Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

tha me voithouse pio poly outliner an mou edines k alles diaskeues pou isws ksereis, gt mallon diaskeui einai . afou to kommati einai poly prosfato.thanks

 

:shock: Λοιπόν οι πιο καινούργιες διασκευές είναι των DJ Coldfinger feat. Felisha, Blue Ice, DJ Aligator feat CS-Jay, Heaven Sent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

geia sas, edw kai 2 vdomades psaxnw ena tragoudi. einai to keep me hanging on, alla to tragoudaei andras kai einai rythmiko kommati. den mporesa na vrw tipota. oi stixoi einai oloi idioi me to klasiko kommati. opoios gnwrizei katti as voithisei

 

[b']Soda Inc - Night Fever[/b]

 

Αυτό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Ψάχνω ένα 90's dance κομμάτι. Ακουγόταν αρκετά περί τα τέλη της συγκεκριμένης δεκαετίας. Στο ρεφρέν έλεγε κάτι σαν "pou bonale" και στην συνέχεια νομίζω πως ακουγόταν η έκφραση let me go. Ας βοηθήσει κάποιος γνώστης.Thanks in advance..

 

P.S. Παιζόταν σε γήπεδο μπάσκετ και οι φίλαθλοι φώναζαν στο ρεφρέν "που πονάνε":razz:

«Afrika Bambaataa - Pupunanny» happy.gif

 

Ειναι ορχηστρικο,με πιανο κατα κυριο λογο,και εχει ρυθμο που ξεκινα ηρεμα και στη συνεχεια επιταχυνεται,ενω επισης,ξεκινα απο μπασες νοτες,και οσο γινεται πιο εντονη η μουσικη,τοσο ανεβαινει σε ψιλοτερες.Το συγκεκριμενο κομματι ειναι πολυ χαρακτηριστικο και εχει ακουστει και στην τηλεοραση,ως υποκρουση σε ντοκυμαντερ-εκπομπες κλπ,απλα δε γνωριζω τον τιτλο του.Επειδη,δεν ειναι πολυ σαφης η περιγραφη,σας ζηταω απλα να γραψετε οτι σας ερχετε στο μυαλο απο ονοματα κομματιων πιανου σε τετοιο στυλ. Απλα να εχετε υποψιν οτι δεν ανηκει στα κλασσικα κομματια(πχ μοτσαρτ κλπ)Μαλλον ειναι σχετικα καινουριο-Επισης,το εχω στο pc μου αλλα μεσα σε ενα προγραμμα-αφιερωμα σε καποιο ιστορικο προσωπο,κι ετσι,δεν ειναι σε μορφη που να μπορω να το ανεβασω εδω. Εχετε καποια προταση γι αυτη την περιπτωση?

Ευχαριστω εκ των προτερων και,ως καινουριος,καλως σας βρηκα!

Ένα που μου ήρθε στο μυαλό είναι το «Genaside II - New Life IV The Hunted», αλλά μάλλον δεν είναι αυτό που ψάχνεις. neutral.gif

Δοκίμασε να το ηχογραφήσεις με το κινητό και να το περάσεις στο PC πάλι ή ενώ παίζει το video, ηχογράφισέ το με το WavePad και σώσε το σε mp3 format (δεν είναι απαραίτητο να είναι σε καλή ποιότητα).

Μπορείς να ανοίξεις και το ίδιο το video με το WavePad, μόνο που αν είναι μεγάλο θα σου κάνει αρκετή ώρα.

Μετά ανέβασε το αρχείο στο sendspace.com. happy.gif

 

ποιος μπορει να βοηθησει? ψαχνω ενα τραγουδι αλλα δεν μπορω να το περιγραψω γιατι μονο ξερω μια-δυο σκηνες απο το video clip εχω ομως μια ηχογραφηση στον υπολογιστη σε μορφη .amr πιστευω αμα την ακουσετε θα το βρειτε αμεσως.Πως μπορω να το βαλω να το ακουσετε?

Ανέβασέ το στο www.sendspace.com happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι για το διπλό ποστ before έκανα λάθος..Ψάχνω ένα dance κομμάτι του 90.Αναφέρεται συχνά η έκφραση "when i look into your eyes". Thanks in advance.

 

8a mporouse na einai to When I Look Into Your Eyes apo Jon Bon Jovi .. :|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρι για το διπλό ποστ before έκανα λάθος..Ψάχνω ένα dance κομμάτι του 90.Αναφέρεται συχνά η έκφραση "when i look into your eyes". Thanks in advance.

Μάλλον θέλεις το «When I Look Into Your Eyes» από Samira. happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστινα,ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.Δυστυχως δεν βρηκα τιποτα....

Ωστοσο,θα με ενδιεφερε αν μου εξηγουσες πως θα δουλεψω το sendspace, γιατι μπηκα αλλα δεν βρηκα τη λειτουργεια αυτη που μου ειπες,δηλ. να στειλεις μουσικη και να την αναγνωρισουν. bb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χριστινα,ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.Δυστυχως δεν βρηκα τιποτα....

Ωστοσο,θα με ενδιεφερε αν μου εξηγουσες πως θα δουλεψω το sendspace, γιατι μπηκα αλλα δεν βρηκα τη λειτουργεια αυτη που μου ειπες,δηλ. να στειλεις μουσικη και να την αναγνωρισουν. bb

Το sendspace είναι site για να ανεβάζεις αρχεία.

Εκεί θα ανεβάσεις κι ένα απόσπασμα του κομματιού που ψάχνεις για να μας δώσεις το link και να το ακούσουμε. happy.gif

Την αναγνώριση θα την κάνουμε εμείς, αν το ξέρουμε. happy.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...