Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 6 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εαν η Apple φτιαξει κατα την προσωπικη μου γνωμη 3-4 πραγματακια το iphone με το λειτουργικο που εχει ειναι μια χαρα smartphone.

Αυτα ειναι...

Sar(κατα την δικη μου αποψη).

Λιγες δυσκαμψιες του λειτουργικου.(εχουν περιγραφει κατα καιρους).

SD Card και μπαταρια.

ΤΙΜΗ!(ENA 150αρι μπορει ανετα να το κατεβασει σε καθε εκδοση κινητου της).Θα το ισοφαρισει με τις περισσοτερες πωλησεις και αναβαθμισεις.

Α,και ενα ενιαιο πρωτοκολο συνδεσης(Microusb)για να μπορουμε να συνδεουμε και αλλες συσκευες ή να αγοραζουμε φορτιστη ο καθενας της αρεσκειας του.

Aυτα τα ολιγα.

Για πεταμα δεν ειναι καμια συσκευη αναλογως την τσεπης και των αναγκων του καθενος.Ας μην ειμαστε υπερβολικοι...απλα θα πρεπει η καθε εταιρεια να εχει την διαθεση να ακουει και οχι να κλεινει τα αφτια της και τα ματια της.

Μπορεις να στειλεις  στην apple με ενα mail  τις φανταστικες ιδεες σου ειμαι σιγουρος πως θα εισακουστουν,σιγα τι να μας πει και το τμημα marketing  γατακια ειναι ...

Μπορει ετσι και να βοηθησεις τις πωλησεις  της εταιρειας που πανε χαλια.

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εαν η Apple φτιαξει κατα την προσωπικη μου γνωμη 3-4 πραγματακια το iphone με το λειτουργικο που εχει ειναι μια χαρα smartphone.

Αυτα ειναι...

Sar(κατα την δικη μου αποψη).

Λιγες δυσκαμψιες του λειτουργικου.(εχουν περιγραφει κατα καιρους).

SD Card και μπαταρια.

ΤΙΜΗ!(ENA 150αρι μπορει ανετα να το κατεβασει σε καθε εκδοση κινητου της).Θα το ισοφαρισει με τις περισσοτερες πωλησεις και αναβαθμισεις.

Α,και ενα ενιαιο πρωτοκολο συνδεσης(Microusb)για να μπορουμε να συνδεουμε και αλλες συσκευες ή να αγοραζουμε φορτιστη ο καθενας της αρεσκειας του.

Aυτα τα ολιγα.

Για πεταμα δεν ειναι καμια συσκευη αναλογως την τσεπης και των αναγκων του καθενος.Ας μην ειμαστε υπερβολικοι...απλα θα πρεπει η καθε εταιρεια να εχει την διαθεση να ακουει και οχι να κλεινει τα αφτια της και τα ματια της.

   Sd card και μπαταρια ειναι αρκετα αδιαφορο για το 98% των καταναλωτων, ακομη και αν αυτοι ειναι power users σε εισαγωγικα ( οταν ειχανε αντροιντ εννοω). Σε ολη μου την ζωη ποτε δεν εχει χρειαστει να αλλαξω μπαταρια σε κινητο, και αμα χρειαστει θα ειναι επειδη ειναι προβληματικη, αρα και εντος εγγυησης. Με 64 gb δεν υπαρχει ιδιαιτερος λογος να πας σε sd card.

 

   Τιμη για κανενα λογο δεν θα τα κατεβασουνε. Παντα πουλουσανε τα προιοντα τους σε premium τιμες, δεν θα αλλαξει ποτε αυτο. Δεν τους ενοιαζε ποτε να γινουνε value for money.

 

   Ουτε φυσικα micro usb, μιας και πρωτον εχει αντικατασταθει απο το usb c, και δευτερον εχει τα προβληματα του usb που πρεπει να το γυρισεις 5 φορες για να βρεις τρυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεις να στειλεις  στην apple με ενα mail  τις φανταστικες ιδεες σου ειμαι σιγουρος πως θα εισακουστουν,σιγα τι να μας πει και το τμημα marketing  γατακια ειναι ...

Μπορει ετσι και να βοηθησεις τις πωλησεις  της εταιρειας που πανε χαλια.

