται σε πληθωρα με τα windows αλλα δοξα το θεο καλα παμε..

Για τα υπολοιπα υπαρχει και ps4..

Όχι δεν παίρνει κάποιος mac μόνο για να έχει windows, αλλά είναι ένα πολύ μεγάλο συν η ασφάλεια του να ξέρεις οτι μπορείς να το κάνεις και αυτό ανα πάσα στιγμή.

 

Επίσης η ποιότητα ενός Mac, δεν σταματάει στο αλουμίνιο. Είναι "αλλού" τα μηχανήματα απο πάρα πολλές πλευρές.

 

Ναι σωστα αν το θετεις ετσι..

Αλλα σιγουρα θα πηγαιναν καλυτερα αν ειχε η apple καλυτερη τιμολογιακη πολιτικη ή το εδινε και σε αλλους κατασκευαστες για να πουμε και ενα αρνητικο..

 

Με αυτη την πολιτικη το osx δεν μπορει να χτυπησει σε πωλησεις τα windows.

Το ενα τρεχει σε ενα brand και το αλλο σε αμετρητα..

Δεν είναι σε θέση η Apple να δώσει το λειτουργικό της σε άλλους κατασκευαστές. Δεν θα μπορούσε να το υποστηρίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0α0χα0χ... Μη μη σταματα.. χ0αχ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0αχ0α..

 

Εύχρηστο το osx? Με Windows 8.1 η 10 έχεις δουλέψει ποτε;

Αν θυμαμαι καλα γελασα και με αλλα που εγραψες οπως το οτι δεν υπαρχουν προγραμματα για OSX.. 

 

Γαργαρα, γαργαρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε MS ο γλυφαδιώτης dj θέλει να φωτάει το μήλο πίσω όταν χώνει πριόνια...

 

@KAKADI

 

Να δούμε το OSX να κάθεται με drivers τρίτων τέταρτων κατασκευαστών... Να δούμε σταθερότητα.... Καλό ε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν παίρνει κάποιος mac μόνο για να έχει windows, αλλά είναι ένα πολύ μεγάλο συν η ασφάλεια του να ξέρεις οτι μπορείς να το κάνεις και αυτό ανα πάσα στιγμή.

 

Επίσης η ποιότητα ενός Mac, δεν σταματάει στο αλουμίνιο. Είναι "αλλού" τα μηχανήματα απο πάρα πολλές πλευρές.

 

Δεν είναι σε θέση η Apple να δώσει το λειτουργικό της σε άλλους κατασκευαστές. Δεν θα μπορούσε να το υποστηρίξει.

 

Νομιζω πως οι αλλοι θα φτιαχναν ετσι τα μηχανηματα τους ωστε να υποστηριζουν το OSX..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως οι αλλοι θα φτιαχναν ετσι τα μηχανηματα τους ωστε να υποστηριζουν το OSX..

Τι εννοείς? Η HP πχ να είχε ένα μοντέλο με τις προδιαγραφές της Apple?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς? Η HP πχ να είχε ένα μοντέλο με τις προδιαγραφές της Apple?

Οχι απαραιτητα..

Απλα θα προσεχαν πως και τι..

Οπως και η apple θα επρεπε να κανει κατι για τους drivers..

 

Να τα βρισκαν καπου στη μεση..

 

Λυσεις υπαρχουν... Η θεληση δεν υπαρχει μεχρι τωρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς? Η HP πχ να είχε ένα μοντέλο με τις προδιαγραφές της Apple?

 

Όχι φυσικά... Η apple να φτιάξει το λειτουργικό της για όλους και για όλα (από την Intel μέχρι το τελευταίο ρημαδι εργοστάσιο της Κίνας) όπως η MS...

 

Και όχι όπως τώρα που πας να βάλεις μία κάρτα γραφικών σε mac και κάνεις σταυρούς και τεμενάδες μπας και παίξει...

