Προς το περιεχόμενο

Σχολιασμός Καιρού


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απολογία-κηδεία στο mega επειδή "έπεσαν έξω" οι μετεωρολόγοι. Λέγαν οτι περίμεναν ανέμους με διαφορετική διεύθυνση και τελικά ξεγελάστηκαν, έτσι δεν μεταφέρθηκαν οι αέριες μάζες με το χιόνι από τα νησιά και την Εύβοια προς την Αττική.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απολογία-κηδεία στο mega επειδή "έπεσαν έξω" οι μετεωρολόγοι. Λέγαν οτι περίμεναν ανέμους με διαφορετική διεύθυνση και τελικά ξεγελάστηκαν, έτσι δεν μεταφέρθηκαν οι αέριες μάζες με το χιόνι από τα νησιά και την Εύβοια προς την Αττική.

 

 

 

Ωχ,αυτός ήταν ο Κολυδάς....Πλέον κ επίσημα το έχετε το 1 μέτρο στρωμένο  κ στο κέντρο  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ένας 35χρονος στην ορεινή Κρήτη πέθανε στη προσπάθεια του να ζεσταθεί καθώς λόγω των ισχυρών χιονοπτώσεων υπήρχε διακοπή ρεύματος στη περιοχή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσαμπα αλατι πηγα κι αγορασα τελικα, αλλα τι να κανω, πιστεψα τον Swimmer που εβγαλε αμπαλη την ΕΜΥ και ψαγμενους τους ερασιτεχνες και τους bloggers και τρομαξα οτι θα αποκλειστω για κανα μηνα εδω στα Β.Π.

Τελικα τοσο ηλιο, ουτε Αυγουστο μηνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως θα μπορούσε με μια έξαρση ερχόμενη μέσα στη νύχτα να ρίξει καλό χιόνι ακόμα κ στο κέντρο αν κ θα έχει πρόβλημα με τις υψηλές θερμοκρασίες.Θα χρειαστούν άλλες 6-8 ώρες για να δείξει ξεκάθαρα τι θα γίνει.Οπότε σε αναμονή προς το παρόν Αθηνάκια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καύσωνας, πήγα μέχρι το Σ/Μ και μέχρι να φτάσω ήταν λες και περνούσα μέσα από δεξίωση με τόσο πιγκουίνο στους δρόμους.

Αλλο ηλιος αλλο ζεστη.

 

Και αλλο το "θα χιονισει κεντρο και θα γινει Ο χαμος σε Β.Π. και Α.Π" κι αλλο το να βγαινεις εξω να δεις τον χαμο και τελικα να παιρνεις χρωμα :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eδω (Γαλατσι) παντως νομισα πως ειδα μια νιφαδα πριν λιγο αλλα τελικα ηταν σκονη απο το χαλι της απο πανω.  Αλλα νταξ το βρωμοκρυο το κανει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάω με ξάδερφο στο Chicago, -37 κι ασχολούμαστε με πορδές εδώ...

 

Όλα είναι σχετικά...

Και εγώ μιλάω με φίλες στη μάλτα και μου λέγανε οτι έριξε μερικές νιφάδες και είχαν τρελαθεί,καθώς δεν έχουν ξαναδεί χιόνι εκει πέρα στη ζωή τους..

Είναι λογικό στην Ελλάδα που βλέπουμε χιόνι μια στο τόσο να μας κάνει εντύπωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλάω με ξάδερφο στο Chicago, -37 κι ασχολούμαστε με πορδές εδώ...

 

Ε νταξ, σημασία έχουν και οι ελάχιστες θερμοκρασίες που έχει εκεί κάθε έτος. Πάντως οι -37 είναι εξωφρενικά χαμηλή θερμοκρασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όλα είναι σχετικά...

Και εγώ μιλάω με φίλες στη μάλτα και μου λέγανε οτι έριξε μερικές νιφάδες και είχαν τρελαθεί,καθώς δεν έχουν ξαναδεί χιόνι εκει πέρα στη ζωή τους..

Είναι λογικό στην Ελλάδα που βλέπουμε χιόνι μια στο τόσο να μας κάνει εντύπωση.

ναι αλλά είναι της πλάκας αυτό που βλέπουμε τώρα, έχουμε δει τρομακτικά "χειρότερο", να είμαστε αποκλεισμένοι για καμιά βδομάδα εδώ Πεντέλη...

 

έμεινα έκπληκτος όταν άκουσα πως αύριο θα είναι κλειστά τα σχολεία εδώ ενώ εμείς πριν 15 χρόνια πηγαίναμε κανονικά με αρκετά περισσότερο χιόνι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικά το οχυρό των Αθηνών μαθαίνω δεν έπεσε από τον χιονιά.Καμία περιοχή στο λεκανοπέδιο κάτω από τα 150 μέτρα υψόμετρο δεν χιονοστρώθηκε αν κ όλοι είδαν τις νιφάδες τους.Φαινόταν το πράγμα πως με το -8 στα 850 hPa δεν μπορούσε με τπτ να το στρώσει το Άθενς στα χαμηλά του , από την άλλη τα κλασικά χιονο ΒΠ φυσικά έχωσαν πράγμα κ ο μπρο μου λέει πως στον Διόνυσο τα σπάσαμε άλλη μια φορά.Φυσικά στο Αιγαίο έσκασαν κάτι -10 κ -12  στα 850 που έθαψαν μέχρι κ Σαντορίνες.

 

Χάθηκε λοιπόν η ευκαιρία να το στρώσει στο Σύνταγμα για πρώτη φορά μετά το 2008 αλλά μην κλαίτε, που θα πάει θα σκάσει κ ο πιγκουίνος κάποια στιγμή κ στο κέντρο της Αθήνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...