Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft προτρέπει για «αλλαγή» από MacBook σε Surface Pro 3 με νέα ιστοσελίδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να βαλω και γω μια φωτο με εξωγηινη ζωη που δεν εχει ανακαλυφθει?

Μην ανησυχειτε, θα βαλω και βελακι που θα δειχνω τον εξωγηινο!!!!

Εν ετη 2014 εμπιστευομαστε τις φωτο σαν ευαγγελιο...

 

LOL ομως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σοβαρα συγκρινεις τωρα τη google με την apple σε λογισμικο? 

 

Και για πες μου... Σε ποιους υπολογιστες βρισκεις το λογισμικο της google?

Αααα. Σε mobile συσκευες μονο?  Χμμμ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για πες μου... Σε ποιους υπολογιστες βρισκεις το λογισμικο της google?

Αααα. Σε mobile συσκευες μονο?  Χμμμ...

Γιατι σε ποιους υπολιγστες βρισκεις λογισμικο της Apple? XD

 

Δεν θα κατσω να συγκρινω desktop λογισμικο της Apple με λογισμικο που δεν υπαρχει, θα συγκρινω παρομοια πραγματα. Ε στα παρομοια πραματα (mobile λειτουργικο) δεν υπαρχει συγκριση να κανουμε μεταξυ ios και android.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει συγκριση εσυ δε θες να συγκρινεις..

Υποψην Note 4 εχω, ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν παυει ειδικα στις εφαρμογες (που αυτος ειναι ενα κυριος τομεας για mobile συσκευες) να ειναι ενα σταδιο κατω σε ποιοτητα..

 

Γι αυτο το λογο κραταω ακομα το ipad μου..

 

Οπως επισης κυριος τομεας μπορει να ειναι το bluetooth ή τα specs..

 

Οτι προτιμα παιρνει ο καθενας και βγαζει διαφορετικο αποτελεσμα στη συγκριση..

 

Οσο για desktop που ειναι και η ουσια, οντως δεν εχουμε κατι να συγκρινουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σε ποιους υπολιγστες βρισκεις λογισμικο της Apple? XD

 

Δεν θα κατσω να συγκρινω desktop λογισμικο της Apple με λογισμικο που δεν υπαρχει, θα συγκρινω παρομοια πραγματα. Ε στα παρομοια πραματα (mobile λειτουργικο) δεν υπαρχει συγκριση να κανουμε μεταξυ ios και android.  

 

Ντάξει δεν είναι και τόσο χάλι το iOs, μπορεί να μην έχει σοβαρό μουλτιτάσκινγκ, να πρέπει να κλείνεις εφαρμογές μία, μία, να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις εφαρμογές μέσω άλλων εφαρμογών ή default εφαρμογές, ή να μην μπορείς να θέσεις default web browser κλπ, αλλά δεν κολάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0α0χα0χ... Μη μη σταματα.. χ0αχ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0αχ0α..

 

Ευχρηστα τα windows? με OSX φιλε εχεις δουλεψει ποτε?

 

 

ΧΑ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0α0χα0χ... Μη μη σταματα.. χ0αχ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0αχ0α..

 

Εύχρηστο το osx? Με Windows 8.1 η 10 έχεις δουλέψει ποτε;

 

 

Το να είναι και τα 2 εύχρηστα δηλαδή δεν παίζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

KAKADI, on 25 Dec 2014 - 01:09 AM, said:

Να βαλω και γω μια φωτο με εξωγηινη ζωη που δεν εχει ανακαλυφθει?

Μην ανησυχειτε, θα βαλω και βελακι που θα δειχνω τον εξωγηινο!!!!

Εν ετη 2014 εμπιστευομαστε τις φωτο σαν ευαγγελιο...

 

LOL ομως..

 

Αφού σου φαίνεται περίεργο η Apple να χρησιμοποιεί προϊόντα τρίτων απάντησε μου τότε please:

 

1. Ποιο Search Engine είνα πίσω από το Siri?

2. Ποιο Cloud platform είναι πίσω από το iCloud?

3. Ποιο τρίτο λειτουργικό είναι η βάση του OSX?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:ektor7, on 24 Dec 2014 - 3:42 PM, said:

Σοβαρα,βγαζουν οι αμπαλοι της google,λογισμικο για ολες τις εταιριες και πιστευει κανεις οτι ΑΝ η apple ηθελε να υποστηριξει το λογισμικο της για ολες τις υλοποιησεις,με την πειρα και τις γνωσεις των 30 ποσων χρονων που ασχοληται με τα λογισμικα,δε θα μπορουσαν να το κανουν???

Μην τα ισοπεδονουμε ολα!

Απλα ΔΕ θελει,οπως δε θελει να γινονται και υλοποιησεις με hackintosh !

 

Ρε συ Έκτορα τo να μπορέσει να φτιάξει σίγουρα μπορεί.

