Προς το περιεχόμενο

Το Nokia 215 είναι το φθηνότερο feature phone της Microsoft


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναλαμβάνω, Ελλάδα,2015... Τελικά μας αξίζει ό,τι παθαίνουμε.

Οχι. Οι "παθοντες" στους οποιους αναφερεσε ειναι οι μικρες και μεσαιες ταξεις. Αυτοι για τους οποιους μιλουσα στο προηγουμενο σχολιο μου, αυτοι που βολταρουν στη Γλυφαδα με τα ακριβα τους αμαξια, ρουχα, ρολογια, τηλεφωνα και πληρωνουν 150 το μπουκαλι, δεν εχουν παθει τιποτα ουτε και εχει αλλαξει το βιοτικο τους επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οχι. Οι "παθοντες" στους οποιους αναφερεσε ειναι οι μικρες και μικρομεσαιες ταξεις. Αυτοι για τους οποιους μιλουσα στο προηγουμενο σχολιο μου δεν εχουν παθει τιποτα ουτε και εχει αλλαξει το βιοτικο τους επιπεδο.

Κύριε -μη παθών- σας ευχαριστούμε για την συνεισφορά σας.Εύχομαι να αγοράσετε/να σας αγοράσουν λίαν συντόμως το iphone 6 σας για να μην νιώθετε ντροπή.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γλυφαδα που μενω που ειναι καλη περιοχη αλλα οχι και απο τις πανακριβες, και το iPhone 4 θα ντρεπομουν να το βγαλω στο τραπεζι πλεον. Τα iPhone 5/5s εχουν γινει στανταρ σε καθε τραπεζι, εχω τα 6αρια ειναι ηδη πολλα.

πολλά τα λεφτά Άρη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γλυφαδα που μενω που ειναι καλη περιοχη αλλα οχι και απο τις πανακριβες, και το iPhone 4 θα ντρεπομουν να το βγαλω στο τραπεζι πλεον. Τα iPhone 5/5s εχουν γινει στανταρ σε καθε τραπεζι, εχω τα 6αρια ειναι ηδη πολλα.

 

 

 

Ζητω συγνωμη αν παρεξηγηθηκε καποιος, αλλα με κινητο των 30 ευρω δεν πας πουθενα φιλε.

Φιλε δεν ξερω τι λες εσυ για την γλυφαδα,αλλα ειναι  η χειροτερη φαρα ανθρωπων σε οτι εχει να κανει με χρηματα και στατους. Αυτοι η μαγκια τουσ φτανει μονο μεχρι το iphone. Ουτε που ψωνιζουν στην λαικη, πιο πολυ ψωνιζουν οι βιετναμεζες παρα οι γλυφαδιωτες! Οι γλυφαδιωτες την βγαζουν σε φουρνο καφε απο το πρωι εως τον βραδυ με ενα καφε. Πανε στα hondos center για να φανε σπιτικο φαι, δεν μαγειρευουν. Ειναι νεοπλουτοι χωρις φραγκα αλλα με την μουρη του φραγκατου και παντου χρωστανε! Πανε ψωνιζουν απο τους γυφτους το εξυπνο λαστιχο και μετα τους χαλαει και ζητανε τα λεφτα τουσ πισω! Τι ανασφαλειες ειναι αυτες που εχεισ για το κινητο? Απο ποτε το κινητο εγινε το μετρο συγκρισης? Απο τοτε που πηρανε ολοι iphone για να περνουν μονο τηλεφωνο και μετα ανακαλυπτανε οτι εχει και wi fi? Να ξερεις φιλε μου στην ζωη ειναι σχετικα ολα. Αποκτας και παιρνεις για παρτη σου οτι σε βολευει και δεν πας συνεχεια με το μυαλο τις μαζας. Εμενα οι γονεις μου δεν εχουν πιασει ποτε smartphone γιατι εχουν μαθει με πληκτρα γτ ειναι πιο ευκολο. Εκτος αν το παιζεις πολυ προχωρημενος για την εποχη σου και εισαι bleeding edge τυπος.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο θετικο με το κινητο αυτο ειναι η πολυ μεγαλη διαρκει της μπαταριας του λογο της μικρης του καταναλωσης. Περα απο αυτο δεν βλεπω τιποτα αλλο θετικο.
Ας αφησουμε τις πωλησεις του να το κρινουν λοιπον, να δουμε αν θα φτασει τις πωλησεις του iPhone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβάνω, Ελλάδα,2015... Τελικά μας αξίζει ό,τι παθαίνουμε.