 

@KAKADI

 

Θα κάτσει ο κάθε κατασκευστής οποιουδήποτε περιφεριακού ή hardware να προσαρμόζεται στην apple για να βρίζει ο καταναλωτής αυτούς και όχι το λειτουργικό αν δε παίζουν σωστά και η apple να είναι στο απυρόβλητο. Στανταράκι... Όπως γίνεται τώρα στα windows.

Πάς καρφώνεις την pci-e παρκετέζα ενός εργοστασίου που είναι στα βάθη της Μογγολίας, σου βγάζει μπλε οθόνη ή φριζάρει, βρίζεις τη Microsoft...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα,βγαζουν οι αμπαλοι της google,λογισμικο για ολες τις εταιριες και πιστευει κανεις οτι ΑΝ η apple ηθελε να υποστηριξει το λογισμικο της για ολες τις υλοποιησεις,με την πειρα και τις γνωσεις των 30 ποσων χρονων που ασχοληται με τα λογισμικα,δε θα μπορουσαν να το κανουν???

Μην τα ισοπεδονουμε ολα!

Απλα ΔΕ θελει,οπως δε θελει να γινονται και υλοποιησεις με hackintosh !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα,βγαζουν οι αμπαλοι της google,λογισμικο για ολες τις εταιριες και πιστευει κανεις οτι ΑΝ η apple ηθελε να υποστηριξει το λογισμικο της για ολες τις υλοποιησεις,με την πειρα και τις γνωσεις των 30 ποσων χρονων που ασχοληται με τα λογισμικα,δε θα μπορουσαν να το κανουν???

Μην τα ισοπεδονουμε ολα!

Απλα ΔΕ θελει,οπως δε θελει να γινονται και υλοποιησεις με hackintosh !

 

Βασικά δε θέλει γιατί αυτό πουλάει... Αλλιώς δεν θα είχαν λόγο ύπαρξης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@KAKADI

 

Θα κάτσει ο κάθε κατασκευστής οποιουδήποτε περιφεριακού ή hardware να προσαρμόζεται στην apple για να βρίζει ο καταναλωτής αυτούς και όχι το λειτουργικό αν δε παίζουν σωστά και η apple να είναι στο απυρόβλητο. Στανταράκι... Όπως γίνεται τώρα στα windows.

Πάς καρφώνεις την pci-e παρκετέζα ενός εργοστασίου που είναι στα βάθη της Μογγολίας, σου βγάζει μπλε οθόνη ή φριζάρει, βρίζεις τη Microsoft...

 

Η microsoft επελεξε να γινει ετσι η υλοποιηση της... Ε ας τα τρωει στη μαπα τωρα..

Δεν ειναι 2 οι λυσεις μονο.. Ειναι πολλες..

Εμεις εχουμε παρει τη λυση της microsoft ή της apple και την εχουμε κανει ευαγγελιο...

 

Δεν ειμαι εγω ο CEO ουτε της μιας ουτε της αλλης εταιρειας για να παρω καποια αποφαση..

Απλα εμενα με βολευει η υλοποιηση της apple προς το παρον και ειμαι οκ..

Κοιταω για το σηματακι "compatible with mac" και τελειωνει εκει η υποθεση..

Ουτε βριζω ουτε τιποτα..

Απλα εχω περιορισμενες επιλογες.. Δεκτον..

Απ την αρχη ηξερα τι ψωνιζα..

 

Για τους υπολοιπους... Απλα παιδια μην ψωνιζεται απο Μογγολια,, Επωνυμα πραγματα που ξερετε οτι δουλευουν χωρις πολλα πολλα σκουπιδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Microsoft

  • Άριστο ΛΣ και πολύ εύχρηστο
  • Τεράστια ποικιλία προγραμμάτων
  • Όλα τα καλά προγράμματα για τις ανάγκες μας είναι για Windows

Apple

  • Μέτριο ΛΣ με μέτρια εμφάνιση
  • Σχεδόν καθόλου ποικιλία προγραμμάτων
  • Έχει 1 πρόγραμμα για κάθε τι, που by the way τυχαίνει να έχει σχέση με την apple, και θεωρείται-αυτοαποκαλείται καλό.
  • Στα θετικά βρίσκω ότι είναι-ονομάζεται "Apple"

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

 

χαχαχα,  το συγκριτικό σου σα πρωταπριλιάτικη φαρσα ακούγεται. είναι δυνατόν;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχρηστα τα windows? με OSX φιλε εχεις δουλεψει ποτε?