 

Ο καθένας μπορεί, μέχρι και ένας φοιτητής όπως π.χ. ο Torvalds έκανε και μάλιστα πολύ καλό.

 

Το ερώτημα είναι μπορεί να το υποστηρίξει? και μάλιστα με το μοντέλο υποστήριξης που έχει αυτή τη στιγμή? (Ο Torvalds π.χ. δεν μπορούσε να το κάνει μόνος του και το έδωσε στην κοινότητα).

 

Την MS έπεσαν να την φάνε επειδή διέκοψε την υποστήριξη των XP μετά από 13 Χρόνια!!!!

 

Μπορεί η Apple να υποστηρίξει συγκεκριμένο OSX version για παραπάνω από 3 χρόνια?

 

Μπορεί να υποστηρίξει hardware τρίτων όταν αυτοί δεν βγάζουν drivers επειδή δεν γουστάρουν?

 

Μήπως έχει και θέματα αδειοδότισης ως αυτόνομο OS? Και η μόνη επιλογή της Apple είναι να το δείνει ως δωρεάν διάθεση μαζί με το HW? Μην ξεχνάς ότι παρ' όλες τις μεταβολές του OSX, ουσιαστικά και νομικά προέρχεται από το FreeBSD το οποίο δεν έχει τραβήξει και λίγα με τα δικαστήρια.

 

Η άποψη μου είναι ότι η Apple μπορεί να κάνει αρκετά αλλά δεν έχει τη δύναμη ακόμα να φτιάξει μια αυτόνομη γραμμή παραγωγής OS που να απευθύνεται σε όλες τις κατηγορίες χρηστών (οικιακοί, επαγγελματίες, υπάλληλοι επιχειρήσεων) και για όλους του πιθανούς συνδυασμούς hardware, και γι αυτό δεν το κάνει ενώ ταυτόχρονα συνεργάζεται με την Microsoft και την IBM σε πολλούς τομείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με αυτούς που τους κρίνουν την αγαπημένη τους εταιρεια και αντιδρούν λες και τους έβριζαν το σοι..για όνομα του θεου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σου φαίνεται περίεργο η Apple να χρησιμοποιεί προϊόντα τρίτων απάντησε μου τότε please:

 

1. Ποιο Search Engine είνα πίσω από το Siri?

2. Ποιο Cloud platform είναι πίσω από το iCloud?

3. Ποιο τρίτο λειτουργικό είναι η βάση του OSX?

 

Ρε συ ολοι χρησιμοποιουν πτοιοντα τριτων.

Αλλο αυτο κ αλλο να λεμε οτι το osx γραφεται σε windows οπως ειπε καποιος πιο πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ ολοι χρησιμοποιουν πτοιοντα τριτων. Αλλο αυτο κ αλλο να λεμε οτι το osx γραφεται σε windows οπως ειπε καποιος πιο πανω..

Γιατί και τι έγινε αν γράφεται σε Windows? Ίσα ίσα που αν γραφόταν σε Windows και μάλιστα σε Visual Studio θα ένιωθα πολύ καλύτερα. Για ποιο λόγο θα ήταν καλύτερο αν γραφόταν σε Linux, Solaris ή οτιδήποτε άλλο? Δεν θυμάμαι να έχουν κάποιο πιο παραγωγικό εργαλείο ανάπτυξης.

 

Η Apple όπως και η κάθε Apple θα χρησιμοποιήσει OS ή λογισμικό ή hw τρίτων αν αυτό τη συμφέρει καλύτερα είτε από πλευράς παραγωγής είτε από πλευράς κόστους.

Π.χ. CPU χρησιμοποιεί της Intel για το OSX, ενώ από την άλλη σχεδίασε τπ δικό της για τα iPhone/iPad. Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατι το έκανε αυτό?

 

Η συγκεκριμένη photo μοιάζει να είναι software για γραμμή παραγωγής hardware, το οποίο μπορεί και να μην είναι διαθέσιμο καν για OSX (αφού το OSX σε πληρότητα εμπορικού λογισμικού απέχει σχεδόν ολοκληρωτικά - και δεν είναι κακό αυτό). Οπότε είναι πολύ λογικό να πάρει κάτι που υπάρχει ήδη και κοστίζει πολύ λιγότερο από το να το φτιάξεις από την αρχή απλά και μόνο για να μπορεί να παίζει σε OSX.

 

Κοίταξε σε αυτό το θέμα δεν χωρούν οπαδισμοί γιατί η ιστορία και η τεχνολογία μιλούν από μόνες τους, και όποιος δεν το θυμάται αυτό, απλά στο τέλος εκτίθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί και τι έγινε αν γράφεται σε Windows? Ίσα ίσα που αν γραφόταν σε Windows και μάλιστα σε Visual Studio θα ένιωθα πολύ καλύτερα. Για ποιο λόγο θα ήταν καλύτερο αν γραφόταν σε Linux, Solaris ή οτιδήποτε άλλο? Δεν θυμάμαι να έχουν κάποιο πιο παραγωγικό εργαλείο ανάπτυξης.

