Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft αποκάλυψε τα Windows Holographic και μαζί το HoloLens headset


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πολύ ενδιαφέρον μου φαίνεται. Ογκώδες, "γκουμούτσα" και σίγουρα κάτι εντελώς διαφορετικό από το Google Glass. Αλλά και σε σχέση με άλλα VR-sets. Αυτό μου φαίνεται πιο προσανατολισμένο σε εργασία και productivity γενικότερα.

 

Περιμένουμε να δούμε. Μοιάζει μια πολλά υποσχόμενη ιδέα.

 

Εμένα πάντως βλέποντας το μου θύμισε αυτό: graves.png?w=450&h=253

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά εντυπωσιακό. Τα μπράβο τα κρατάω μέχρι να βγει στην παραγωγή και να λειτουργεί κανονικά χωρίς μεγάλα bugs. Ακόμα και να είναι πανάκριβο στην αρχή και να απευθύνεται σε λίγους με τα χρόνια θα πέσει η τιμή και το βάρος οπότε μικρό το κακό. Μπράβο πάντως για την σκέψη, αυτό μάλιστα, είναι innovation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ήταν το καλύτερο από αυτά που παρουσίασε η MS .

 

Δε νομίζω ότι θα φαίνονται ολα τοσο καλα κ τοσο γρηγορα οταν το φοράς.

Η ποιότητα απεικόνισης θα είναι σαν αυτή της μέρας με της νύχτας.. άλλο το rendering που είδαμε στο video και άλλο τι θα φαίνεται στην πραγματικότητα.

Μακάρι να πέσω έξω αλλά όλες οι εταιρίες υπερβάλουν όταν παρουσιάζουν κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα ήταν το καλύτερο από αυτά που παρουσίασε η MS .

 

Η ποιότητα απεικόνισης θα είναι σαν αυτή της μέρας με της νύχτας.. άλλο το rendering που είδαμε στο video και άλλο τι θα φαίνεται στην πραγματικότητα.

Μακάρι να πέσω έξω αλλά όλες οι εταιρίες υπερβάλουν όταν παρουσιάζουν κάτι.

Αν και συμφωνώ μαζί σου σε γενικές γραμμές, απο προσωπική εμπειρία 9 στις 10 φορές που έχω δει παρουσίαση προϊόντων της Microsoft ανταποκρίνονταν πλήρως στην πραγματικότητα.

 

Εξάλλου στο demo με το ελικοπτεράκι δεν φάνηκε καθόλου να "χάνει" παρόλο που είναι ένα προϊόν για το οποίο μόλις εχθές μάθαμε.

 

Πιστέυω ότι αν "κάτσει" καλά στην αγορά, και υπάρξει development θα κάνει τα απίστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) μπαινω στο online καταστημα με διακοσμητικα σπιτιου
2) κατεβαζω το δοκιμαστικο 3D ψηφιακο αρχειο και δοκιμαζω το διακοσμητικο που με ενδιαφερει στο χωρο μου
3) το αγοραζω το αρχειο και το περναω στον οικιακο 3D printer μου να το εκτυπωσει.

 

Ποτε ξανα η διακοσμηση του σπιτιου δεν θα ειναι πιο ευχαριστη για τον αντρα. _

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) μπαινω στο online καταστημα με διακοσμητικα σπιτιου

2) κατεβαζω το δοκιμαστικο 3D ψηφιακο αρχειο και δοκιμαζω το διακοσμητικο που με ενδιαφερει στο χωρο μου

3) το αγοραζω το αρχειο και το περναω στον οικιακο 3D printer μου να το εκτυπωσει.

 

Ποτε ξανα η διακοσμηση του σπιτιου δεν θα ειναι πιο ευχαριστη για τον αντρα. _

Πωπω τι είπες τώρα, καλά μιλάμε για brainstorming στο forum!!

Το προχωράω, φαντάσου ότι χάλασε ένα εξάρτημα της μηχανής σου, βρίσκεις τα specs το σχεδιάζεις και το printάρεις. 

Παρεμπιπτόντως σήμερα μου χάλασε η αντλία του πιεστικού, για την ακρίβεια υπερθερμάνθηκε και χάλασαν κάποια πλαστικά μέρη που έχει στην φτερωτή. Άμεση η λύση με την 3D εκτύπωση. Μόνο χρόνο να έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι μιλάμε πλέον για νέο οικοσύστημα υπολογιστή και νοοτροπία διαδραστικότητας !Σε 20 χρόνια μπορεί να είναι και mainstream για home usage σε μέγεθος rayban σύν τη διασύνδεση με το κινητό μας!Πάντως εγώ ακόμα ονειρεύομαι το omnitool χωρίς την λεπίδα φυσικά!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι μιλάμε πλέον για νέο οικοσύστημα υπολογιστή και νοοτροπία διαδραστικότητας !Σε 20 χρόνια μπορεί να είναι και mainstream για home usage σε μέγεθος rayban σύν τη διασύνδεση με το κινητό μας!Πάντως εγώ ακόμα ονειρεύομαι το omnitool χωρίς την λεπίδα φυσικά!!!!

γιατί χωρίς την λεπίδα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...