θα σου το πω με απλα λογια και οσο το δυνατον με ευθυ τροπο.Επειδη εισαι ειρωνικος και εριστικοτατος διαρκως απεναντι στις αποψεις μου...προσωπικα αδιαφορω για τον σχολιασμο σου και το τι πιστευεις για εμενα.Οποτε απο εδω και περα να ξερεις δεν σου απαντω και οτι θελεις γραψε.Διοτι σε διαφορετικη περιπτωση θα φαω μονιμο Ban και για το προσωπο σου δεν το αξιζω.(ελπιζω να μην παραβιασα κανεναν ορο χρησης για την ειλικρινεια μου.)

 

 

Σε απαντηση του σχολιου σου φιλε papakaliati να σου πω οτι εχω διαφορετικη αποψη.Συγκεκριμενα στα εξης.

 

1.Με sd card μπορω ΠΡΑΚΤΙΚΑ ΝΑ ΕΧΩ ΑΠΕΙΡΟ χωρο για τα βιντεο και τις φωτογραφιες μου χωρις να με δεσμευει κανεις.Ο χωρος δε που θα χρησιμοποιω θα ειναι 5 φορες τουλαχιστον φθηνοτερος σε συγκριση με το τι θα πληρωνω για αλλα προσθετα 16 ή 32 GB σε rom μνημη(Aσε που με τα βιντεο που εγγραφω σε μεγεθος θα επιβαρυνοταν ο κυκλος εγγραφης της flash rom και συνεπως η υγεια του ιδιου του κινητου).Το ιδιο ισχυει και για την μπαταρια.Εχω παει στο εξωτερικο πολλες φορες και επειδη χρησιμοποιουσα διαρκως το κινητο ειχα 2 των 32 συν του κινητου,συν οτι ειχα αλλα 32 μεσα στην συσκευη.Μπαταριες που ειναι παμφηνες ειχα επισης 2 και μεσα σε ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ τα αλλαζα σαν το μπλουζακι.Αποτελεσμα δεν εμεινα απο μπαταρια ΔΕΝ χρειαστηκα να περιμενω να φορτισω το κινητο και ειχα εγγραψει εκατονταδες βιντεο και φωτογραφιες σε FULL αναλυση των διακοπων μου.Η Apple φυσικα γνωριζει το θεμα(οπως κακως αναλογως επραξε και η samsung)και εχουν βαλει μονο rom μνημη.Χρεωνουν τον χωρο αποθηκευσης πανακριβα.

 

2.Ακομη και σε επικειμενη βλαβη της μπαταριας η αλλαγη της αποσπωμενης γινεται σε δευτερολεπτα ενω σε διαφορετικη περιπτωση για τον μεσο χρηστη SERVICE.

Απλα πραγματακια και αυτονοητα.Προσωπικα σε ενα ταξιδι μου μιας εβδομαδας τα 64 δεν φτανουν ουτε για στραγαλια.Θα πρεπει να κουβαλαω και netbook για αδειασμα.Με τα αποσπωμενα ουτε μιση τσεπη χωρος δεν με πιανει και τα κανω ολα με ευκολια.

Ο καθενας φυσικα με τις αναγκες του.Το να εχεις κατι και να μην το χρησιμοποιεις δεν νομιζω να ειναι κακο.Το να θελεις ομως κατι καποια στιγμη και να μην το βρισκεις ειναι προβλημα.

 

Ηδη για το Note 4 εχω 2 extra sd καρτες των 32 gb συν οτι εχει το κινητο και ηδη μεσα μια των 32(τις αγορασα παμφθηνα),και δρομολογω extra μπαταρια.

Επεξ/σία από voldemort
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια αν και το Note 4 ειναι οκ σε αυτα που γραφεις,μας τα χαλασε η Samsung με το S6 και ειπε να αντιγραψει αυτα που κραζουμε την Apple απο οτι φενεται(No sd slot,μη αποσπωμενη μπαταρια,μικροτερη μπαταρια σε σχεση με το S5 και χειροτερη αυτονομια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε κι αυτή απ' ότι φαίνεται ότι κανένας δεν ενδιαφέρεται για αποσπώμενες μπαταρίες και SD κάρτες, πλην ίσως του (αυθαίρετο ποσοστό) 5% που κάθεται και τσακώνεται στα fora. Αλλά το 5% σίγουρα δεν είναι target group για οποιαδήποτε σοβαρή εταιρεία, οπότε χαρακτηριστικά που απευθύνονται σ' αυτούς, κάλιστα μπορούν να "dropαριστούν".