Ναι ολα τα καλα προγραμματα για τις αναγκες μας ειναι για windows..

Ενω εμεις με OSX ψοφαμε και δεν εχουμε προγραμματα.. Πως γενεν ατο?

 

Εγω δεχομαι οτι μπορει να εχουν καλυτερεψει τα windows αλλα ρε φιλε προσπαθεις να μας πεις πως το OSX ειναι μαπα λες και εμεις ζουμε σε αλλο πλανητη?

 

Το 2 πραγματα που μπορουν τα windows να υπερνικησουν το OSX ειναι τα παιχνιδια και η τιμη τελος... Αυτα ολα κ ολα..

 

Θες να σου πω κατι τωρα? Tα MAC παιρνουν και windows....

Ξερω επαθες ΣΟΚ...

 

Εγώ πάντως που δούλεψα με εντυπωσίασαν, αλλά με τα 10αρια θα δώσει πολλά απο αυτά που έχει η apple οπότε μάλλον θα μείνω με τα windows. όσο για εφαρμογές, η microsoft τα έχει κάνει διαθέσιμα σε όλες τις πλατφόρμες τα δικά της. για να σου κλείσει το office να δούμε τι θα κάνεις.

 

Όσο για τις εφαρμογές, Origin? οεο? where is it? :D :D

 

Καλά μηχανήματα αλλά ρε φίλε πρέπει να προσαρμόζονται στους καιρούς, αλλά φοβάται την απευθείας σύγκριση γιατί η microsoft είναι κολοσσός που συνεργάζεται με 10πλασιες εταιρίες απο την apple. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι εφαρμογές office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που δούλεψα με εντυπωσίασαν, αλλά με τα 10αρια θα δώσει πολλά απο αυτά που έχει η apple οπότε μάλλον θα μείνω με τα windows. όσο για εφαρμογές, η microsoft τα έχει κάνει διαθέσιμα σε όλες τις πλατφόρμες τα δικά της. για να σου κλείσει το office να δούμε τι θα κάνεις.

 

Όσο για τις εφαρμογές, Origin? οεο? where is it? :D :D

 

Καλά μηχανήματα αλλά ρε φίλε πρέπει να προσαρμόζονται στους καιρούς, αλλά φοβάται την απευθείας σύγκριση γιατί η microsoft είναι κολοσσός που συνεργάζεται με 10πλασιες εταιρίες απο την apple. Χαρακτηριστικό παράδειγμα οι εφαρμογές office.

Αφού ειναι κολοσος γιατι κάθεται και ασχολείται με την Apple? το word να σου θυμίσω η πρώτη πλατφόρμα στην οποία έτρεξε ήταν Mac!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ειναι κολοσος γιατι κάθεται και ασχολείται με την Apple? το word να σου θυμίσω η πρώτη πλατφόρμα στην οποία έτρεξε ήταν Mac!

Σε θέμα που αφορά το surface και τα windows έγραψε το παιδί.

Αντίθετος ήρθατε εσείς με τα MacBook να μας πείσετε πως είναι ανωτερα/καλύτερα και πως υπερτερεί σε οτιδήποτε έχει σχέση με το OS.

 

Ακομα γελάω με το περιστατικό που έπαθε η κολλητή μου μόλις πήρε MacBook

Είπε "θα δούμε ταινία στο macbook μου να το εγκαίνιασουμε " δεν είχε bs player να βρει τους υποτιτλους αυτόματα και έψαχνε μετά καμια ώρα σε sites.

 

Η ταινία αναβλήθηκε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...