Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια μηπως ξερετε ενα τραγουδι που λεει ''μην ρωτας τι λεν' οπι αλλοι το κακο μας θελουν παλι''. Το τραγουδι ειναι τσιφτετελολαικο... Αμα το ξερετε πειτε μου σας παρακαλο τον καλλιτεχνη και την ονομασια του τραγουδιου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!

Ψάχνω ένα τραγούδι με πιθανό τίτλο "μόνο εσύ", το άκουγα το καλοκαίρι του 1988, το τραγούδαγε μια γυναίκα και είχε τους στίχους:

"Μόνο εσύ, τις δικές μου τις βραδυές θα ξυπνάς μ'ακατάλληλες σκηνές, μόνο εσύ, στα ονειρά μου θα γυρνάς, μόνο εσύ, που μ' αγαπάς"

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=AAJLSgeCKFc[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ψαχνω ενα τραγουδι με στιχους(με στο τσιμεντο φυλακισαν τα ονειρα μου ψυχη μου σε εκλεισαν με στο γεντικουλε...) μηπως ξερετε ποιο ειναι?ευχαριστω εκ των προτερων για πιθανη απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα άκουσα σήμερα στο ράδιο ένα τραγουδάκι πολύ ωραίο καινούριο με λίγο μπιτ μεσα που ελεγε συχνά μεσα love is mine και till the sun … οσο και να έψαξα δεν βρήκα κάποιο να του μοιάζει στο youtube μήπως το εχει ακουσει κανεις ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρουμε ποιο είναι το μιξάκι του Seven Nation Army που παίζει συνέχεια τελευταίως;

 

μήπως λες αυτό?

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=fNpidAAMQSo&feature=related[/ame]

 

δώσε μας κάνα στοιχειο!

anyway, αυτή η εκτέλεση είναι από τις καλύτερες που έχω ακούσει!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια, χρειαζομαι την βοηθεια σας!! Ψαχνω ενα κομματι που που στην αρχη μπαινει με μια μουσικη, σχεδον κλασσικη μουσικη θα ελεγα και μετα αρχιζει και βαραει. ειναι housaki και παιζεται τωρα τελευταια, μεσα στο 2010!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπ, τωρα ειδα το θεμα αυτο (ειμαι και ψηλοκαινουργιος :o). Δεν χρειαζόταν τελικα να ανοιξω θεμα :P

 

Χρειαζομαι την βοηθεια σας!! Ψαχνω ενα κομματι που που στην αρχη μπαινει με μια μουσικη, σχεδον κλασσικη μουσικη θα ελεγα και μετα αρχιζει και βαραει. ειναι housaki και παιζεται τωρα τελευταια, μεσα στο 2010!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

 

Μηπως εχει καποιος ενα CD που εδωσε "ΤΟ ΒΗΜΑ" της περασμενης (?) Κυριακης με τραγουδια 80s? Οποιος το εχει ας ανεβασει μια λιστα με τους τιτλους.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά! ψάχνω εδώ και καιρό ένα ωραίο τραγουδάκι . Δεν θα είμαι πολύ κατατοπιστικός αλλά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Το τραγούδι λέει επαναλαμβάνει συχνά τη φράση "find love" (η τουλάχιστον έτσι νομίζω) και θυμίζει κάτι ανάμεσα σε beatles και beach boys! Είναι ιδιαίτερα ανάλαφρο και καλοκαιρινό θα έλεγα! Any ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπ, τωρα ειδα το θεμα αυτο (ειμαι και ψηλοκαινουργιος :o). Δεν χρειαζόταν τελικα να ανοιξω θεμα :P

 

Χρειαζομαι την βοηθεια σας!! Ψαχνω ενα κομματι που που στην αρχη μπαινει με μια μουσικη, σχεδον κλασσικη μουσικη θα ελεγα και μετα αρχιζει και βαραει. ειναι housaki και παιζεται τωρα τελευταια, μεσα στο 2010!!!

 

Κατι σε τετοιο στυλ?

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=gc8k825b27k[/ame]

 

---------- Προσθήκη στις 18:59 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:53 ----------

 

Καλημέρα παιδιά! ψάχνω εδώ και καιρό ένα ωραίο τραγουδάκι . Δεν θα είμαι πολύ κατατοπιστικός αλλά όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Το τραγούδι λέει επαναλαμβάνει συχνά τη φράση "find love" (η τουλάχιστον έτσι νομίζω) και θυμίζει κάτι ανάμεσα σε beatles και beach boys! Είναι ιδιαίτερα ανάλαφρο και καλοκαιρινό θα έλεγα! Any ideas?

 

Δεν ταιριαζει κ τοσο βεβαια με το χαρακτηρισμο αλλα μια προσπαθεια...

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=wmwVIL6EO_Q&feature=related[/ame]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...