Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχαχ! Ρε συ αυτό το κομμάτι δεν ήταν ένα τυπικό κομμάτι mad, ήταν αλλού!

 

Ε, δεν βλέπουμε κι όλοι mad

 

Ούτε εγώ :P αλλά επειδή εκείνες τις μέρες έτυχε να είμαι πολλές ώρες στο σπίτι το είχα βάλει να παίζει για να μου κρατάει συντροφιά :P  άσε που τελικά μπορεί να μην ήταν mad και να ήταν mtv :lol:  Eγώ πάντως πιστεύω ότι επειδή είσαι astrosofo και sofosunnefo θα καταφέρεις να το βρεις! :P  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι να κάνω κι εγώ, το ταπεινό αστροσυννεφάκι; Επίκληση στο πνεύμα τού mad & του mtv, για να σου το βρω; Ακόμα κι εμείς, τα αστροσύννεφα, είμαστε limited στις προδιαγραφές μας.

 

 

επειδή εκείνες τις μέρες έτυχε να είμαι πολλές ώρες στο σπίτι το είχα βάλει να παίζει για να μου κρατάει συντροφιά :P

 

Συμβουλή: Όταν μένεις πολλές ώρες στο σπίτι κράτα αποστάσεις απ' την τηλεόραση, ή έστω, πάτα πόδι -> επιστράτευσε και τα μάτια σου στην οθόνη, όταν ακούς κάτι καλό. Ή στο φινάλε βάλε ν' ακούσεις καμιά είδηση, να δεις και τι γίνεται στον υπόλοιπο κόσμο. Μπααα, σε καλό σου, όλα εγώ θα σου τα λέω;

 

:lol: :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζει απίθανο να το βρώ, αλλά είπα να κάνω μια προσπάθεια και εδώ μήπως τυχόν υπάρχει και κανένας άλλος φίλος με παρόμοια ακούσματα.

Πριν καμιά δεκαριά χρόνια είχα βρει μια διασκεύη του my number one της Παπαρίζου. Αν δεν κάνω λάθος ήταν απο συγκρότημα που έπαιζε ελληνικό (masturbation) metal. Θυμάμαι αμυδρά κάποιους απο τους στίχους ...

 

----------------------

 

 

 

μπλα μπλα μπλα δεν είμαι σαν τα υπόλοιπα κοριτσια

θελώ σκληρα να με γ*μάν μπλα μπλα ωχ αμαν

θελω σκληρά να χτυπαν και με σιδερολοστούς να με βαράν.

 

EDIT: Βρέθηκε.

Επεξ/σία από Wicked
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό βράδυ.Σπαω το κεφάλι μου να θυμηθώ ενα μουρλοτραγούδι εδω και αρκετό καιρό που το έβαζε και στο mtv Greece κατι χρόνια πριν και πρεπει να έλεγε "when I look in your eyes and I see you cry ",το τραγουδούσε ένας μελαμψός και το βίντεο κλιπ του ήταν λιγο περίπλοκο ,γιατι έδειχνε δυο τρεις γυναίκες και φυσικά αυτόν ξερω εγώ στην αρχή να μην φαίνονταν καθόλου και μετα να φαίνονταν(ξερω δεν πολυ βγάζει νόημα αλλά δεν βρς).Επισης η μια ήταν και κατέβαινε κατι κυλιόμενες και μια άλλη ήταν διπλα σε αμάξι(πιθανόν δικό της ).Θα χαρώ παρα πολυ και θα δεχτώ οποιαδήποτε βοήθεια.Μην με παραλήψετε σας πλιζαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό βράδυ.Σπαω το κεφάλι μου να θυμηθώ ενα μουρλοτραγούδι εδω και αρκετό καιρό που το έβαζε και στο mtv Greece κατι χρόνια πριν και πρεπει να έλεγε "when I look in your eyes and I see you cry ",το τραγουδούσε ένας μελαμψός και το βίντεο κλιπ του ήταν λιγο περίπλοκο ,γιατι έδειχνε δυο τρεις γυναίκες και φυσικά αυτόν ξερω εγώ στην αρχή να μην φαίνονταν καθόλου και μετα να φαίνονταν(ξερω δεν πολυ βγάζει νόημα αλλά δεν βρς).Επισης η μια ήταν και κατέβαινε κατι κυλιόμενες και μια άλλη ήταν διπλα σε αμάξι(πιθανόν δικό της ).Θα χαρώ παρα πολυ και θα δεχτώ οποιαδήποτε βοήθεια.Μην με παραλήψετε σας πλιζαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο καιρο παιζει στο Youtube μια διαφημιση  λογικα με καποιο ποτο.Δυστυχως παντα πατουσα skip και την προσπερνουσα  οποτε δεν θυμαμαι λεπτομερειες.

Λογικα κατι σε ουισκι ή μπυρα,ιρλανδια,κουστουματους σε λαγκαδια κλπ πρεπει να επαιζε στην διαφημιση.Ξερει καποιος το τραγουδι της διαφημισης? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταιο καιρο παιζει στο Youtube μια διαφημιση  λογικα με καποιο ποτο.Δυστυχως παντα πατουσα skip και την προσπερνουσα  οποτε δεν θυμαμαι λεπτομερειες.

Λογικα κατι σε ουισκι ή μπυρα,ιρλανδια,κουστουματους σε λαγκαδια κλπ πρεπει να επαιζε στην διαφημιση.Ξερει καποιος το τραγουδι της διαφημισης? :-D

The Parting Glass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! Έχω φάει κόλλημα μ' ένα εκνευριστικά γνωστο τραγούδι εδώ και καιρό και πρόσφατα το άκουσα και σ' ένα επεισόδιο Κωνσταντίνου και Ελένης, χωρίς πάλι να καταφέρω να βρω πώς το λένε και, πιστέψτε με, έψαξα πάαααααρα πολύ, προσπαθώντας να πιάσω τους στίχους! Όποιος το ξέρει, ας βοηθήσει να μου φύγει η ρημάδα η περιέργεια! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Γύρω στο 21:55 αρχίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τα φώτα σας αν μπορείτε και σε μένα..περιγραφή video clip τίποτε άλλο δεν εχω:

90's πιθανόν ,άντρας τραγουδιστής με καρέ σγουρά κόκκινα μαλλιά στο δάσος..

Κάποια στιγμή εμφανίζεται ένας dogcatcher κοινώς μπόγιας ,ο οποίος μαζεύει έναν τύπο ντυμένο στα λευκά με παπούτσια(παντόφλες) σκύλου και εν συνεχεία τον οδηγεί σε κλουβιά με έτερους σκύλους..

Το είδος αν θυμάμαι καλά ειναι electronic pop-new wave..

Δύσκολακι και η περιγραφή ειναι ολα τα λεφτά,αλλα δε γινόταν κάτι καλύτερο..ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ψαχνω ενα τραγουδι απο Moby

νομιζω ητν ορχηστρικο και ελεγε μονο ενα mmmmmm

καθόλου λόγια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...