Προς το περιεχόμενο

Οι ελάχιστες και προτεινόμενες απαιτήσεις συστήματος για να "τρέξεις" το The Witcher 3: Wild Hunt στο PC σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ότι παίρνετε τις προτεινόμενες απαιτήσεις τοις μετρητοίς, πραγματικά με ξεπερνάει.
Πότε ακριβώς είδατε να συμβαδίζουν οι απαιτήσεις, με την πραγματικότητα;

Με i7 940 και 6 gb RAM είμαι, εδώ και 6 χρόνια, και πάλι στα τέρματα θα το παίζω, όπως όλα τα games μέχρι σήμερα.
Εδώ με Nvidia 660 παίζω Watch Dogs με όλα στο τέρμα (πλην των HD textures που θέλουν SSD και δεν έχω), και αυτοί στις απαιτήσεις, δεν ξέρουν τι ζητάνε...
Σταματήστε να είστε θύματα των ανακοινώσεων της κάθε εταιρείας.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εδω και 5 μερες γνωριζουμε τις απαιτησεις του Witcher 3 για Pc απο το αντιστοιχο topic http://www.insomnia.gr/topic/472504-the-witcher-3/page-80

 

 

Οσο για τις απαιτησεις παμε παλι

i5 2500 στις αγγελιες με 90ευρω

7970 στα 150ευρω

8Gb ram οπου βγαινουν πιο φθηνα και ωριστε. Ουτε συχνες αναβαθμισεις που εχω βαρεθει να διαβαζω κλασσικα επειδη οι περισσοτεροι 5 πραγματα απο Pc hardware παρολα αυτα πετανε την εξυπναδα οτι στο pc θες συχνες αναβαθμισεις..... Αν δεν γνωριζετε πραγματικα μην σχολιαζετε ρε παιδια,τσαμπα κραξιμο θα φατε ....

QFE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το unity βγήκε ανέτοιμο και πολύ σωστά έφαγε το κράξιμο που έφαγε

 

πλέον μια χαρά παίζεται 

 

θεωρώ ότι η συγκεκριμένη εταιρεία δε θα κάνει το λάθος που έκανε η ubisoft να βγάλει μισοτελειωμένα παιχνίδια στο επίπεδο που το έκανε η ubi (watch dogs, fc 4, unity) μιας και υποτίθεται ότι το pc είναι η leading platform του παιχνιδιού

 

απλά θα πήραν τυχαία κάποια pc που έχουν εκεί μέσα και θα είπαν ότι αυτά είναι τα min και αυτά τα recommended

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα requirements του Witcher τα έχουμε συζητήσει εκτενώς στο τόπικ του παιχνιδιού στο PC gaming.

 

Οι απαιτήσεις που δημοσίευσε η CD Projekt έχουν εντονότατες ανομοιομορφίες, οι οποίες θίγουν την αξιοπιστία τους.

 

Στα μίνιμουμ έχουμε τον 2500Κ, performance CPU του 2011, δίπλα σε έναν ικανοποιητικό επεξεργαστή AMD του 2009, ο οποίος είναι κατώτερος σε επεξεργαστική ισχύ από τους τότε Core 2 Duo και Quad.

 

Ο 2500Κ είναι τουλάχιστον διπλάσσιας επεξεργαστικής ισχύος από τον X4 940. Yπάρχει generational gap.

 

Αντίθετα, βασιζόμενοι σε όλα τα benchmarks που έχουμε δεί μέχρι τώρα, η θέση του 2500K θα έπρεπε να είναι δίπλα στον AMD 8350, ο οποίος βρίσκεται στα recommended requirements.

 

Επίσης, η ομοιότητα των απαιτήσεων που δημοσιεύθηκαν, με αυτές της Ubisoft για το Assasin's Creed Unity είναι παραπάνω από εμφανής.

 

Οπότε, συμβουλεύω άπαντες να κάνουμε όλοι μαζί υπομονή να βγεί το παιχνίδι, ώστε να δούμε πραγματικά πώς παίζει στα διάφορα συστήματα (συμπεριλαμβανομένων των κονσολών).