 

 

 

πες τα ρε Beltfed, οταν τους τα λεω εγω δεν με ακουνε :fear:

 

χεχε

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επισης που να εμφανιστεις με τηλεφωνο των 30 ευρω? Ουτε για ελιες δεν πας με αυτο.

 

ό,τι χειρότερο διάβασα τον τελευταίο καιρό και ας είμαστε σε προεκλογική περίοδο...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γλυφαδα που μενω που ειναι καλη περιοχη αλλα οχι και απο τις πανακριβες, και το iPhone 4 θα ντρεπομουν να το βγαλω στο τραπεζι πλεον. Τα iPhone 5/5s εχουν γινει στανταρ σε καθε τραπεζι, εχω τα 6αρια ειναι ηδη πολλα.

 

Σιγά την καλή περιοχή, στο Sydney που θεωρείται απο τις καλύτερες πόλεις στον κόσμο για να μείνεις εχουν παέι σε blackberry :P

Ασχετο, αλλα ακομα και εκει οι ομογενείς λένε οτι, ελληνας ο οποιος στην Ελλάδα ήταν ψωνισμένος, ερχεται εδω και κάνει μπαμ, γιατι βγάζει φράγκα και ξεφεύγει τελείως! Να πείς στους γείτονές σου να πάνε εκει να μοστράρουν λοιπόν...

Το λες, σαν να εννοείς οτι το 6άρι είναι το διαβατήριο, χωρίς αυτό δεν μπαίνεις πουθενά!

Δηλαδή, εαν σκασει καποιος με ενα Μ3 και τηλέφωνο τον 100 ευρώ θα τον πείτε χωριάτη?

 

οσο για τις ελιές που αναφέρθηκαν, λόγω καταγωγής απο Κρήτη, μπορω να σου πώ οτι γνωστοί με 3-4 χιλιάδες ελιές, τις καλές εποχές παίζει να εβγαζαν και 60-70 χιλιάρικα, ίσως και παραπάνω με τις επιδοτήσεις, με δουλειά 3-4 μηνών. Δηλαδή, αν το πάρεις αναλογικά, αν αφαιρέσεις και τα εξοδα, παιζει να εβγαζαν πάνω απο 12-14 χιλιάρικα τον μήνα, αν κανεις τις διαιρέσεις βγαίνει περίπου 16-18 iPhone 6άρια τον μήνα.

 

απλα καποιοι σκεφτηκαν πιο λογικά και αντι για καφε στην Γλυφάδα, τα εκαναν ακίνητα ή επιχειρήσεις(ή περισσότερες ελιές!)

 

με αυτα που διαβάζω, τρέμω για αυτό που θα ξημερώσει στις 26/1, ειλικρινά!

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν ξερω τι λες εσυ για την γλυφαδα,αλλα ειναι  η χειροτερη φαρα ανθρωπων σε οτι εχει να κανει με χρηματα και στατους. Αυτοι η μαγκια τουσ φτανει μονο μεχρι το iphone. Ουτε που ψωνιζουν στην λαικη, πιο πολυ ψωνιζουν οι βιετναμεζες παρα οι γλυφαδιωτες! Οι γλυφαδιωτες την βγαζουν σε φουρνο καφε απο το πρωι εως τον βραδυ με ενα καφε. Πανε στα hondos center για να φανε σπιτικο φαι, δεν μαγειρευουν. Ειναι νεοπλουτοι χωρις φραγκα αλλα με την μουρη του φραγκατου και παντου χρωστανε! Πανε ψωνιζουν απο τους γυφτους το εξυπνο λαστιχο και μετα τους χαλαει και ζητανε τα λεφτα τουσ πισω! Τι ανασφαλειες ειναι αυτες που εχεισ για το κινητο? Απο ποτε το κινητο εγινε το μετρο συγκρισης? Απο τοτε που πηρανε ολοι iphone για να περνουν μονο τηλεφωνο και μετα ανακαλυπτανε οτι εχει και wi fi? Να ξερεις φιλε μου στην ζωη ειναι σχετικα ολα. Αποκτας και παιρνεις για παρτη σου οτι σε βολευει και δεν πας συνεχεια με το μυαλο τις μαζας. Εμενα οι γονεις μου δεν εχουν πιασει ποτε smartphone γιατι εχουν μαθει με πληκτρα γτ ειναι πιο ευκολο. Εκτος αν το παιζεις πολυ προχωρημενος για την εποχη σου και εισαι bleeding edge τυπος.

