Προς το περιεχόμενο

Pipo X7 media player με Windows 8.1 και τιμή €80


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορειτε να μου πειτε εναν που να υποστηριζει την αναπαραγωγη ολοκληρου του μενου του bd-iso αρχειου και οχι καποιου υποτιπωδες μενου.

 

Κατι σαν τα παρακατω μενου δηλαδη:

https://www.youtube.com/watch?v=TRrQeF_m8Uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στον υπολογιστη το "Total media theatre" ειναι απο τα καλυτερα αφου υποστηριζει και τα παντα και με τα μενου τους.
Νομιζω και το cyberlink powerdvd λεγανε οτι θα υποστηριζει αλλα δεν το βλεπω να το κανει σωστα.

Εχω ενα wd tv live gen3 2011 που δεν υποστηριζει μενου bluray ουτε καν το υποτιπωδες γι' αυτο και ψαχνω ενα media player που να υποστηριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε ευχαριστω πολυ για το λινκ του βιντεο αλλα δεν μου δειχνει πουθενα αν μπορει να αναπαραγει κανονικα το μενου μιας ταινιας bluray απλα δειχνει οτι μπορει και αναπαραγει πληθωρα αρχειων βιντεο κατι που κανουν σχεδον ολα τα media players.

Στο λαπτοπ και στο pc σου τι προγραμμα χρησιμοποιεις?

Αυτο το προγραμμα θα χρησιμοποιησει και σ'αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον υπολογιστη το "Total media theatre" ειναι απο τα καλυτερα αφου υποστηριζει και τα παντα και με τα μενου τους.

Νομιζω και το cyberlink powerdvd λεγανε οτι θα υποστηριζει αλλα δεν το βλεπω να το κανει σωστα.

Εχω ενα wd tv live gen3 2011 που δεν υποστηριζει μενου bluray ουτε καν το υποτιπωδες γι' αυτο και ψαχνω ενα media player που να υποστηριζει.

 

Δες εδώ: https://forum.slysoft.com/showthread.php?57839-Software-players-with-full-Blu-ray-menu-support/page3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον υπολογιστη το "Total media theatre" ειναι απο τα καλυτερα αφου υποστηριζει και τα παντα και με τα μενου τους.

 

Τοτε και σ'αυτο θα βαλεις το Total media theatre και θα τα βλεπεις.

Δεν ειναι απλο media player,αλλα mini pc με κανονικα windows 8.1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα το προτεινατε σε σχεση με το minix neo z64?

 

Δηλαδη σε αυτο θα μπορω να εγκαταστησω οτιδηποτε θελω που εγκαθιστουμε και στους υπολογιστης π.χ. τορρεντ προγραμματα, jdownloader κ.τ.λ.

Ακομα και πατσαρισμενα να ειναι?

 

Θα δουλευει σαν ενας απλος μινι υπολογιστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα το προτεινατε σε σχεση με το minix neo z64?

 

Δηλαδη σε αυτο θα μπορω να εγκαταστησω οτιδηποτε θελω που εγκαθιστουμε και στους υπολογιστης π.χ. τορρεντ προγραμματα, jdownloader κ.τ.λ.

Ακομα και πατσαρισμενα να ειναι?

 

Θα δουλευει σαν ενας απλος μινι υπολογιστης?

Ναι.

H διαφορα ειναι οτι το minix neo z64 εχει και ethernet port(οχι Gbit) ενω το pipo μονο wifi,και τα δυο εχουν ethernet θυρα.αλλα εχει usb3 ενω το minix μονο usb2.

Τα υπολοιπα ειναι τα ιδια,απλα η διπλασια τιμη το minix.

Επισης το minix,εχει δυο εκδοσεις,η μια με windows και η αλλη με android.Και για το σκοπο που το θες,κοιτας αυτη που εχει windows.

 

Εγω θα προτινα αυτο,σε σχεση με το πολυ πιο ακριβο minix neo z64.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο δεν εχει θυρα ethernet???

 

Αυτο ειναι μεγαλο κατα και αυτο γιατι απο το wifi δεν θα ελεγα οτι ενα αρχειο bd-iso θα μπορει να streamαρι τοσο καλα οσο μεσω καλωδιου.

 

Μα καλα στην εταιρια pipo δεν το σκεφτηκαν αυτο ωστε να βαλουν και μια θηρα ethernet?

Τι θα τους κοστιζε ποια?

 

Δεν ξερω γιατι η θυρα ethernet για εμενα ειναι πολυ σημαντικη ειδικα οταν θελω να κανω stream τοσο μεγαλα αρχεια οπως ειναι τα bd-iso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αυτο δεν εχει θυρα ethernet???

 

Αυτο ειναι μεγαλο κατα και αυτο γιατι απο το wifi δεν θα ελεγα οτι ενα αρχειο bd-iso θα μπορει να streamαρι τοσο καλα οσο μεσω καλωδιου.

 

Μα καλα στην εταιρια pipo δεν το σκεφτηκαν αυτο ωστε να βαλουν και μια θηρα ethernet?

Τι θα τους κοστιζε ποια?

 

Δεν ξερω γιατι η θυρα ethernet για εμενα ειναι πολυ σημαντικη ειδικα οταν θελω να κανω stream τοσο μεγαλα αρχεια οπως ειναι τα bd-iso.

Εκανα λαθος και αυτο εχει ethernet θυρα.

Δες εδω και εδω.

 

Τα windows with bing,ειναι κανονικα windows,μη σε ανησυχισει αυτο.

Και σε 6 μηνες θα μπορεις να κανεις και την δωρεαν upgrade στα windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να μου προτεινετε ενα προγραμμα το οποιο να υποστηριζει μενου οποιουδηποτε bd-iso & 3d bd-iso και αν ειναι δυνατον να μην ειναι τοσο βαρυ και να εχει υποστηριξη σαν προγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να μου προτεινετε ενα προγραμμα το οποιο να υποστηριζει μενου οποιουδηποτε bd-iso & 3d bd-iso και αν ειναι δυνατον να μην ειναι τοσο βαρυ και να εχει υποστηριξη σαν προγραμμα.

Καλυτερα να ρωτησεις εδω,που το βλεπουν τα παιδια που ασχολουνται περισσοτερο με αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν ψήθηκα.... αλλά απο πόυ το παραγγέλνουμε? με ένα goolarisma το βρήκα

εδώ http://www.geekbuying.com/item/PIPO-X7-Windows-8-1-Smart-Mini-PC-TV-Box-Media-Player-2G-RAM-32G-ROM-Intel-3736F-2-16GHz-Quad-Core---Black-340056.html

 

πρέπει κάτι να προσέξω σχετικά με την έκδοση??

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

H διαφορα ειναι οτι το minix neo z64 εχει και ethernet port(οχι Gbit) ενω το pipo μονο wifi,και τα δυο εχουν ethernet θυρα.αλλα εχει usb3 ενω το minix μονο usb2.

Τα υπολοιπα ειναι τα ιδια,απλα η διπλασια τιμη το minix.

Επισης το minix,εχει δυο εκδοσεις,η μια με windows και η αλλη με android.Και για το σκοπο που το θες,κοιτας αυτη που εχει windows.

 

Εγω θα προτινα αυτο,σε σχεση με το πολυ πιο ακριβο minix neo z64.

και το pipo μόνο usb 2.0 έχει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...