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε και το middle earth που ημουν below minimum σε cpu και Minimum σε gpu.Το "τεντωσε" ο βετερανος μου στα high(medium textures λογω vram) 1080p με 40 σταθερα fps..BTW 2500k=phenom 940?παιδακι τα βγαζει τα reqs?

 

q6600,650 ti 1gb 8gb ram...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και Minimum 660 ή 7870!!!! έλεος

για games καλύτερα κονσόλα και ας μην τα έχεις όλα φουλ ούτε 1080p ανάλυση, για τους περισσότερους που δεν έχουν τα μάτια του αετού θα μείνουν και ευχαριστημένοι και δεν θα αλλάζουν hardware κάθε έτος, άλλαξα πριν ένα χρόνο και πήρα 270Χ, που κόστιζε 240 ευρώ (δηλ. μόνο η κάρτα γραφικών κόστισε πιο πάνω από τη μισή τιμή της κονσόλας) για να φτάσω τώρα να είμαι στα Minimum!!!!!! για ένα παιχνίδι που θα τρέχει απλά σε jaguar 6xcore (που είναι οι διαθέσιμοι πυρήνες στις κονσόλες) και σε κάρτα 7790(που είναι η αντίστοιχη κάρτα του xbox one) και το PC θέλουνε μπουριά!!!!!

αντε και ..........

 

Ρε παίδες τι γράφετε;... Δηλαδή στο pc δε μπορείς να παίξεις με χαμηλότερη ανάλυση και γραφικά κονσόλας... Αλλά στο pc τα θέλουμε όλα στο τέρμα και δεν συμφέρει...

 

Ασε που αραδιάζουνε μπαρούφες για να κονομάνε οι εταιρίες hardware...

i7 2600 και 7970 έχω... Στάνταρ θα τρέχει στα φουλ με 50fps...

Άκου μίνιμουμ i5 2500k. Σιγά ρε κατουρατε και λίγο.

Και στα μίνιμουμ  δηλαδή ή i5 2500k ή phenom II 940??? Δηλαδή επεξεργαστής του 2011 στα ίδια με cpu του 2009. Ο 2500k στα ίδια με τον 940... Ρε πάτε καλά τι παπάτζες είναι αυτές.

 

 

Ειδαμε και το middle earth που ημουν below minimum σε cpu και Minimum σε gpu.Το "τεντωσε" ο βετερανος μου στα high(medium textures λογω vram) 1080p με 40 σταθερα fps..BTW 2500k=phenom 940?παιδακι τα βγαζει τα reqs?

 

q6600,650 ti 1gb 8gb ram...

 

Ακριβώς αυτό...

Τρέχτε πάρτε κονσόλες βγήκανε τα specs και η 270x θα βγάζει 10fps στα minimum... Τι κακό μας βρήκε...

Ρε μη τρώτε κουτόχορτο...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτο το λογο πουλανε οι κονσολες...και επιδη θα πει καποιος να δεις φουλ γραφικα σε pc οκ μαζι του αλλα και εκει που ειναι τωρα οι κονσολες ειναι υπερ ικανοποιητικες κατα την γνωμη μου...

να αγοραζετε και κανα περιοδικο που και που οχι μονο ιντερνετ σε ενα προηγουμενο  pc master διαβασα ενα πολυ καλο αθρο σχετικα με τα γραφικα στους υπολογιστες πλεον.

κοβουν επιτηδες γραφικα για να μην εχει διαφορες απο την κονσολα ενας υπολογιστης desktop την ξεφτυλιζει την κονσολα στα γραφικα. και ενας τυπας ανακαλυψε κατι σε κωδικα μεσα στο παιχνιδι και ηταν ολα στο off και βγηκε η εταιρια και εκανε ανακοινωση κατι μλκς.δεν μπορω να θυμηθω παραπανω τωρα παντως πολυ λυπαμαι να πληρωνω εγω 1500 πχ και ο αλλος με τη κονσολα με τα 300 να παιζει το ιδιο με μενα. καποτε θυμαμαι βγαινανε τιτλοι να δοκιμασουμε τα μηχανηματα μας τωρα ολα πορτ ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...