Προς το περιεχόμενο

Οι ελάχιστες και προτεινόμενες απαιτήσεις συστήματος για να "τρέξεις" το The Witcher 3: Wild Hunt στο PC σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το εχω βαλει σε 2 οικονομικα PC που εχω στησει και δουλευει απροβληματιστα, το ενα μαλιστα ειναι σχεδον ιδιο με αυτο εδω. Δες και κριτικες του.

Το παραπανω PC δεν τραβαει τιποτα απο ρευμα, 200watts Max σε gaming, οποτε δεν θα το ζoρισει ποτε το PSU.

Ε τωρα αν θες δινεις 20 ευρω παραπανω και πας σε Corsair VS450.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν έχω κανένα θέμα με οποιονδήποτε θέλει να πάρει οτιδήποτε εξάλλου δεν είμαι και κανένας τρελός gamer

αλλά αυτά που γράφουν πολλοί, αντιφάσκουν

η μόνη σωστή άποψη που γράφτηκε είναι ότι έχω κύριε την κονσόλα μου που δεν χρειάζεται γραφείο, στο living room με τα χειριστήριά της έτοιμα και με βολεύει χρηστικά και δεν έχω χρόνο για να μαθαίνω από υπολογιστές και την θέλω και για τα παιδιά μου που είναι μικρά και δεν ξέρουν ακόμα, αυτό μια χαρά λογική έχει

 

αλλά δεν γίνεται από τη μια να λέει κάποιος ότι είναι ευχαριστημένος με τις κονσόλες, να μην τον πειράζουν ούτε τα λιγότερα fps ούτε η ανάλυση ή ξέρω γω τι και το πως θα παίξει τα επόμενα παιχνίδια και ταυτόχρονα... όταν παίζει σε pc να τον ενοχλεί που δεν θα παίζει στα full τα παιχνίδια του... μέλλοντος(!) κι επομένως θεωρεί ότι είναι τεράστιο το κόστος γιατί είναι αναγκασμένος να κάνει αναβάθμιση άμα παίζει σε pc...

μα πώς συμβαδίζουν αυτά που γράφετε δεν μπορώ να καταλάβω, είμαστε σοβαροί; αν σε βολεύει η κονσόλα άνθρωπέ μου και το πρόβλημά σου με τα pc είναι οι κάρτες τότε κράτησε και στο pc την ίδια αρχική, σχετικά ακριβή κάρτα γραφικών και παίξε τα επόμενα παιχνίδια στις ανάλογες ρυθμίσεις όπως ακριβώς θα κάνεις και με την κονσόλα

 

edit: και το κόστος του υπολογιστή δεν συγκρίνεται ούτε ή άλλως, ούτε η κονσόλα έχει οθόνη, ούτε κάνει αυτά που κάνει ένας υπολογιστής οπότε χαλαρώστε, απλά ενδεικτικά μπορούμε να τα συγκρίνουμε ως λύσεις παιχνιδομηχανής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά απο τα ποστς διαπιστωνω οτι το gaming εχει γινει rich-man's hobby (που λεγανε και στο χωριο μου).

 

Πανε οι εποχες οπου με ενα jailbroken xbox360 ή ps3 (και επισκεψεις στο μαγαζι του θειου) εκανες δουλεια σου.

 

Πλεον μπορεις να αγοραζεις τα παιχνιδια σου γνησια (Steam) απο Instant_Gaming, G2A κτλ με 5-10 ευρω μετα απο 6-12 μηνες, και με 30ευρω απο Day1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/playstation/382433-ps4/εαν αυτό μερικοί το λένε 200€ εγώ είμαι εξωγήινος ;)

Έλα ναι παίξουμε ένα DAYZ τώρα ένα wow κάτι βρε παιδί μου, να μπεις στο ts της ομάδας να στάσεις πλάκα. Όταν βαρεθεις βάλε μια ταινία ή μια σειρά να δεις με stream στο xbmc και και και.

Εαν όλα αυτά ακούγονται περίεργα μάλλον κάτι έχεις κάνει λάθος ή το πολύ pro σε πείραξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ τι συγκρίνετε το PC με XBOXone και Playstation...Αφού πάρτε το χαμπάρι ΔΕΝ είναι κονσόλες αυτά, φθηνά PC είναι. Δεν έχουν αποκλειστικό hardware με δικό τους R&D, δικά τους περιφεριακά και ειδικούς τίτλους. Δεν είναι κονσόλες αυτά, HTPC είναι με ψευδο-κλειστό λειτουργικό...
Να μου πείτε για το Wii να πω εντάξει, πληρεί τις προυποθέσεις. Αλήθεια, γιατί κανείς δεν ασχολείται με το Hardware του Wii; Διότι απλά είναι αληθινή κονσόλα, όπου το Hardware μας ενδιαφέρει μόνο όταν την συγκρίνουμε με άλλη κονσόλα.

