Προς το περιεχόμενο

Αξιοποίηση ηχείων στερεοφωνικού. Με ποιον τρόπο;


GiOrGoSk21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εφοσων μου το ζητησες ,μολις τον συνδεσα..

Εμεινα εντυπωσιασμενος απο ενταση,στην μεση που το εχω η σταθμη ειναι-> "βαζω ποτακι και γουσταρω να ακουω μουσικη" σαφεστατα δυνατοτερα απο οτι θα το εβαζες εαν ειχες μια παρεα και συζητουσες.

Απο την αλλη λιγο πιο πανω απο αυτο αρχιζει και κανει σπασιματα..(βεβαια εχω το μικρο τροφοδοτικο,που λογικα θα παιζει και αυτο ρολο).

 

Οσο αφορα την ποιοτητα θα του δωσω λιγη ωρα και θα επανελθω...

Στο ότι επαιζαν δυνατά μήπως ήταν όμως περισσότερο θέμα ηχείων σου παρά του ενισχυτή; Γιατί απ' ό,τι είπες έχεις 2 ηχεία των 130 watt...

 

Τροφοδοτικό τι έχεις; 12V-2A; Κάτι τέτοιο ας πούμε;

 

Κι επίσης -αν γνωρίζεις βεβαίως- πες μου και γι' αυτό:

Και τέλος να σε ρωτήσω μιας κι είσαι και κάτοχος, μήπως και γνωρίζεις. Τα άλλα που έχω ποστάρει σε όλο το topic, που πιθανότατα δεν έχουν αυτό το 2020 τσιπάκι, είναι τόσο μαπέ λες; Ρωτάω γιατί όπως έχω αναφέρει θα με βόλευε αρκετά να είχε remote control, το lepai δεν έχει.

 

(Sorry κιόλας αν σε πρίζω λίγο αλλά δε βρήκα άλλον να έχει τέτοιο ενισχυτάκι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ότι επαιζαν δυνατά μήπως ήταν όμως περισσότερο θέμα ηχείων σου παρά του ενισχυτή; Γιατί απ' ό,τι είπες έχεις 2 ηχεία των 130 watt...

 

Τροφοδοτικό τι έχεις; 12V-2A; Κάτι τέτοιο ας πούμε;

 

Κι επίσης -αν γνωρίζεις βεβαίως- πες μου και γι' αυτό:

 

(Sorry κιόλας αν σε πρίζω λίγο αλλά δε βρήκα άλλον να έχει τέτοιο ενισχυτάκι).

 

Το τροφοδοτικο που εχω->13.5v-3A (Ηταν μεσα στην συσκευασια)

 

Οσο για την ενταση,εφοσων θα το δουλευεις μεσω pc γιατι δεν ρυθμιζεις την ενταση μεσω ασυρματου mouse?Εγω τουλαχιστων ετσι κανω...

Εαν θελεις μια πιο ολοκληρωμενη προταση με τηλεχειρηστηριο δες και τα edifier r1xxx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε video-reviews στο youtube προτείνουν τροφοδοτικό 5A σε αυτά τα mini amplifiers για καλύτερα αποτελέσματα. Είχα πετύχει 3 διαφορετικά reviews και το είχαν πει και στα 3, γι' αυτό σε ρώτησα.

 

 

Οσο για την ενταση,εφοσων θα το δουλευεις μεσω pc γιατι δεν ρυθμιζεις την ενταση μεσω ασυρματου mouse?Εγω τουλαχιστων ετσι κανω...

Εδώ να πω την αλήθεια δεν κατάλαβα τι ακριβώς κάνεις...

 

Από 'κει και πέρα ok μια χαρά τα Edifier, αλλά μιλάμε για διαφορετικού τύπου λύση με ανώτερο budget, ενώ εγώ ψάχνω έναν τρόπο να αξιοποιήσω τα υπάρχοντα ηχεία με κάτι πιο οικονομικό. Τουλάχιστον μέχρι να μαζέψω κάποια χρήματα για "κανονικό" ενισχυτή, ο οποίος πέραν του ήχου θα μου χρησιμεύσει και για 5.1 home cinema.

 

Τελικώς, πρέπει να διαλέξω ανάμεσα στο Lepai LP-2020A+ και τα 1, 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...