 

(Η αυτονομία ίσως είναι το μόνο χαρακτηριστικό για το οποίο θα συμφωνήσω με το "όσο περισσότερο τόσο το καλύτερο".)

 

Γενικά, εδώ μέσα πολλά "αρνητικά" βρίσκουμε για το smartphone που είναι #1 σε πωλήσεις τα τελευταία ... 8 χρόνια. Αλλά για να είναι σ' αυτή τη θέση, αυτά τα "αρνητικά" μάλλον δεν είναι και τόσο ουσιαστικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βεβαια αν και το Note 4 ειναι οκ σε αυτα που γραφεις,μας τα χαλασε η Samsung με το S6 και ειπε να αντιγραψει αυτα που κραζουμε την Apple απο οτι φενεται(No sd slot,μη αποσπωμενη μπαταρια,μικροτερη μπαταρια σε σχεση με το S5 και χειροτερη αυτονομια).

Eξ'ου και ειπα με σαφη ειλικρινεια και σχολιασα...

 

Η Apple φυσικα γνωριζει το θεμα(οπως κακως αναλογως επραξε και η samsung)και εχουν βαλει μονο rom μνημη.Χρεωνουν τον χωρο αποθηκευσης πανακριβα.Αυτες ειναι πρακτικες που δεν τιμανε τις εταιρειες.Αυτος ειναι και ο λογος που επελεξα κινητο με αποσπωμενη μπαταρια και απεριοριστο χωρο αποθηκευσης πρακτικα.Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Ασε που οπως ειπα η φθορα της μνημης rom κανοντας τα παντα σε αυτην οδηγει σαφεστατα στην μειωση διαρκειας ζωης ενος κινητου πολυ πιο γρηγορα και αναφερομαι στους ανθρωπους με εντονη χρηση και που αλλαζουν κινητο καθε 5-6 χρονια και οχι στην αλλαγη καθε μοντελου.Οταν ομως εχεις sd ολο το ζορι και την φθορα τα υποκεινται αυτη θωρακιζοντας πρακτικα την συσκευη απο θεμα διαρκειας ζωης και αποδοσης.

Επισης αλλο να παθει ζημια μια sd(οπου οι πιθανοτητες ανακτησης δεδομενων ειναι σχεδον βεβαιες)και αλλο να παθει η εσωτερικη οπου εκει δυσκολα τα πραγματα.

Το θεμα της sd card επρεπε να ζητειται επιτακτικα απο ολους και οχι καποιοι να ακολουθουνε τακτικες αισχροκερδιας εταιρειων.Τι πειραζει να εχει ενα κινητο αποσπωμενη μπαταρια και slot sd;τιποτε.

Επεξ/σία από voldemort
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μνημη δεν είναι και τόσο σημαντική (εκτός αν ειναι εργαλειο δουλειάς) , Μόλις πάω σπίτι τα κατεβάζω στον σταθερο και έχω ξανά το 16άρι μου ελευθερο.Τώρα αν κανεις θέλει χιλιάδες βίντεο εικόνες, τραγούδια ...τότε αλλάζει.Πάντως δεν θα τους έδινα μία για μεγαλύτερη μνημη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eξ'ου και ειπα με σαφη ειλικρινεια και σχολιασα...

 

Η Apple φυσικα γνωριζει το θεμα(οπως κακως αναλογως επραξε και η samsung)και εχουν βαλει μονο rom μνημη.Χρεωνουν τον χωρο αποθηκευσης πανακριβα.Αυτες ειναι πρακτικες που δεν τιμανε τις εταιρειες.Αυτος ειναι και ο λογος που επελεξα κινητο με αποσπωμενη μπαταρια και απεριοριστο χωρο αποθηκευσης πρακτικα.Να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Ασε που οπως ειπα η φθορα της μνημης rom κανοντας τα παντα σε αυτην οδηγει σαφεστατα στην μειωση διαρκειας ζωης ενος κινητου πολυ πιο γρηγορα και αναφερομαι στους ανθρωπους με εντονη χρηση και που αλλαζουν κινητο καθε 5-6 χρονια και οχι στην αλλαγη καθε μοντελου.Οταν ομως εχεις sd ολο το ζορι και την φθορα τα υποκεινται αυτη θωρακιζοντας πρακτικα την συσκευη απο θεμα διαρκειας ζωης και αποδοσης.

