Προς το περιεχόμενο

Το usb flash χάνει συχνά το "γράμμα".


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το pc1 της υπογραφής μου. Έχω ένα usb flash το οποίο για να το διαβάσει το pc πρέπει αρκετές φορές να του δίνω γράμμα. Δηλαδή μόλις το βάζω στον υπολογιστή πρέπει να μπω στην διαχείριση δισκων για να του δώσω γράμμα.

 

Αν όμως πάρω το stickaki (χωρίς να του δώσω γράμμα απλοτ το pc1 της υπογραφής μου) και το βάλω σε άλλο pc τότε θα το διαβάσει όπως πρέπει. Σήμερα έμαθα πως το ίδιο κάνει και με τον εξωτερικό σκληρό δίσκο του αδερφού μου παρόλο που με τον δικό μου εξωτερικό και ένα δεύτερο stickaki που έχω δεν το κάνει.

 

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ότι δεν καταλαβαίνετε πείτε μου να σας το εξηγήσω καλύτερα.

 

Τονέβαλα σε λάθος κατηγορία αλλά έχω ενημερώσει για την μεταφορά.

Επεξ/σία από veteranos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά τοτε ειναι θέμα software και συγκεκριμένα με τα windows εκτός και αν δοκιμάζεις στις  μπροστά usb οποτε δοκίμασε σε αυτές που ειναι πισω στην μητρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα windows αυτά τα χρησιμοποιώ σε πολλούς υπολογιστές και δεν μου έχει αναφέρει άλλος το πρόβλημα. Είτε τα βάλω στις μπροστινές usb είτε στις πίσω θα το κάνει το πρόβλημα. Αλλά γιατί δεν το κάνει στα υπόλοιπα stickακια μου και στον εξωτερικό δίσκο μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Για να κλείσει το θέμα, έκανα πριν μέρες format και έβαλα τα 8,1 και το πρόβλημα δεν έχει εμφανιστεί μέχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...