Φίλε έχεις πολύ άδικο. Και εγώ στην γλυφάδα μένω και αυτούς τους οποίους περιγράφεις είναι η μειονότητα. Ο πιο πολύς κόσμος είναι μια χαρά και δεν έχουν κανένα ύφος. Αυτοί που περιέγραψες είναι αυτοί που κάθονται στα καφέ όλη μέρα και τουλάχιστον οι μισοί από αυτούς δεν μένουν καν στην γλυφάδα. Έρχονται από αλλού.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φθηνό μεν αλλά... πεταμένα λεφτά.

Τηλέφωνο χωρις οθόνη αφής σημερα δεν αξίζει μια. Δίνεις 195 ευρω παίρνεις iPhone 4 και είσαι κύριος.

 

Τι δίνεις;;;; Για ποιό κινητό;;;;;

 

Μνημόνιο ρε για χίλια χρόνια. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Γλυφαδα που μενω που ειναι καλη περιοχη αλλα οχι και απο τις πανακριβες, και το iPhone 4 θα ντρεπομουν να το βγαλω στο τραπεζι πλεον. Τα iPhone 5/5s εχουν γινει στανταρ σε καθε τραπεζι, ενω τα 6αρια ειναι ηδη πολλα.

 

 

Ζητω συγνωμη αν παρεξηγηθηκε καποιος, αλλα με κινητο των 30 ευρω δεν πας πουθενα φιλε.

 

Πως φαίνεται ο άνθρωπος που δεν δούλεψε ποτέ του ή δεν δούλεψε ποτε για μεροκάματο. Καλά είναι να τα βρίσκουμε έτοιμα απο τον μπαμπακα μας, όταν όμως μπει το αυγό στο κώλο να σε δω αν το iphone 6 πληρώνει το νερό και το ρευμα...

Τα έτοιμα καποτε τελειώνουν.

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μονο θετικο με το κινητο αυτο ειναι η πολυ μεγαλη διαρκει της μπαταριας του λογο της μικρης του καταναλωσης. Περα απο αυτο δεν βλεπω τιποτα αλλο θετικο.

Ας αφησουμε τις πωλησεις του να το κρινουν λοιπον, να δουμε αν θα φτασει τις πωλησεις του iPhone....

Απο που να αρχισώ και πού να τελειώσω...4 στα 4 post σου είναι εκτώς πραγματικότητας..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α μην το λες αυτό, εγω ξέρω κόσμο που δεν εχει να φάει αλλα εχει 50αρα τηλεόραση στο σπίτι με 5.1, 5άρι iPhone και τέτοια. Επισης, αλλη περίπτωση που μου φέρνει αρχαια τηλέφωνα για επισκευή αλλά ξέρει όλες τις συσκευές, τι τιμές είχαν, ακους κάτι τρελά ποσά να εχει δώσει σε συσκευές και αυτή την στιγμή ασχολείται με promotion και αμφιβάλω αν βγάζει 300-400 τον μήνα (με παιδί....). τα αρχαια ομως πανε στην κόρη, αυτή θέλει τελευταία μοντέλα!Άλλος πάει κάθε μερα για καφε, στο κινητο κανει μονο chat με πιπινακια, δουλεύει 6 μήνες τον χρόνο (ως υπάλληλος) αλλα το σκεπτικό του είναι, πλουσιος δεν θα γίνω ποτε, γιατι να αγχωθω? θα πάρω ενα καλο τηλέφωνο να ψαρώνω τα πιπινια!
να εριχνε και κανενα, παει στο καλό, μονο το μπλα μπλα που κανει, πεταμενα λεφτά δηλαδή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το πιστευω οτι καθόμαστε και μηλαμε για την apple ΣΕ ΤΟΠΙΚ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 30 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΑ ΣΑ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ

 

 

 

 

 

ή ατομα σα τον φιλτατο χρισταρα απο κατω,

και εγω, οταν ολοι ειχαν smartphone, ειχα ακομα ενα w395 γιατι δεν μπορουσα το touch keyboard, ε μετα τσιμπισα ενα archos 43 για multimedia κυριως και μετα το συνήθισα το ολο touch keyboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...