Επίσης, οι κονσόλες δεν έχουν ηλικία, παρά μόνο άμα τα φτίσουν. Πέρσι μου βάρεσε μια μέρα και έβαλα να παίξω Soulcalibur και Shenmue στη Dreamcast μου, την μονη κονσόλα που έχω κρατήσει. Πως γίνεται Saturn, Dreamcast, Nintendo 64, Gamecube, Wii να μην έχουν γεράσει μετά από τόσα χρόνια, ενώ Xbox και Playstation (όποια από τις εκδόσεις αυτών) να φαίνονται αρχαία;

Μήπως επειδή οι αληθινές κονσόλες είναι κλειστά συστήματα που οφείλουν να είναι και λίγο hardcore, ενώ αυτές (Xbox, Playstation) είναι mainstream;
Δείτε εδώ: http://www.tweaktown.com/news/41011/nintendo-president-shrugs-off-microsoft-xbox-one-sony-playstation-4/index.html
Έχει δίκιο ο άνθρωπος.
Επειδή είμαι και λίγο από τους παλιούς, το έλεγα από το 1997, ότι: αυτό το ρημάδι το playstation θα μας φάει, πάει να γίνει το βίντεο (VHS) των βίντεοπαιχνιδιών, αντί να λέμε "έχεις κονσόλα;", θα λέμε "έχεις playstation;" Έτσι και έγινε, πρώτα έφυγαν από την αγορά οι "ψαγμένες" και "hardcore" κονσολές, τώρα το playstation και η μίμησή του, το Xbox, πάνε να φάνε και τα PC!
Έτσι για την Ιστορία, οι μόνες φορές που ίσως τα IBM type PC, στο θέμα του Hardware κώλωσαν λίγο από τις επιδόσεις των κονσολών, όταν αυτές πρωτοκυκλοφόρισαν, ήταν πρώτα το 1992 με την Amiga και μετά το 1998 με την Dreamcast...
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να σκασουν οι pc gamers εγω εχω ενα ps3 jailbreak 5μιση χρονων και ακομα εχει πολυ ψωμί οπως φαινεται ολα τα παιχνιδια βγαίνουν και για αυτο και τα απολαμβανω στην 46αρα μου τελεια χωρις να ψάχνω για drivers patch και ολα τα κουλα των πισι.....επισης παταω το ον και σε 10 sec παιζω........απο την αλλη μαζι με το ps3 τοτε ειχα παρει και ενα πισι τουμπανο 3 φορες πιο ακριβο απο το πσ3 και τωρα ισα που τρεχει το office.....

Λοιπον αυτην την κοροιδια δεν την ανέχομαι φτάνει εχω σκάσει ενα σωρό λεφτα σε μνήμες gpu τροφοδοτικα για πιο λόγο για να παίξω ενα παιχνίδι σε καλουτσικη ανάλυση με 10 fps παραπάνω που στην ουσια κανενα δεν θα καταλάβω. ......το πισι ειναι αναγκαίο αλλα για ορισμένες δουλειές και για πολυ συγκεκριμένα παιχνιδια......και η κονσολα μονο για παιχνιδια.........και επειδη πολυ λενε για μεταχειρισμενα πι σι και το πσ4 το βρισκεις κομπλέ νε κατω απο 300....

