Προς το περιεχόμενο

Name that tune (αναζητήσεις τραγουδιών)


Cristina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ψαχνω ενα τραγουδι απο μια εκπομπη το popstars οπου βγηκαν και οι hi5 το τραγουδι που επαιζε οταν ξεκινουσε η εκπομπη!!!οποιος ξερει αςμ πει το ψαχνω πολυ καιροο!!!!! ευχαριστω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζει καποιος το τραγουδι που ακουγεται στο 2:00? Ευχαριστω προκαταβολικα!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=EOb0JSXNGM0&feature=related

 

http://www.youtube.com/watch?v=TlGXDy5xFlw&ob=av2e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει κανεις λινκ για το i miss you (like the dessert miss the rain)της sade για την ροκ βερσιον του κομματιου, γιατι το γκουγκλαρω και δεν μου βρισκει κατι ενω υπαρχει, το χω ακουσει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχει κανεις λινκ για το i miss you (like the dessert miss the rain)της sade για την ροκ βερσιον του κομματιου, γιατι το γκουγκλαρω και δεν μου βρισκει κατι ενω υπαρχει, το χω ακουσει..

 

Δεν ειναι της Sade για αυτο μαλλον δεν το εβρισκες...

Everything But the girl - Missing ριξε μια ματια μηπως ειναι αυτο κοιτα και εδω:

 

Missing (Everything but the Girl song) γιατι εχει πολλα remix!

 

γεια σας ψαχνω ενα τραγουδι απο μια εκπομπη το popstars οπου βγηκαν και οι hi5 το τραγουδι που επαιζε οταν ξεκινουσε η εκπομπη!!!οποιος ξερει αςμ πει το ψαχνω πολυ καιροο!!!!! ευχαριστω!!!!

 

Μηπως εννοεις το "Ξερω τι ζηταω" που τραγουδουσαν ΟΛΗ την ωρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει καποιος αυτο το τραγουδι? παιζει σε πολλα μαγαζια αυτον τον καιρο αλλα δεν ειναι αγγλικα απο οτι καταλαβαινω για να βρω απο Listening στιχους κλπ.

Φωνή-0001.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα ρε παιδια, λιγο search δεν βλαπτει... ειλικρινα το συγκεκριμενο πρεπει να το εχουμε βαλει εδω μπορει και 10 φορες... ανα 5 σελιδες το πολυ πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγοτερο θα κουραζοσουν αν μου ελεγες ενα ονομα παρα να κατσεις να με κραξεις.. και συγνωμη που δεν εχω νυχια να μυρισω για να καταλαβω οτι θα το βρω 10 σελιδες πισω.. αν βαριεσαι μην απαντας καν.. καποιος που δεν θα βαριεται αν το ξερει θα μου το πει.. δεν σταματαει η ζωη μου αν δεν το βρω το τραγουδι.. και αν εχεις δει εσυ ποτε κανεναν να κανει search με ηχογραφημενο τραγουδι ελα να μου τον γνωρισεις.. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.. (εισαι και senior member και πρεπει να εχεις λιγο πιο λεπτη συμπεριφορα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγοτερο θα κουραζοσουν αν μου ελεγες ενα ονομα παρα να κατσεις να με κραξεις.. και συγνωμη που δεν εχω νυχια να μυρισω για να καταλαβω οτι θα το βρω 10 σελιδες πισω.. αν βαριεσαι μην απαντας καν.. καποιος που δεν θα βαριεται αν το ξερει θα μου το πει.. δεν σταματαει η ζωη μου αν δεν το βρω το τραγουδι.. και αν εχεις δει εσυ ποτε κανεναν να κανει search με ηχογραφημενο τραγουδι ελα να μου τον γνωρισεις.. ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ.. (εισαι και senior member και πρεπει να εχεις λιγο πιο λεπτη συμπεριφορα)

 

 

λοιπον, επειδη εχεις δικιο, σου ζηταω συγγνωμη. κατσε λοιπον εγω, σαν senior member να σε ενημερωσω πως ψαχνουμε ενα τραγουδι.

 

1. το ηχογραφουμε

2. το ψαχνουμε στο www.midomi.com, shazam κλπ για να δουμε αν μας το δινει (παρεπιμπτοντως, το δικο σου το δινει, αλλα φανταζομαι δεν μπηκες στον κοπο να ψαξεις)

3. εφοσον οπως λες, ειναι ενα τραγουδι που ακουγεται συχνα, το ψαχνουμε και εδω μεσα, μπας και κανεις το εχει βαλει.

 

Α, απο οτι βλεπω απο την απαντηση σου, ακομα και αν σου ειπα οτι το εχουν γραψει αλλοι 10, παλι βαριεσαι να ψαξεις... εκεινη την συγγνωμη, ξεχασε την, παει μονο σε αυτους που την αξιζουν..

 

Υ.Γ. με κεφαλαια το φιλικα παντα... ουτε τριτη λυκειου να φανταστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

OK, πρέπει να ανακηρυχθεί το κομμάτι με τις περισσότερες αναζητήσεις σε αυτό το thread.