Επισης αλλο να παθει ζημια μια sd(οπου οι πιθανοτητες ανακτησης δεδομενων ειναι σχεδον βεβαιες)και αλλο να παθει η εσωτερικη οπου εκει δυσκολα τα πραγματα.

Το θεμα της sd card επρεπε να ζητειται επιτακτικα απο ολους και οχι καποιοι να ακολουθουνε τακτικες αισχροκερδιας εταιρειων.Τι πειραζει να εχει ενα κινητο αποσπωμενη μπαταρια και slot sd;τιποτε.

   Μα ακριβως, το target group τους δεν ειναι αυτοι που αλλαζουνε κινητο καθε 6 χρονια, αλλα αυτοι που αλλαζουνε καθε δυο, οπως γινεται κατα κορον στο εξωτερικο εξαιτιας των διετων συμβολαιων. 

   Αμα θελεις sd card και αποσπωμενη μπαταρια κοιτας αλλου.

 

  Αμα ειμαι καπου ταξιδι και θελω εξτρα μπαταρια εχω το power bank μου, πολυ πρακτικοτερο απο μια εξτρα μπαταρια που δεν εχει καμια ενδειξη ποση ενεργει εχει και ο μονος τροπος να την φορτισεις ειναι μεσω της συσκευης.

   Σε μια ωρα εχει φορτισει το κινητο στο 80% και το μεγεθος δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλυτερο απο μια εξτρα μπαταρια, ενω μπορει να φορτισει το κινητο μου 3,4 φορες... Επισης θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω και για την επομενη συσκευη μου, η για τριτες συσκευες, δεν πεφτει σε αχρηστια καθε 2 χρονια που αλλαζω συσκευη. 

   Πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις δευτερη μπαταρια πια. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

   Μα ακριβως, το target group τους δεν ειναι αυτοι που αλλαζουνε κινητο καθε 6 χρονια, αλλα αυτοι που αλλαζουνε καθε δυο, οπως γινεται κατα κορον στο εξωτερικο εξαιτιας των διετων συμβολαιων. 

   Αμα θελεις sd card και αποσπωμενη μπαταρια κοιτας αλλου.

 

  Αμα ειμαι καπου ταξιδι και θελω εξτρα μπαταρια εχω το power bank μου, πολυ πρακτικοτερο απο μια εξτρα μπαταρια που δεν εχει καμια ενδειξη ποση ενεργει εχει και ο μονος τροπος να την φορτισεις ειναι μεσω της συσκευης.

   Σε μια ωρα εχει φορτισει το κινητο στο 80% και το μεγεθος δεν ειναι ιδιαιτερα μεγαλυτερο απο μια εξτρα μπαταρια, ενω μπορει να φορτισει το κινητο μου 3,4 φορες... Επισης θα μπορεσω να το χρησιμοποιησω και για την επομενη συσκευη μου, η για τριτες συσκευες, δεν πεφτει σε αχρηστια καθε 2 χρονια που αλλαζω συσκευη. 

   Πραγματικα δεν υπαρχει κανενας λογος να εχεις δευτερη μπαταρια πια. 

Συγκρινεις powerpack με δευτερη μπαταρια ετοιμη 100% φορτισμενη και που την αλλαζεις σε 20 seconds;μπορεις να εχεις πρακτικα και 2-3-4 μπαταριες κ.ο.κ.

Συγκρινεις αλλαγη μπαταριας ακομη και σε βλαβη αποσπωμενης με μονιμη;

Συγκρινεις extra sd ολα αυτα που ειπα με flash rom;

 

Kαλα...οκ...εισαι ακολουθος της apple και ας μιλαει η λογικη ξεκαθαρα.Καλα κανεις αλλα προσωπικα διαφωνω για τους λογους που εξηγησα.Τωρα αν οι αναγκες ολων αυτων που εχουν iphone ειναι ενα τηλεφωνο,5-6 βιντεο(του λεπτου να ειναι)-φωτογραφιες και ενα sms οκ.Εχεις δικιο.