Να σκασουμε επειδη εσυ ασχολεισαι ακομα με το Ps3??Να σου πω μιας και μιλας για patch για ριξε μια ματια σε παιχνιδια τυπου Bayonetta 1,The last of Us κλπ και δες που περιμενανε να βγουν συγκεκριμενα patch λογω των διαφορων προβληματων που ειχαν ειδικα το Bayonetta που ειχε θεματα με τα frames και ηταν Unplayable...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες ολα καλα κι ωραια αλλα μας εχετε φαει την ψυχη με το pc master race kai pc master race..παιζω σε κονσολες απο το 1990 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...ωραιο το pc,εργαλειο,αμα ριξεις σωστα λεφτακια και οχι απαραιτητα πολλα παιζεις οτι θες.ουτως η αλλως και τα parts των κονσολων pc parts ειναι..αλλα δεν εχετε σκεφτει το εξης που σκεφτεται ο απλος κοσμος για την ευκολια και την διασκεδαση του..ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ ΤΑ 2-5-10 παραπανω fps..θελω να παιξω πχ resident evil 6;;θα πατησω το on στο γαμημενο το xbox και θα παιξω στην τηλεοραση μου αραχτος.δεν θα ρυθμισω αναλυσεις,δεν θα κατσω να ψαξω αν το παιζει η οχι το pc μου,δεν 8α κατεβασω χειροκινητα πατσακια κλπ κλπ...οσοι μιλατε για hi-end gpu's,για το ποια συνθεση ειναι καλυτερη κλπ ξεχνατε το εξης..gameplay και παλι gameplay.αυτη ειναι η ουσια του gaming και οχι με ποιον επεξεργαστη και  ποια καρτα γραφικων θα φαινονται πιο γυαλιστερα τα μουσια του solid snake..και κοψτε την πιπιλα οτι ολα τα παιχνιδια που βγαινουν σε pc ειναι κονσολαδικα..οταν κουνιοσασταν που τα κατεβαζατε τζαμπα τα παιχνιδια του pc ηταν καλα;;παιξτε με κονσολαδικα γραφικα στα τουμπανα σας λοιπον και σκεφτειτε λιγο καλυτερα ποιοα ειναι η master race..ειναι ολοι αυτοι που παιρνουν αυτο ακριβως που πληρωσαν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε μαγκες ολα καλα κι ωραια αλλα μας εχετε φαει την ψυχη με το pc master race kai pc master race..παιζω σε κονσολες απο το 1990 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος...ωραιο το pc,εργαλειο,αμα ριξεις σωστα λεφτακια και οχι απαραιτητα πολλα παιζεις οτι θες.ουτως η αλλως και τα parts των κονσολων pc parts ειναι..αλλα δεν εχετε σκεφτει το εξης που σκεφτεται ο απλος κοσμος για την ευκολια και την διασκεδαση του..ΣΤΑ ΠΑΠΑΡΙΑ ΜΑΣ ΤΑ 2-5-10 παραπανω fps..θελω να παιξω πχ resident evil 6;;θα πατησω το on στο γαμημενο το xbox και θα παιξω στην τηλεοραση μου αραχτος.δεν θα ρυθμισω αναλυσεις,δεν θα κατσω να ψαξω αν το παιζει η οχι το pc μου,δεν 8α κατεβασω χειροκινητα πατσακια κλπ κλπ...οσοι μιλατε για hi-end gpu's,για το ποια συνθεση ειναι καλυτερη κλπ ξεχνατε το εξης..gameplay και παλι gameplay.αυτη ειναι η ουσια του gaming και οχι με ποιον επεξεργαστη και  ποια καρτα γραφικων θα φαινονται πιο γυαλιστερα τα μουσια του solid snake..και κοψτε την πιπιλα οτι ολα τα παιχνιδια που βγαινουν σε pc ειναι κονσολαδικα..οταν κουνιοσασταν που τα κατεβαζατε τζαμπα τα παιχνιδια του pc ηταν καλα;;παιξτε με κονσολαδικα γραφικα στα τουμπανα σας λοιπον και σκεφτειτε λιγο καλυτερα ποιοα ειναι η master race..ειναι ολοι αυτοι που παιρνουν αυτο ακριβως που πληρωσαν..

Συγνωμη κιολας που το θεμα ειναι για τις απαιτησεις ενος παιχνιδιου για το PC και εχετε πεταχτει ολοι εσεις οι console fanboys χωρις λογο και πετατε τις εξυπναδες σας.Και επειδη εισαι τοσο χαρουμενος εσυ,κατσε και πληρωνε τωρα για να παιξεις παιχνιδια του ps3 και επισης πληρωνε και για remaster παιχνιδιων και τα παιχνιδια σε τιμες 50 και 60ευρω επειδη και εσεις ειστε Large τυποι. Αλλωστε εγω στα console topics βλεπω πιο πολυ να ασχολουνται πλεον με το αν το παιχνιδι παιζει σε 1080p ή οχι και αν τρεχει σε 30 ή 60fps ,αρα αυτο που λες δεν ισχυει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σου απαντησω φιλε,προχτες επαιζα wind waker  σε gamecube.civilization 5 χτες στο pc και σημερα gears of war 3 στο xbox..τα ευχαριστηθηκα το ιδιο..και μη μου μιλας για απαιτησεις παιχνιδιων γτ οπως εχεις διαβασει εσυ για εμας τους <<κονσολαδες>> οπως λες εχω διαβασει κι εγω  για την master race πως εκστασιασtηκατε ολοι με την κυκλοφορια του  resident evil 1 remake  με γραφικα ελαχιστα ανωτερα απο την κονσολα της nintendo..αφηστε την πιπιλα πια γτ μας εχετε πρηξει με τα pc..μηχανημα εχεις ρε φιλε,οχι γκομενα.ασε με εμενα να παιζω μουφες στην κονσολα μου και πηγαινε παιξε κανα <<papers please>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να σου απαντησω φιλε,προχτες επαιζα wind waker  σε gamecube.civilization 5 χτες στο pc και σημερα gears of war 3 στο xbox..τα ευχαριστηθηκα το ιδιο..και μη μου μιλας για απαιτησεις παιχνιδιων γτ οπως εχεις διαβασει εσυ για εμας τους <<κονσολαδες>> οπως λες εχω διαβασει κι εγω  για την master race πως εκστασιασtηκατε ολοι με την κυκλοφορια του  resident evil 1 remake  με γραφικα ελαχιστα ανωτερα απο την κονσολα της nintendo..αφηστε την πιπιλα πια γτ μας εχετε πρηξει με τα pc..μηχανημα εχεις ρε φιλε,οχι γκομενα.ασε με εμενα να παιζω μουφες στην κονσολα μου και πηγαινε παιξε κανα <<papers please>>

