Προς το περιεχόμενο

[Mech Keyboard] CM Quickfire Ultimate Red - 69€ - Κοτσόβολος [ΤΕΛΟΣ]


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορείς να πάρεις από ebay κάνα cherry mx sampler για να δεις ποιο switch σε βολεύει...

 

Καλά αυτό το βλέπω δύσκολο. Γιατί με 1-2 πλήκτρα δεν θα καταλάβεις αν σε βολεύει στο γράψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα και εγω μια παραγγελια τελικα. Βολευει δε με βολευει την θεωρω σχεδον 0 risk αγορα. Νομιζω οτι αν οχι 69 ενα 60αρι θα το δωσω για πλακα οταν θα εχει τελειωσει απο τον κοτσο .... για πλακα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει αγορα.

Γνωριζει καποιος αν περιλαμβανει το πλαστικο καπακι που μπαινει απο κατω και κανει μεγαλυτερο το πληκτρολογιο? 

 

Σε όσα unboxing έχω δει, δεν φαίνεται να υπάρχει μέσα στη συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει αγορα.

Γνωριζει καποιος αν περιλαμβανει το πλαστικο καπακι που μπαινει απο κατω και κανει μεγαλυτερο το πληκτρολογιο? 

Δεν το εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ, πολύ καλές εντυπώσεις.

Δεν έχω εμπειρία με άλλα μηχανικά βέβαια οπότε δεν είμαι και ο καλύτερος για άποψη.

Απλά γενικά δεν ξέρω αν θα έδινα για πληκτρολόγιο παραπάνω απο αυτά τα λεφτά που κάνει αυτό. 

Μου φαίνεται υπερβολή τα 120+ για κάποια keyboards.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω κάνει και θέμα, αλλά ας ρωτήσω και εδώ

 

είμαι φαν του πληκτρολογίου στο λαπτοπ μου, μακβοοκ, έτσι έλεγα να πάρω ένα αππλε ασυρματο για όταν το έχω στο σπιτι στην οθονη

με τα συμβατικα που εχω χαζευω και δε με βολευουν. δεν ειμαι κολλημενος αλλα γενικοτερα εχω συνηθισει με λαπτοπ πληκτρολογιο ασχετα αν θα παιξω κανα παιχνιδι η θα γραψω κατι 

ειναι στην ίδια τιμη και ειναι μηχανικο που δεν εχω δοκιμασει ακομα και γινεται αυτη η φασαρια για αυτα...

 

ετσι ερχομαι να διαλεξω μεταξυ αυτου και του αππλε ασυρματου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παρέλαβα (από αυτό γράφω τώρα). Γενικώς η αίσθηση με το πληκτρολόγιο μεμβράνης που είχα δεν έχει καμία απολύτως σχέση. Και αυτό το "κλικ" που βγάζει είναι τρομερό. Θα ήθελα να μην σταματάω να γράφω αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω. :P

 

Ευχαριστώ τον TS.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμη περιμένω να μου το στείλουν. Οταν εκανα παραγγελια δεν ειχε για παραλαβη απο το καταστημα, μου φαινεται αυριο το μεσημερι θα τους παρω τηλ να παω να παραλαβω ο ιδιος αν το εχει καποιο καταστημα κοντα σε μενα.

 

edit: το κοιταξα και το κοντινοτερο ειναι σε 10 χλμ που δεν λεει με τετοιο κρυο να τρεχω με το σκουτερ, θα κανω υπομονη :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οποιος ενδιαφερεται το λεω οτι μπορει να παει σε ενα κατασττημα κωτσοβωλος και να του το κλεισουν για παραλαβη απο αλλου για αθηνα π ειμαι εγω πχ  μ ειπανε ειναι εκει διαθεσιμο σε αλλο καταστημα και μ το κλεισανε για αυτην την τιμη (69 και κατι)  ... οποτε πηγα και το πηρα . Απο ιντερνετ παντως σε ολη την αθηνα εδειχνε οτι δεν υπηρχε.... παντως να ξερετε εχει αμερικανικο λειαουτ δηλ πληκτρα στα αγγλικα μονο αλλα νομιζω λυνεται αυτο με κανα στικερ ... σε αυτην την τιμή παντως ειναι κοντα 37% εκπτωση π πιστευω απο κοτσοβωλο τα σπαει .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οποιος ενδιαφερεται το λεω οτι μπορει να παει σε ενα κατασττημα κωτσοβωλος και να του το κλεισουν για παραλαβη απο αλλου για αθηνα π ειμαι εγω πχ  μ ειπανε ειναι εκει διαθεσιμο σε αλλο καταστημα και μ το κλεισανε για αυτην την τιμη (69 και κατι)  ... οποτε πηγα και το πηρα . Απο ιντερνετ παντως σε ολη την αθηνα εδειχνε οτι δεν υπηρχε.... παντως να ξερετε εχει αμερικανικο λειαουτ δηλ πληκτρα στα αγγλικα μονο αλλα νομιζω λυνεται αυτο με κανα στικερ ... σε αυτην την τιμή παντως ειναι κοντα 37% εκπτωση π πιστευω απο κοτσοβωλο τα σπαει .... 

 

Όταν είχα ποστάρει ο,τι εκείνη τη στιγμή ενεργοποιήθηκε και η επιλογή για παραλαβή από κατάστημα, φαινόταν να υπάρχει σε πολλά υποκαταστήματα της Αττικής αλλά μάλλον είχαν ελάχιστα κομμάτια στο κάθε κατάστημα. Από εκεί και πέρα έχει όντως US layout αλλά επέτρεψε μου να θεωρήσω πως όποιος πάρει τέτοιο πληκτρολόγιο δεν νομίζω να νοιάζεται και πολύ αν θα έχει ελληνικούς χαρακτήρες τυπωμένους. Βασικά, πιθανόν να μην το νοιάζει αν θα έχει καν πάνω χαρακτήρες. :P

 

Επίσης, ΟΧΙ! ΟΧΙ stickers σε τέτοιο πληκτρολόγιο. Πέρα το ο,τι θα σε χαλάσει αισθητικά ακόμα και αν βάλεις transparent sticker λόγω backlight, η αίσθηση σε κάθε πάτημα θα είναι εντελώς διαφορετική. Το δοκίμασα πρόσφατα σε laptop με γερμανικό layout αλλά ούτως ή άλλως η αίσθηση του πληκτρολογίου του ήταν χάλια οπότε δεν με χάλασε και πολύ.

 

Golden deal λοιπόν στα 59€ για εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει αγορα.

Γνωριζει καποιος αν περιλαμβανει το πλαστικο καπακι που μπαινει απο κατω και κανει μεγαλυτερο το πληκτρολογιο? 

Μπορεις να αγορασεις ξεχωριστα http://www.skroutz.gr/c/598/mouse_pad.html?from=most-popular&keyphrase=wrist+rest

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες (κυρίως ο Questioner) ξέρετε αν ισχύει ακόμα η προσφορά με το Κουπόνι 10 ευρώ στον Κότσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βρισκω καπου στο site του κοτσου να δειχνει ποτε 'εσταλη' η παραγγελια ενω φαινεται οτι σταλθηκε. 

Ξερει κανεις με ποια εταιρια συνεργαζεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες (κυρίως ο Questioner) ξέρετε αν ισχύει ακόμα η προσφορά με το Κουπόνι 10 ευρώ στον Κότσο;

Πλέον δεν σου δίνει κουπόνι κατά την παραλαβή από το κατάστημα. Αλλά αν έχεις ήδη κουπόνι των 10 ευρώ μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μέχρι 11/01.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...