Προς το περιεχόμενο

Η Razer ανακοίνωσε την παιχνιδοκονσόλα Forge TV


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Anyway, το παραδειγμα ηταν γενικο δεν ηθελα να θειξω τη nintendo...Απλα σκεφτηκα οτι στανταρ καποια στιγμη η razer θα βγαλει cross-devices δυνατοτητες (controller-tablet-tv με android παντα) και μου ηρθε το wii u...Εξ αρχης ομως πιστευα οτι η κονσολα δεν εχει καμια σχεση με τις αλλες που κυκλοφορουν και πραγματικα απορω πως καποιος μπορει να κραζει ενα μηχανημα των 100$ που κανει 2-3 βασικες εργασιες..

 

Και να το επαιρνα, αποκλειεται να ξεκολλαγα απο τις τωρινες κονσολες που εχω στη συλλογη μου αλλα σιγουρα σε μια οικογενεια με 1-2 παιδακια ειναι must μια τετοια συσκευη που μπορει να επιζησει παραπανω απο ενα ταμπλετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foxgre θα σε παρακαλούσα α μιλάς καλύτερα, δε με ξέρεις οπότε μαζέψου λίγο. Όταν στο wiiu θες λεφτά για να πάρεις ένα παιχνίδι ενώ σε αυτό το έχεις δωρεάν τότε δε νομίζω ότι υπάρχει σύγκριση.. σιγουρα το wii είναι ανώτερο αλλά αυτό το πραγματάκια της razer πέραν του ότι έχει περισσότερες δυνατότητες (μόνο και μόνο για το media player σε FHD) Είναι οικονομικότερο.

Δε μιλησα ασχημα σε καμμια περιπτωση.Ως παπαρια αναφερω την "κονσολα" της ραζερ.Αν για καποιο λογο παρεξηγηθηκες sorry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε με αυτά που γράφει δείχνει την ηλικία του, άστον. 100 της εκατό συμφωνώ μαζί σου. 

Δηλαδη οτι ειμαι 10 χρονια μεγαλυτερος σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε δίνω τα διπλάσια και εχω μια μινιατούρα σε σχεση με αυτο το case, αν ειναι να βαλω case βαζω και αυτο που εχω που ειναι λιγο πιο μεγαλο (το οποιο και θα κανω αρχικα), αυτο της ραζερ ειναι σε μεγεθος αποκωδικοποιητή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή για να καταλάβω; Μπορώ να παίζω league of legends (lol) στην smart tv μου με αυτό το κουτί...;

αν σε βολευει ο καναπες ναι, εγω στο καναπε θα μπορουσα να παιξω μονο racing/pro παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ' αυτη την CES 2015 ολο υλοποιησεις android βλεπω και οι περισσοτερες ειναι απλα μουφες.

Σιγα τωρα μην συγκρινουμε το android gaming (απλα χαζοπαιχνιδακια) με κονσολες οπως xbox one ή PS4 ή εστω WiiU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη ήταν η Ouya 

Το είχα προπαραγγείλει μέσω Kickstarter.

 

Για να τρέχεις emulators, άψογο και υποστήριζε σχεδόν τα πάντα. Καλό χειριστήριο και εύκολο interface. Πέρα από αυτά, πολύ λίγα αξιόλογα παιχνίδια για πιο μεγάλους στην ηλικία gamers και γενικώς πολύ "σκουπίδι". Εμπορικά δεν πούλησε.

 

Υποψιάζομαι ότι οι κονσόλες αυτού του τύπου (όπως και το Ouya) σιγά σιγά θα σταματήσουν να θεωρούνται βιώσιμες, καθώς:

  • υπάρχουν SBCs όπως το odroid που στα ίδια λεφτά δίνουν πολύ μεγαλύτερη απόδοση+multimedia δυνατότητες (XBMC)
  • μεγάλη πλειοψηφία πλέον έχει ένα android tablet με mirroring δυνατότητες οπότε γιατί να μπλέκεις με άλλο ένα android gadget?
  • επίσης, αρκετός κόσμος που ενδιαφέρεται για παιχνίδια έχει ήδη κάποια από τις mainstream κονσόλες (PS3-4, XBOX 260-One, Wii,WiiU)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση είναι απλή αν έχεις pc και όχι κονσόλα. Είτε στησε gaming pc σε μικρο κουτί στο σαλόνι και έχε ένα μέτριο μπουρδελάκι για δουλειές γραφείου ή ακόμα και laptop, ή πάρε μια τηλεοραση εκεί που έχεις το pc και στησε εκεί κονσολοκατάσταση..