Σου ξαναλεω οτι και εσεις πλεον με αναλυσεις και frames ασχολειστε Ps4 vs xboxone.Ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε. Οσο για το Resident evil remake για τα γραφικα χαρηκαμε ή επειδη ειναι το καλυτερο σε ατμοσφαιρα παιχνιδι της εταιριας που ηταν κλειδωμενο στην Nintendo σαν Exclusive και τωρα το βαζουν διαθεσιμο για ολες τις κονσολες....Οσο για τα προβατα αστο καλυτερα. Και σου ξαναλεω το topic ειναι για Pc requirements σε Pc game,αρα ειναι λογικο να γινεται κουβεντα για το πως μπορει να τρεχει το παιχνιδι.Δεν ειναι ομως λογικο να πεταγεται ο καθε ακυρος και να λεει ''σταστε ενα καρο λεφτα στο pc ενω εμεις θα το παιζουμε μια χαρα στο Ps4''.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ξαναλεω οτι και εσεις πλεον με αναλυσεις και frames ασχολειστε Ps4 vs xboxone.Ολα τα αλλα ειναι να ειχαμε να λεγαμε. Οσο για το Resident evil remake για τα γραφικα χαρηκαμε ή επειδη ειναι το καλυτερο σε ατμοσφαιρα παιχνιδι της εταιριας που ηταν κλειδωμενο στην Nintendo σαν Exclusive και τωρα το βαζουν διαθεσιμο για ολες τις κονσολες....Οσο για τα προβατα αστο καλυτερα. Και σου ξαναλεω το topic ειναι για Pc requirements σε Pc game,αρα ειναι λογικο να γινεται κουβεντα για το πως μπορει να τρεχει το παιχνιδι.Δεν ειναι ομως λογικο να πεταγεται ο καθε ακυρος και να λεει ''σταστε ενα καρο λεφτα στο pc ενω εμεις θα το παιζουμε μια χαρα στο Ps4''.

ναι ρε μεγαλε αλλα την κουβεντα την ξεκινησα γτ εχω βαρεθει τα υποτιμητικα σχολια για τους κονσολαδες οπως μας αποκαλειτε..κι εγω εχω pc me intel q9400 kai mia gtx 650  και ειμαι ευχαριστημενος και πολυ μαλιστα.μην λετε παπαριες λοιπον για την παρτη μας να μην λεμε κι εμεις για εσας..και σταματηστε να λετε οτι το pc ειναι καλυτερο κλπ κλπ..θες να σκασεις τα λεφτακια σου στο pc;με τις ευχες μου..αλλα και ο αλλος που αγοραζει κονσολα δεν ειναι μαλακας..συνειδητη επιλογη ειναι γτ γουσταρει την κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε μεγαλε αλλα την κουβεντα την ξεκινησα γτ εχω βαρεθει τα υποτιμητικα σχολια για τους κονσολαδες οπως μας αποκαλειτε..κι εγω εχω pc me intel q9400 kai mia gtx 650  και ειμαι ευχαριστημενος και πολυ μαλιστα.μην λετε παπαριες λοιπον για την παρτη μας να μην λεμε κι εμεις για εσας..και σταματηστε να λετε οτι το pc ειναι καλυτερο κλπ κλπ..θες να σκασεις τα λεφτακια σου στο pc;με τις ευχες μου..αλλα και ο αλλος που αγοραζει κονσολα δεν ειναι μαλακας..συνειδητη επιλογη ειναι γτ γουσταρει την κονσολα

οσο για τις αναλυσεις ειλικρινα δεν με απασχολουν μερικα fps παραπανω..με απασχολει το να ειναι γαμηστερο το γαμε που παιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...