Προς το περιεχόμενο

Pipo X7 media player με Windows 8.1 και τιμή €80


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 211
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

Αν υποστηρίζει το cpu H264 decoding μιλάμε για το τέλειο μηχανάκι για steam in home streaming, για όσους βέβαια έχουν και ένα καλό gaming pc στο σπίτι.

Καλά τα nuc αλλά ακριβά. Με αυτό η πλειοψηφία είναι κομπλέ...

Ντάξει αλλά δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση στα χαρακτηριστικά και δυνανότητες του nuc, με αυτού.

 

Για H264 απ'ότι βλέπω στα γρήγορα υποστηρίζει.

 

Τώρα για 1080p ανάλυση και xbmc δεν το βλέπω να τ'αντέχει.

Σχετικό σε βρίσκω με το αντικείμενο που σχολιάζεις με τόση σιγουριά. Το pipo w2 που έχω μια χαρά παίζει 1080p.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικό σε βρίσκω με το αντικείμενο που σχολιάζεις με τόση σιγουριά. Το pipo w2 που έχω μια χαρά παίζει 1080p.

Ναι, σόρρυ που δεν χρησιμοποιώ tablet για htpc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εχω παραγγειλει απο το ιδιο μαγαζι το meegopad t01 μου εστειλαν tracking χτες!

Προσωπική άποψη: Καλύτερο δεν θα είναι αυτό εδώ που έχει και περισσότερο χώρο να αερίζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πώ. Μπορεί να είναι η τηλεόραση μου τότε ή κάποια ρύθμιση στο xbmc, γιατί με την E350M1 και 4GB ram, σε Bluray rip μου κάνει σπασίματα στις πολύ γρήγορες σκηνές, ενώ με απενεργοποιημένα τα φίλτρα απο την tv είναι πολύ πιο έντονα.

Βάλε την TV στα ίδια hz με τα frames της ταινίας. Οι περισσότερες είναι 24 fps  ,άρα στα 24 hz. Έχει να κάνει με το ρυθμό ανανέωσης που για να παίζει καλά πρέπει να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά σε ακέραιο πολλαπλάσιο των frames

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι λετε για την θύρα SPDIF  μην ξεχνάτε οτι είναι ενα κανονικό windows pc,μπορείτε να πάρετε μια usb κάρτα ήχου με spdif στην ανάγκη

Έχεις δίκιο σε αυτό...το σκέφτηκα μετά αυτό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έρχομαι μετά σε μια περίεργη θέση καθώς μόλις αγόρασα single board PC.

 

Και αναρωτιέμαι συνεχώς, γιατί single board pc ή κάτι σαν αυτό απο πάνω αντί για ένα windows 8.1 tablet που πλέον βρίσκεις εύκολα με 120€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε Linux τύπου OpenElec θα παίρνει....

Γιατι να μην παιρνει?

Ειναι ενα μινι pc σε x86/x64!

 

Εγω θα το προτιμουσα σε στικακι,να "καρφωνει" πισω απο την TV και να μην φαινεται ή να παιρνει χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...