 

Η Apple όπως και η κάθε Apple θα χρησιμοποιήσει OS ή λογισμικό ή hw τρίτων αν αυτό τη συμφέρει καλύτερα είτε από πλευράς παραγωγής είτε από πλευράς κόστους.

Π.χ. CPU χρησιμοποιεί της Intel για το OSX, ενώ από την άλλη σχεδίασε τπ δικό της για τα iPhone/iPad. Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατι το έκανε αυτό?

 

Η συγκεκριμένη photo μοιάζει να είναι software για γραμμή παραγωγής hardware, το οποίο μπορεί και να μην είναι διαθέσιμο καν για OSX (αφού το OSX σε πληρότητα εμπορικού λογισμικού απέχει σχεδόν ολοκληρωτικά - και δεν είναι κακό αυτό). Οπότε είναι πολύ λογικό να πάρει κάτι που υπάρχει ήδη και κοστίζει πολύ λιγότερο από το να το φτιάξεις από την αρχή απλά και μόνο για να μπορεί να παίζει σε OSX.

 

Κοίταξε σε αυτό το θέμα δεν χωρούν οπαδισμοί γιατί η ιστορία και η τεχνολογία μιλούν από μόνες τους, και όποιος δεν το θυμάται αυτό, απλά στο τέλος εκτίθεται.

 

Συμφωνω με τον επιλογο σου..

Ισως κανω εγω λαθος, ισως ομως κανεις εσυ..

Συμφωνω με μερικα που ειπες και σε αλλα υπαρχει χασμα..

 

Σε καθε περιπτωση ειναι λογικο να διαφωνουμε..

 

Χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει συγκριση εσυ δε θες να συγκρινεις..

Υποψην Note 4 εχω, ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν παυει ειδικα στις εφαρμογες (που αυτος ειναι ενα κυριος τομεας για mobile συσκευες) να ειναι ενα σταδιο κατω σε ποιοτητα..

 

Γι αυτο το λογο κραταω ακομα το ipad μου..

 

Οπως επισης κυριος τομεας μπορει να ειναι το bluetooth ή τα specs..

 

Οτι προτιμα παιρνει ο καθενας και βγαζει διαφορετικο αποτελεσμα στη συγκριση..

 

Οσο για desktop που ειναι και η ουσια, οντως δεν εχουμε κατι να συγκρινουμε..

Τι σχεση εχει το τι κινητο εχεις, με τις εφαρμογες του android (τις οποιες δεν τις φτιαχνει η google) και με το bluetooth, με το ποια απτις 2 εταιριες βγαζει καλυτερο sw μονο εσυ το ξερεις. Τι να πω, η συζητηση ξεπερναει το νοητικο μου επιπεδο, οποτε αποχωρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΑ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0α0χα0χ... Μη μη σταματα.. χ0αχ0α0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα0χ0αχ0α..

 

Ευχρηστα τα windows? με OSX φιλε εχεις δουλεψει ποτε?

Ναι ολα τα καλα προγραμματα για τις αναγκες μας ειναι για windows..

Ενω εμεις με OSX ψοφαμε και δεν εχουμε προγραμματα.. Πως γενεν ατο?

 

Εγω δεχομαι οτι μπορει να εχουν καλυτερεψει τα windows αλλα ρε φιλε προσπαθεις να μας πεις πως το OSX ειναι μαπα λες και εμεις ζουμε σε αλλο πλανητη?

 

Το 2 πραγματα που μπορουν τα windows να υπερνικησουν το OSX ειναι τα παιχνιδια και η τιμη τελος... Αυτα ολα κ ολα..

 

Θες να σου πω κατι τωρα? Tα MAC παιρνουν και windows....

Ξερω επαθες ΣΟΚ...

 

 

Καλοδεχούμενη η ειρωνεία σου.

 

Στην αρχή δεν θεώρησα ότι έπρεπε να απαντήσω σε κάτι αλλά όταν έφτασα στο "Εγώ δέχομαι ότι μπορεί να έχουν καλυτερέψει τα Widnows..." δεν μπόρεσα να μην σχολιάσω.

 

Φίλε μου, πως γενεν να το λες αυτό; δεν στα μάθανε καλά! τόσα χρόνια τα Mac είναι αυτά που είναι πολύ πίσω και θέλουν "μπορεί να έχουν καλυτερέψει".

 

Να λέμε τα πράγματά με το όνομά τους. Η apple ήταν και θα είναι πάντα επιλογή για δείγμα -είμαι λεφτάς-, ποτέ δεν θα είναι για σοβαρή δουλειά (φυσικά στέκονται αξιοπρεπέστατα απέναντι από την MS).

 

... έλα μπαμπά να σου δείξω που το έχει η μαμά... αυτό με λες τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...