Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν τα Windows 10 για χρήστες Windows 8.1, Windows 7 και Windows Phone 8.1


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Αυτοί που δεν τα έχουν γνήσια? Ξέρεις τίποτα για το αν αναβάθμιση απο 7 σε 10 γίνεται χωρίς να καταργηθεί το κλειδεί τον 7?

Περιμμενουμε και θα δουμε :-D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 170
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλά ρε δράκους βλέπετε; Από που βγάλατε συμπέρασμα για συνδρομή;

 

"Beyond this, Myerson shared Microsoft's vision for Windows as a service, not just an operating system. A big part of that is Microsoft's new commitment to keep devices consistently updated throughout the "supported lifetime for the device." It sounds like that means those upgrading from Microsoft's older versions of Windows will consistently receive updates to keep it as up-to-date as possible."

 

Rolling release εννοεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αυτοί που δεν τα έχουν γνήσια? Ξέρεις τίποτα για το αν αναβάθμιση απο 7 σε 10 γίνεται χωρίς να καταργηθεί το κλειδεί τον 7?

Εγώ όταν είχα τα 7 σπασμένα και βγήκαν τα 8 με 15€, έβαλα το κλειδί των 7 (δε θυμάμαι ή σελίδα ήταν ή πρόγραμμα) και πλήρωσα 15€. Μετά ήρθε στο mail μου το ISO μαζί με το κλειδί των 8. Η μόνη βλακεία ήταν με τα 8.1 (καταρχάς άλλαξε το κλειδί) όπου για να κάνω clean install πρέπει να εγκαταστήσω τα 8 και μέσω Windows Store/Update να βάλω τα 8.1 .

Ουσιαστικά έκανα γνήσια τα Windows με 15€ (και έκανα χαζομάρα γιατί ξέχασα να πάρω και για τον υπολογιστή των γονιών μου). Όσο για το αν καταργείται το κλειδί, δε θυμάμαι γιατί πάει καιρός από τότε που τα πήρα. Ίσως το αποθηκεύει η Microsoft και βλέπει αν πας να την κλέψεις ή όταν πας να τα εγκαταστήσεις (τα 7) να σου λέει ότι το κλειδί χρησιμοποιείται ήδη.

 

Σύμφωνα με τους Myerson - Nadella : "Promotional offer for Windows 10" is one year; after that, people can buy a new machine. No locked in forced pay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα να δεις προσφορες η ms... 

 

ετσι ειναι. αμα κρατας σε τεχνολογικο μεσαιωνα ολο τον κοσμο μεχρι να ερθει η apple και η google να παιξει μπαλα στο γηπεδο σου μετα φοβασαι μη σου παρει και τους οπαδους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την στιγμή που δεν ανέφεραν ότι θα λήγουν μετά και θα πρέπει να πληρώσεις εφάπαξ ποσό ή συνδρομή τότε θα είναι για πάντα...

 

Καλη φαση, ελπιζω το λαπτοπ μου να τα σηκωνει,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα έχεις τα windows 10 για 1 έτος και μετά ή πληρώνεις άπαξ (την γλυτώσαμε την συνδρομή) ή αγοράζεις νέο μηχάνημα (καλή απάντηση!) ή γυρίζεις στα 8/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή θα έχεις τα windows 10 για 1 έτος και μετά ή πληρώνεις άπαξ (την γλυτώσαμε την συνδρομή) ή αγοράζεις νέο μηχάνημα (καλή απάντηση!) ή γυρίζεις στα 8/7.

Λογικά στις επόμενες ώρες θα βγουν περισσότερες πληροφορίες, αλλά και με τα 8 όταν τελείωσε η προσφορά των 15€ δεν μας ζήτησε τα υπόλοιπα 125€. Εγώ απλά πιστεύω το κάνουν για να πάνε όλοι στα 10αρια να τελειώνει το fragmentation και ίσως στο μέλλον να χρεώνει την κάθε έκδοση 30€, έτσι σπρώχνουν και τα κινητά τους και το Xbox One κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει η ατιμη η microsoft ομως το μονοπωλιο, που και με συνδρομη να βαλουν δεν εχουμε και πολλες επιλογες.. Τωρα σε λινουξ δεν νομιζω να πανε πολοι σε τυχον τετοια κατασταση..

 

Καλά ας μην βγει σπαστήρι αν το βγάλουν σε συνδρομητικό (άρα όσοι τα έχουν πρέπει αναγκαστικά να τα πληρώσουν) και σου λέω εγώ πόσοι θα μείνουν με xp-8.1 και μετά... (από χρόνια πάνε στα linux)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαξε πολυ η ms..τα εδωσε φθηνα και μας μαντρωσε..σωστη..

 

 

Απλά κάνει τον non-business κόσμο να σκέφτεται σοβαρά να δώσει τα λίγα(15 Euro) ή καθόλου ευρώ για αναβάθμιση

ενώ πριν η μακράν μεγαλύτερη μάζα θα έμενε στα παλιά ή θα έβαζε σπασμένα ή θα άλλαζε λειτουργικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...