Προς το περιεχόμενο

Monitor LG 29UM55-P 269e mediamarkt εως Κυριακή 1/2 [ΤΕΛΟΣ]


aekoriginal21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

2 ποστς που αντιπροτεινουν μια εντελώς διαφορετική οθόνη. Η οθόνη του θέματος είναι 21:9 και οι προτάσεις για οθόνες άλλων(παλιοτερων-συμβατικων) αναλογιών πλευρών είναι πιστεύω παντελώς άσχετες και άκυρες. Οποιος θέλει 21:9, θελει μονο 21:9 και δεν του κανει μια 16:9 ή 16:10 ή 4:3.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μια ιντσα (2.5cm) λιγοτερο σε υψος, αλλα 5 ιντσες (13cm) μεγαλυτερη σε πλατος η του θεματος σε σχεση με 25αρα 16:9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε κάτι ;)

Πήγα και την μέτρησα στο Πλαίσιο. ΠΟΛΥ είπα για την 22άρα. Στα επίπεδα 20άρας είναι όσον αφορά το ύψος της ωφέλιμης επιφάνειας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και την μέτρησα στο Πλαίσιο. ΠΟΛΥ είπα για την 22άρα. Στα επίπεδα 20άρας είναι όσον αφορά το ύψος της ωφέλιμης επιφάνειας...

Σορρυ που στο χαλαω αλλά αν βρήκες 29αρα στο Πλαίσιο είσαι Θεός.

Τώρα εαν θέλεις να μου πεις για οθόνη που έχω..... αλλάζει. Άλλωστε προσωπικά την πήρα για το FOV που προσφέρει και φυσικά όχι την σειρά 55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ που στο χαλαω αλλά αν βρήκες 29αρα στο Πλαίσιο είσαι Θεός.

Τώρα εαν θέλεις να μου πεις για οθόνη που έχω..... αλλάζει. Άλλωστε προσωπικά την πήρα για το FOV που προσφέρει και φυσικά όχι την σειρά 55.

Κατάστημα Γλυφάδας. Την είχε display. Ρώτησα αν είναι η 29άρα wide και μου είπε ναι. Δεν ξέρω αν υπάρχει και άλλο μοντέλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμφωνα με τα screen calculators με βαση διαγωνιο οθονης και aspect ratio, είναι στο υψος (όπως εγραψα πιο πανω) 1 ιντσα μολις λιγοτερο από μια 25αρα 16:9! Για να ισχυει αυτό που λες κατι δεν παει καλα. Η δεν κοιτουσες αυτή του θεματος ή η lg λεει 29 και είναι 24-26 που το αποκλειω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω το 20άρα σε ύψος είναι υπερβολή.

Στο επίσημο site της LG το ύψος της LG29UM55-P είναι 12,9" (monitor without stand)

Το ύψος μίας 23άρας 16:9, της LG23MP65HQ-P είναι 12,8" (monitor without stand).

(επίτηδες έβαλα τη συγκεκριμένη γιατί έχει ακριβώς τα ίδια bezels με την ultra wide, μεγάλο κάτω και πολύ μικρά πάνω και δεξιά-αριστερά).

 

Τα παραπάνω συμφωνούν με το ποστ του aekoriginal21 που δίνει αυτό το link.

 

Anyway, η προσφορά τέλειωσε. Για ιστορικούς λόγους η συζήτηση ύψους.

 

Edit: Με πρόλαβε ο matrixxx γιατί έγραφα κατεβατό...

Επεξ/σία από saxos55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά όπως τα γράφετε παιδιά, Προφανώς ο πωλητής εκ παραδρομής μου είπε για 29άρα (που όντως δεν υπάρχει στο site του Πλαισίου) ενώ πρόκειται για αυτήν την 25άρα:

http://www.plaisio.gr/periferiaka-othones/othones/othones/LG-Monitor-25-25UM65-P.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...