Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως λέγεται ένα καινούριο ποπ τραγούδι με beat που ακούγεται μια τρομπέτα σα κλαρίνο και οι στίχοι είναι γαλλικοί; Είναι πολύ γνωστό...

 

μηπως αυτο Stromae - Alors on Dance?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
παιδια ψαχνω ενα τραγουδι που εχει ιδια εισαγωγη με το the music sounds better with you απο statdust μολις το ακυσα στν αρχη νομιζα ειναι αυτο...εχει γυναικια vocal και το μονο που θυμαμαι ειναι στο ρεφρεν που λεει thousands miles...??????????

 

Δεν θυμαμαι τιτλο, ομως ειναι σιγουρα μια διασκευη/ντουετο whatever με την Madonna ή την Kylie Minogue. Αν βρω τιποτα παραπανω θα το ποσταρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα κομμάτι που βάζει ο Nitro και το λέει άντρας του οποίου η φωνή μοιάζει με Bob Sinclair ή Yves Larock και ξεκινάει με την φράση: Your love is the only love for...και στο τέλος λέει αρκετα την φράση keep on running,keep on running right back to you ξέρει κανείς ποιο είναι??Thanks in advance!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω ενα τραγουδι που εχει ιδια εισαγωγη με το the music sounds better with you απο statdust μολις το ακυσα στν αρχη νομιζα ειναι αυτο...εχει γυναικια vocal και το μονο που θυμαμαι ειναι στο ρεφρεν που λεει thousands miles...??????????

 

Δεν θυμαμαι τιτλο, ομως ειναι σιγουρα μια διασκευη/ντουετο whatever με την Madonna ή την Kylie Minogue. Αν βρω τιποτα παραπανω θα το ποσταρω.

 

Madonna;)

Αυτο λογικα ψαχνεις φιλε,Madonna-Miles away.Τωρα επειδη κατι παιζει με τα δικαιωματα του τραγουδιου βαζω ενα βιντεακι απο ενα live της που βρηκα.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=P438tOVnjAw[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε δεν ειναι αυτο το ξερω αυτο και ηξερε οτι μπορει να σασ μπερδεψω με το thousands miles που ειπα..απλα στο κομματι που ακθσα μοιαζει η φωνη με της madonna

 

---------- Προσθήκη στις 19:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:28 ----------

 

ευχαριστω φιλε θα περιμενω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
οχι φιλε δεν ειναι αυτο το ξερω αυτο και ηξερε οτι μπορει να σασ μπερδεψω με το thousands miles που ειπα..απλα στο κομματι που ακθσα μοιαζει η φωνη με της madonna

 

---------- Προσθήκη στις 19:57 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:28 ----------

 

ευχαριστω φιλε θα περιμενω...

 

Δυστυχως δεν μπορω να θυμηθω. Εχω ακουσει το τραγουδι, γνωριζω το τραγουδι, εχω αντιπαθησει το τραγουδι (γουστα ειναι), εχω καπου στα mp3 μου το τραγουδι, αλλα δεν μπορω να θυμηθω τον τιτλο του με τιποτα!

 

Να δωσω εξτρα στοιχεια μηπως το βρει καποιος αλλος, ειναι early 2000 κυκλοφορια και εχω την εντυπωση πως πρεπει να το λεει η Kylie σε ενα featured κομματι και ο τιτλος του δεν εχει καμια σχεση με του αρχικου.

 

 

EDIT: Μου την εδωσε τοσο που το πηρα προσωπικα.

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=UYkX1cW_y3E[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
:-D τελος παντων...αν σου ειναι ευκολο και το βρεις στο mp3 σου μπορεις να μου το στελεις με msn??

 

Τελικα ειναι αυτο που εβαλα πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερει κανεις ενα χορευτικο κομματι που παιζετε τελευταια σε ραδιοφωνικους σταθμους και που κατα πασα πιθανοτητα δεν εχει αγγλικο στιχο??

ειναι ενα καπως μελωδικο κομματι που ακουγετε μια νεα κοπελα συνοδεια πιανου και θυμιζει τραγουδι για eurovision...Το μονο που μπορω να ακουσω σαν στιχο ειναι κατι που μοιαζει με "I dont know ya" αλλα οπως ειπα δεν ειναι αγγλικος στιχος μοιαζει μαλλον με σερβικος με γαλλικος η καπως ετσι....καθε βοηθεια δεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητοί άυπνοι (όπως κι εγώ),τη βοήθεια σας.

ψάχνω ένα κομματάκι με ισπανικο αγγλικό στίχο,που λέει : oye chico,como me gusta asi tu ritmo (αν κατάλαβα καλά..)

 

έχει κανείς καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω ενα τραγουδι που εχει στιχο : στον δρομο ενα ζειμπεκικο χωρευω και βαζω οδοφραγματα παντου,επανω στην διπλη γραμμη του δρομου φωναζω σαγαπω μα εισαι αλλου (ακουγεται πολλη στον ντερτι 98.6) δεν ειναι του μητροπανου

το τραγουδι εχει τιτλο ''ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ'' τραγουδιστης ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ και ειναι εδω [ame]http://www.youtube.com/watch?v=EE60Vix5mFw[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...