Για 1000στή φορά -και με συμφωνία να μην ξανααπαντηθεί- Reboot - Caminando

(γιατί δεν το βάζουμε sticky στην αρχική σελίδα; )

 

http://www.youtube.com/watch?v=NESe94Kn1OQ

 

 

 

ξερει καποιος αυτο το τραγουδι? παιζει σε πολλα μαγαζια αυτον τον καιρο αλλα δεν ειναι αγγλικα απο οτι καταλαβαινω για να βρω απο Listening στιχους κλπ.

To original ειναι καλυτερο βεβαια κατα τη γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To original ειναι καλυτερο βεβαια κατα τη γνωμη μου.

 

http://www.youtube.com/watch?v=5-xbllOFhtg

 

απο τα πιο ιστορικα αντικαθεστωτικα τραγουδια τραγουδισμενο απο εναν ζωντανο μυθο της βραζιλιανικης μουσικης..

 

ο γουικις μου λεει οτι ενω το τραγουδι γραφτηκε το 1968, πρωτοτραγουδηθηκε απο την σιμον το 1979, λογω λογοκρισιας απο την τοτε δικτακτορια. αν κανεις μπορει να μου βρει την αυθεντικη εκτελεση του 1979, εχει κερασμενο καφε στο della pace (εκει που εχει γυρισει το βιντεοκλιπ ο μαζωνακης!!)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://www.youtube.com/watch?v=5-xbllOFhtg

 

απο τα πιο ιστορικα αντικαθεστωτικα τραγουδια τραγουδισμενο απο εναν ζωντανο μυθο της βραζιλιανικης μουσικης..

 

ο γουικις μου λεει οτι ενω το τραγουδι γραφτηκε το 1968, πρωτοτραγουδηθηκε απο την σιμον το 1979, λογω λογοκρισιας απο την τοτε δικτακτορια. αν κανεις μπορει να μου βρει την αυθεντικη εκτελεση του 1979, εχει κερασμενο καφε στο della pace (εκει που εχει γυρισει το βιντεοκλιπ ο μαζωνακης!!)..

Noμιζα πως αυτη ειναι η αυθεντικη εκτελεση.

http://www.youtube.com/watch?v=PDWuwh6edkY

Ωστοσο και αυτη που παρεθεσες ειναι (σιγουρα καλυτερη απο το remix) φοβερη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, σπάω το κεφάλι μου για ενα dance track , χωρίς στίχο μεταξύ 2002-2004 πρέπει να ήταν που έπαιζε στα club, και νομίζω ότι λέγεται in my mind.Αν καποιος καταλαβε ποιο λέω please ας ανεβασει το link αν υπαρχει στο youtube ή αν θυμαται τίτλο και συγκρότημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδια παιζει να το ψαχνω 2+ χρονια.

Ειναι το Twist In My Sobriety της Tanita Tikaram σε ενα ντουετο της μαλλον με εναν ανδρα και εκεινος τραγουδαει στα ιταλικα. Ποια εκτελεση μπορει να ειναι? Εχω ψαξει με οποιον τροπο ξερω, αλλα ματαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον, επειδη εχεις δικιο, σου ζηταω συγγνωμη. κατσε λοιπον εγω, σαν senior member να σε ενημερωσω πως ψαχνουμε ενα τραγουδι.

 

1. το ηχογραφουμε

2. το ψαχνουμε στο www.midomi.com, shazam κλπ για να δουμε αν μας το δινει (παρεπιμπτοντως, το δικο σου το δινει, αλλα φανταζομαι δεν μπηκες στον κοπο να ψαξεις)

3. εφοσον οπως λες, ειναι ενα τραγουδι που ακουγεται συχνα, το ψαχνουμε και εδω μεσα, μπας και κανεις το εχει βαλει.

 

Α, απο οτι βλεπω απο την απαντηση σου, ακομα και αν σου ειπα οτι το εχουν γραψει αλλοι 10, παλι βαριεσαι να ψαξεις... εκεινη την συγγνωμη, ξεχασε την, παει μονο σε αυτους που την αξιζουν..

 

Υ.Γ. με κεφαλαια το φιλικα παντα... ουτε τριτη λυκειου να φανταστω...

 

λοιπον ακου τι εκανα και εγω για να δουμε ποιος εχει θεμα..

1.το ηχογραφησα προφανως

2.αν ειχες κατσει να ψαξεις τραγουδι στο σαζαμ θα ηξερες οτι για να το βρει θα επρεπε να ειναι τουλαχιστον σε ποιοτητα καλυτερη απο mp3.. αλλα προφανως εσυ τα ξερεις ολα και δεν χρειαζεται να μπεις σε τετοια site..

3. συγνωμη και παλι που δεν καθισα να κοιταξω 10 σελιδες πισω.. σελιδες 2 μηνων πριν που το ψαχνανε.. συγνωμη..

 

Υ.Γ. 20 χρονων ειμαι.. και στο κατω κατω δεν ζητησα πουθενα να μου δωσουν πληροφοριες.. κανονες εχει το φορουμ και δεν παραβιασα κανεναν.. και οταν βαριεσα μην παιρνεις υφακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...