Κακως θα κανετε να ζητησετε τα αυτονοητα.Α,και που εισαι...τωρα με την αναβαθμιση της καμερας στο 6s παρτε ολοι τα 16 GB κινητο.Ζητηστε την apple να μην βγαζει τις μεγαλυτερες χωρητικοτητες διοτι στους χρηστες των iphone πανε αδικως.Αδικο ειναι να πουλαει τα 64 και τα 128.Το 1 ram και τα 16 θα φτανουν μια ζωη.Οπως φυσικα και οι ενσωματωμενες μπαταριες.

Οσο για το αν θελω sd και αποσπωμενη αυτο εννοειτε.Γι'αυτο και αγορασα note4 ενω μπορουσα να παρω ανετα ενα iphone.

Η αποψη μου αυτη οπως ειπωθηκε αναφεροταν υποθετικα στο για να παρω ενα iphone θα πρεπει να διορθωσει η apple αυτα με την σειρα.Απο την στιγμη που δεν το κανει,δεν το παιρνω.Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εκφερω αποψη που ισως ακουστει επειδη δεν ειμαι μονιμος 2ετης πελατης της;

Να το θυμασαι παντως οτι η apple και s pen θα βαλει,και sd και αποσπωμενη μπαταρια με τον καιρο.Οι καιροι αλλαζουν.

Αλλα ξεχασα...τοτε θα θεωρειτε innovation και οι δικαιολογιες θα πεφτουν η μια μετα την αλλη... :D

Επεξ/σία από voldemort
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγκρινεις powerpack με δευτερη μπαταρια ετοιμη 100% φορτισμενη και που την αλλαζεις σε 20 seconds;μπορεις να εχεις πρακτικα και 2-3-4 μπαταριες κ.ο.κ.

Συγκρινεις αλλαγη μπαταριας ακομη και σε βλαβη αποσπωμενης με μονιμη;

Συγκρινεις extra sd ολα αυτα που ειπα με flash rom;

 

Kαλα...οκ...εισαι ακολουθος της apple και ας μιλαει η λογικη ξεκαθαρα.Καλα κανεις αλλα προσωπικα διαφωνω για τους λογους που εξηγησα.Τωρα αν οι αναγκες ολων αυτων που εχουν iphone ειναι ενα τηλεφωνο,5-6 βιντεο(του λεπτου να ειναι)-φωτογραφιες και ενα sms οκ.Εχεις δικιο.

Κακως θα κανετε να ζητησετε τα αυτονοητα.Α,και που εισαι...τωρα με την αναβαθμιση της καμερας στο 6s παρτε ολοι τα 16 GB κινητο.Ζητηστε την apple να μην βγαζει τις μεγαλυτερες χωρητικοτητες διοτι στους χρηστες των iphone πανε αδικως.Αδικο ειναι να πουλαει τα 64 και τα 128.Το 1 ram και τα 16 θα φτανουν μια ζωη.Οπως φυσικα και οι ενσωματωμενες μπαταριες.

Οσο για το αν θελω sd και αποσπωμενη αυτο εννοειτε.Γι'αυτο και αγορασα note4 ενω μπορουσα να παρω ανετα ενα iphone.

Η αποψη μου αυτη οπως ειπωθηκε αναφεροταν υποθετικα στο για να παρω ενα iphone θα πρεπει να διορθωσει η apple αυτα με την σειρα.Απο την στιγμη που δεν το κανει,δεν το παιρνω.Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να εκφερω αποψη που ισως ακουστει επειδη δεν ειμαι μονιμος 2ετης πελατης της;

Να το θυμασαι παντως οτι η apple και s pen θα βαλει,και sd και αποσπωμενη μπαταρια με τον καιρο.Οι καιροι αλλαζουν.