 

Χώμα είναι οι τηλεοράσεις πλέον, εγώ έβαλα 40" που είναι και υπερβολή για το χώρο μου με κάτω απο 300€ και στη τελική βλέπω και τηλεόραση και ταινίες και στο δωμάτιο μου πλέον (γιατί με το 23αρι μόνιτορ ήταν λίγο τρώγλη η κατάσταση)

 

Το να στέλνεις εικόνα σε άλλο δωμάτιο με διάφορες βλακείες είναι πολύπλοκο χωρίς λόγο στη τελική και έχει και το κόστος του και αυτό, δεν είναι οτι το κάνεις τσάμπα ή πάντα φθηνά

 

Και παίρνεις άλλη μια συσκευή android για να κάνει κάτι πολύ εξειδικευμένο ενώ τα περισσότερα γίνονται απλά με ένα κινητό ή ταμπλέτα που ηδη έχουμε οι περισσότεροι

 

Το ότι δε πιάνουν αυτές οι "κονσόλες" δε πιάνουν αυτό ειναι δεδομένο, γιατί επιμένουν να τις βγάζουν δε καταλαβαίνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το είχα προπαραγγείλει μέσω Kickstarter.

 

Για να τρέχεις emulators, άψογο και υποστήριζε σχεδόν τα πάντα. Καλό χειριστήριο και εύκολο interface. Πέρα από αυτά, πολύ λίγα αξιόλογα παιχνίδια για πιο μεγάλους στην ηλικία gamers και γενικώς πολύ "σκουπίδι". Εμπορικά δεν πούλησε.

 

Υποψιάζομαι ότι οι κονσόλες αυτού του τύπου (όπως και το Ouya) σιγά σιγά θα σταματήσουν να θεωρούνται βιώσιμες, καθώς:

  • υπάρχουν SBCs όπως το odroid που στα ίδια λεφτά δίνουν πολύ μεγαλύτερη απόδοση+multimedia δυνατότητες (XBMC)
  • μεγάλη πλειοψηφία πλέον έχει ένα android tablet με mirroring δυνατότητες οπότε γιατί να μπλέκεις με άλλο ένα android gadget?
  • επίσης, αρκετός κόσμος που ενδιαφέρεται για παιχνίδια έχει ήδη κάποια από τις mainstream κονσόλες (PS3-4, XBOX 260-One, Wii,WiiU)

 

Αυτό λέω και εγώ φίλε. Ωστόσο, ήταν πολύ καλή ιδέα. Εγώ δεν είμαι κατά του mobile gaming, κάθε άλλο. Για παράδειγμα υπάρχουν παιχνίδια που αξίζουν, όμως και πάλι, όπως είπε και ο Rich του RTUSA, στο απώτερο μέλλον θα φτάσει το mobile gaming το ίδιο επίπεδο, με τις κονσόλες, κυρίως επειδή στο mobile gaming δεν υπάρχουν hardcore gamers και ισάξιες σε χαρακτηριστικά συσκευές, οπότε τι παιχνίδια να φτιάξουν οι εταιρείες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά συσκευές υπάρχουν που μπορούν να βγάλουν φοβερά γραφικά και σίγουρα καλύτερα από PS vita και 3ds , το γιατί δεν υπάρχουν καλοί τίτλοι είναι θέμα του κοινού στο οποίο απευθύνονται, επίσης υπάρχει και ο παράγοντας της εύκολης αρπαχτής μιας και για να βγάλει κανείς παιχνίδι στα mobile os δε χρειαζεται να πληρεί κάποια φοβερά κριτήρια, σε αντιθεση με μια συσκευή που έχει καθαρά να κάνει με gaming

 

Όχι ότι κι εκεί δεν παίζουν πατάτες, αλλά σε android/iOS παιζει ο,τι σκουπιδαριό θες όσο κακό μπορεί να φανταστεί ο ανθρώπινος νους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά από το 3DS που δεν έχει και καμιά ιδιαίτερη δύναμη.

Είναι όμως διαφορετικό το κοινό όπως λέει και ο Qsis. 

Αν βρεθεί πάντως σε καλή τιμή κάποια στιγμή εύκολα αγόραζα ένα τέτοιο για emulators. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Steaming PC game θα μπορούμε να παίζουμε σε full γραφικά και ανάλυση? Δεν έχω ασχοληθείτε με Steaming PC game και με ενδιαφέρει πολύ.Πόσο μάλλον αν παίζει και με το χειριστήριο του xbox.

Streaming* 

 

και ναι θα παίζει full ανάλυση και γραφικά (αρκεί να έχεις καλή ασύρματη σύνδεση βέβαια ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...