Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν τα Windows 10 για χρήστες Windows 8.1, Windows 7 και Windows Phone 8.1


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα τι ισχυει? Κανουμε το upgrade και με το που τελειωσει ο χρονος τα σκαμε χοντρα?

Nαι.

Βασικα ετοιμαστητε για χειρουργια.Νεφρα,πνευμονες,ποδια χερια,γιατι καθε χρονο θα ζηταει τον οβολο μας!:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπηρεσία ε; Όπως το Office 365 δηλαδή θα πληρώνουμε κάθε χρόνο; Και δίνουν τον πρώτο χρόνο δωρεάν για να ψαρέψουν το ανυποψίαστο θύμα που νομίζει ότι αναβάθμισε τζάμπα;

Ναι, γιατί το ανυποψίαστο θύμα δεν είμαστε εγώ κι εσύ που είμαστε σ' αυτό το forum και ξέρουμε 5 πράγματα παραπάνω, αλλά ο θείος μου κι η ανιψιά μου που αγόρασαν ένα laptop με τις οικονομίες τους και νομίζουν ότι δεν θα έχουν άλλα έξοδα, και ξαφνικά μετά από μια δωρεάν αναβάθμιση, θα καλούνται να πληρώνουν ετήσιο πάγιο για τα windows; Βλέπω οι μισοί να γυρνάν σε linux και οι άλλοι μισοί σε android tablet. Άσχετοι είναι σε windows, άσχετοι και σε linux, αλλά τουλάχιστον το linux θα τους είναι τζάμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το για πόσο καιρό θα είναι δωρεάν πρέπει να ξεκαθαριστεί. Αν μέσα στον πρώτο χρόνο αφού αναβαθμίσεις τα κρατάς για πάντα, ναι  θα αναβάθμιζα. Αν είναι όμως ένα χρόνο μετά την αναβάθμιση να πρέπει να ξανακάνω format κι εγκατάσταση των 8,1 απο την αρχή να μου λείπει η beta..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λαμπρα ! τζαμπα αγορασα τα 8.1 την τυχη μου μεσα...

Αν πηρες την προσφορα που ειχε οταν βγηκαν τα 8,εισαι σε Pro και στα 10αρια θα πας σε Pro εκδοση,παλι.

Αν τα πηρες αργοτερα,κριμα πραγματικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη τους πεφτουν λιγα τα 10αρια,για τις δουλειες τους!

 

Προφανώς, και πάλι, δεν έχεις εργαστεί σε εταιρικό περιβάλλον.

Τα Windows 8/8.1 δεν προσφέρονται για business και από άποψη administration και από άποψη απλού user (κι όχι advanced όπως οι χρήστες του παρόντος forum), που άμα δει τα Windows 10 πιο πιθανό θα είναι να παραιτηθεί από το να δουλέψει με αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το για πόσο καιρό θα είναι δωρεάν πρέπει να ξεκαθαριστεί. Αν μέσα στον πρώτο χρόνο αφού αναβαθμίσεις τα κρατάς για πάντα, ναι  θα αναβάθμιζα. Αν είναι όμως ένα χρόνο μετά την αναβάθμιση να πρέπει να ξανακάνω format κι εγκατάσταση των 8,1 απο την αρχή να μου λείπει η beta..

Αν ΔΕΝ λεει καπου οτι ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ και μετα πρεπει να πηρωσεις,αυτο σημαινει οτι θα ειναι δωρεα για παντα!

Προφανώς, και πάλι, δεν έχεις εργαστεί σε εταιρικό περιβάλλον.

Τα Windows 8/8.1 δεν προσφέρονται για business και από άποψη administration και από άποψη απλού user (κι όχι advanced όπως οι χρήστες του παρόντος forum), που άμα δει τα Windows 10 πιο πιθανό θα είναι να παραιτηθεί από το να δουλέψει με αυτά.

Τους απλους εταιρικους χρηστες,τους βαζεις ολα τα προγραμματα που δουλευουν σε shortcut στο desktop και τελειωνει η ιστορια.

 

Και τι διαφορα εχουν τα windows 7 απο τα windows 8.1,απο αποψη administration,ετσι για να μαθαινουμε και μει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ελπίζω να βάζεις κάπου το κλειδί των 7 και να σου δίνει νέο κλειδί για τα 10. Το κορυφαίο βέβαια μετά από αυτό θα ήταν να μην σταματήσει να ενεργοποιείται το κλειδί των 7 στα 7 οπότε έτσι θα έχεις και τα 2 :P Αν γίνει αυτό θα βάλω και όλα τα υπόλοιπα κλειδιά από τα 8 και από τα 8,1 που έχω και θα γεμίσω αυθεντικά 10άρια να μοιράζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι κατάλαβα θα μπορείς να τα πάρεις δωρεάν μόνο τον πρώτο χρόνο της κυκλοφορίας των 10...

 

Για παντα ομως δηλαδη οποιος προλαβε προλαβε η θα ειναι τυπου τριαλ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι κατάλαβα θα μπορείς να τα πάρεις δωρεάν μόνο τον πρώτο χρόνο της κυκλοφορίας των 10...

 

Πρέπει να αποσαφηνιστεί αυτό, γιατί δημιουργεί σύγχυση.

 

Εγώ καταλαβαίνω ότι όποιος το εγκαταστήσει τον πρώτο χρόνο, θα το πάρει δωρεάν.

Άλλοι βέβαια καταλαβαίνουν ότι θα είναι δωρεάν για τον πρώτο χρόνο και μετά θα γίνει συνδρομητικό.

 

Αν είναι έτσι, μια χαρά είναι τα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανεφεραν κατι για συνδρομη παντως, θα μπορουσαν ισως να σε χρεωσουν μετα τον πρωτο χρονο για καποιες λειτουργιες παραπανω αν θελεις αλλα η core εκδοση να παραμενει. Πχ η διαφορα home με pro, αν θελεις να εχεις την pro εκδοση πληρωνεις καθε χρονο αλλιως εχεις την basic home για παντα free.

 

Δεν ξερω στην χειροτερη καπως ετσι το σκέφτομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλα αμα ειναι ετσι οπως λενε τα παιδια, μετα τον χρονο δηλαδη να πληρωσεις, ευχαριστω αλλα δεν θα παρω. Προτιμω τον "μπαρμπαμητσο" για clean install :P Προς το παρον καλα ειναι και τα 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για παντα ομως δηλαδη οποιος προλαβε προλαβε η θα ειναι τυπου τριαλ ?

από την στιγμή που δεν ανέφεραν ότι θα λήγουν μετά και θα πρέπει να πληρώσεις εφάπαξ ποσό ή συνδρομή τότε θα είναι για πάντα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα,ΤΙ δεν καταλαβαινετε???

Σας λεει ξεκαθαρα,οτι ΟΣΟΙ παρουν χαμπαρι και κανουν την αναβαθμηση το πρωτο χρονο,θα ειναι δωρεαν ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Οσοι ΔΕΝ παρουν χαμπαρι και περασει ο ενας χρονος και θελησουν να αναβαθμησουν,θα τα πληρωσουν!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...