Προς το περιεχόμενο

Το Office 2016 θα διατεθεί αργότερα μέσα στην χρονιά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε πάλι με την flat μονοχρωματική σχεδίαση. Εγώ δεν την αντέχω με τίποτα, όπως δεν αντέχω και αυτό το εκτυφλωτικό άσπρο ή γκρι. Μου φαίνεται θα μείνω στα 7άρια και στο Office 2010 για πολλάααα χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι με την flat μονοχρωματική σχεδίαση. Εγώ δεν την αντέχω με τίποτα, όπως δεν αντέχω και αυτό το εκτυφλωτικό άσπρο ή γκρι. Μου φαίνεται θα μείνω στα 7άρια και στο Office 2010 για πολλάααα χρόνια...

Μοδα ειναι θα αλλάξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι με την flat μονοχρωματική σχεδίαση. Εγώ δεν την αντέχω με τίποτα, όπως δεν αντέχω και αυτό το εκτυφλωτικό άσπρο ή γκρι. Μου φαίνεται θα μείνω στα 7άρια και στο Office 2010 για πολλάααα χρόνια...

 

Να σας πω ένα ευχάριστω νέο που είδα "εκ των έσω"...!!!

 

Έτυχε να μας γίνει μια παρουσίαση στην εταιρία που εργάζομαι, για τις λύσεις MDM (Mobile Device Management) που προσφέρει τώρα αλλά θα προσφέρει και στο μέλλον η MS. Ο εισηγητής της παρουσίασης, είχε μια έκδοση του Office στο PC του, η οποία με "ξένισε" αρκετά καθώς είχε το layout του Office 2013, με χρώματα και menus απο το 2010. Στο τέλος της παρουσίασης, τον πλησίασα και τον ρώτησα τι έκδοση του Office ήταν αυτή, και πως είχε καταφέρει να περάσει themes... Η απάντηση του με έκανε πολυ χαρούμενο... "Είσαι ο πρώτος σε τόσες παρουσιάσεις που έχω πάει, που πρόσεξε και με ρώτησε για το Office...". Και εκεί έμαθα το νέο ότι η MS στην επόμενη έκδοση του Office, θα επαναφέρει την δυνατότητα στον χρήστη να επιλέξει χρώμα Background στα menus και ταυτόχρονα επιλογή theme ή και εισαγωγή third-party theme.!!! Μου είπε ότι είναι το Νο1 και μεγαλύτερο request που έχουν απο τους καταναλωτές σχετικά με την βελτίωση του Office σε μελλοντικές εκδόσεις.

 

Δυστυχώς ήταν ένα internal build μόνο για τους υπαλλήλους της MS και δεν ήταν εφικτό εκείνη την στιγμή να το αποκτήσω με κάποιο τρόπο.

 

Άντε με το καλό...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά αυτό είναι λογικό. Μέχρι τώρα βασιλεύει το kingsoft office (wps office) στα android ενώ στα wp υπάρχει ένα κενό.. Η MS δεν θέλει να βγάλει κέρδος από τις φορητές συσκευές θέλει απλά να είναι παρούσα. Ποιος γράφει σε ταμπλέτα ή δημιουργεί παρουσιάσεις σε τέτοιες συσκευές. Αυτές (οι ταμπλέτες/κινητά) είναι για "θέαση" υλικού γραφείου (πχ να δεις ένα έγγραφο) άντε μικρό editing (πχ ενας τύπος σε xls) και τίποτα παραπάνω.

 

Η "γραφική" δουλειά είναι για το desktop (keyboard/mouse) και το ξέρει η MS. Εκεί το "κανονικό" office δεν το δίνει δωρεάν και καλά κάνει αφού αν και δεν παίζει μόνη της είναι η καλύτερη (μονοκράτωρ).

Για να ειναι στο store,σημαινει οτι δε προοριζεται μονο για tablets,αλλα και για λαπτοπ κ desktop.

Φυσικα θα ειναι σαν lite εκδοση,με περιορισμενες δυνατοτητες σε σχεση με τη desktop,αλλα για καποιο που θελει κατι απλο και δωρεαν,να μη τρεξει σε αλλες λυσεις κ ουτε στο θειο.Με αυτη τη λογικη κινηται μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπε ότι είναι το Νο1 και μεγαλύτερο request που έχουν απο τους καταναλωτές σχετικά με την βελτίωση του Office σε μελλοντικές εκδόσεις.

Πολύ λογικό και πολύ ευχάριστο που το έλαβαν υπ' όψη τους! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...