Αλλα ξεχασα...τοτε θα θεωρειτε innovation και οι δικαιολογιες θα πεφτουν η μια μετα την αλλη... :D

   Αφου και σε αντροιντ συσκευες μου ειναι τελειως αδιαφορη η αποσπωμενη μπαταρια και η sd card γιατι να πρεπει να ειναι απαραιτητη σε iphone? 64 gb ειναι υπεραρκετα . Αφου τα παντα σε βιντεο και φωτος τα εχω στο dropbox μου, γιατι με νοιαζει να τα εχω και στο κινητο αποθυκευμενα για παντα; Για να τα χασω ; 

  10 gb για την μουσικη μου χρειαζομαι, και καθομαι σε 40 gb ελευθερα για οτι θελω, γιατι να μην ειναι αρκετα; Οσες φορες ειχα αντροιντ με sd card ειχα 32 αρα εξωτερικη και 16 εσωτερικη, αρα καθομουνα σε μικροτερη μνημη συνολο. 

 

   Μπαταρια ποτε στην ζωη μου δεν χρειαστηκε να αλλαξω στο κινητο μου. Ποσο μαλλον προβλημα σε εσωτερικη μνημη flash. Ουτε καν το εχω ακουσει αυτο σαν γεγονος. 

   Eπιπλεον με την λογικη σου αποκλειεις τις nexus συσκευες, οποτε τι συζητηση να κανουμε. 

Επεξ/σία από Papakaliati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

   Αφου και σε αντροιντ συσκευες μου ειναι τελειως αδιαφορη η αποσπωμενη μπαταρια και η sd card γιατι να πρεπει να ειναι απαραιτητη σε iphone? 64 gb ειναι υπεραρκετα . Αφου τα παντα σε βιντεο και φωτος τα εχω στο dropbox μου, γιατι με νοιαζει να τα εχω και στο κινητο αποθυκευμενα για παντα; Για να τα χασω ; 

  10 gb για την μουσικη μου χρειαζομαι, και καθομαι σε 40 gb ελευθερα για οτι θελω, γιατι να μην ειναι αρκετα; Οσες φορες ειχα αντροιντ με sd card ειχα 32 αρα εξωτερικη και 16 εσωτερικη, αρα καθομουνα σε μικροτερη μνημη συνολο. 

 

   Μπαταρια ποτε στην ζωη μου δεν χρειαστηκε να αλλαξω στο κινητο μου. Ποσο μαλλον προβλημα σε εσωτερικη μνημη flash. Ουτε καν το εχω ακουσει αυτο σαν γεγονος. 

   Eπιπλεον με την λογικη σου αποκλειεις τις nexus συσκευες, οποτε τι συζητηση να κανουμε. 

Για να καταλαβω...η Apple και οι εταιρειες android τηλεφωνων πρεπει να σχεδιαζουν τα smarts με τις δικες σου αναγκες(πολυ λιγες) ή με τις μεγαλυτερες(δικες μου);

Οταν σχεδιαζεις οτιδηποτε ειτε ως μηχανικος ειτε ως αρχιτεκτων μια κατασκευη την σχεδιαζεις και διαστασιολογεις για την χειροτερη των περιπτωσεων φορτιων.

Συνεπως τι μου λες εδω και ποσα σχολια;το ποσο λιγο σε νοιαζει η μπαταρια(αυτονομοια)και η sd (αποθηκευτικος χωρος);

Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την λογικη σου.Εκτος κι αν η Apple θελει να ευχαριστει τις λιγες απαιτησεις(τηλεφωνο,sms και 5-6 βιντεο)με κοστος 800-1000 ευρω...τι να πω...μπραβο της.Καλα κανεις καλα κανει τοτε.Αλλα μην προσπαθειτε να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα με τις δικες σας απαιτησεις και standards.

Εκτος κι αν παραδεχεστε οτι για τα ολιγα των αναγκων σας θελετε ενα κινητο 800-1000 ευρω,αναγκες που θα τις καλυπτατε και με ενα των 100 ευρω.Αρα μιλαμε για απλα για"επιδειξη" μαρκας(περισσοτερο να πηγαινω δηλαδη τυπου για καφε και να το βαζω στο τραπεζακι) και οχι για smartphone;σωστα ή λαθος;

Φυσικα και αποκλειω τις nexus συκευες γιατι δεν με καλυπτουν.Τοση ωρα διαβαζεις τι λεω ή απλα θελεις να λες μονο τις δικες σου αποψεις;

γιατι να παω σε nexus οταν δεν εχει sd και αποσπωμενη;λογικο δεν ειναι;

Επεξ/σία από voldemort
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...