Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Raspberry Pi 2 με τετραπύρηνο επεξεργαστή, 1GB RAM, δωρεάν Windows 10 και τιμή $35


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μην ξεχνάτε οτι μπορείς στο pi να έχεις διάφορα σεταρισματα (λειτουργικά /χρήσεις) σε καρτουλες >2G . Απρόσμενη αναβάθμιση το τελευταίο Pi αλλά και με το Β+  μου κάνω την δουλειά μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ως media player για τηλεόραση κάνει; Μπορεί να παίξει 1080p ταινιες από USB stick; Και αν ναι, με ποιον player;

 

1080p παίζουν και τα προηγούμενα raspberry με hardware acceleration χωρίς προβλήματα, από usb stick, σκληρό δίσκο, ίντερνετ, δίκτυο. Απλά ο επεξεργαστής ήταν λίγο αργός και αργούσε π.χ το μενού του kodi/xbmc, μέχρι να παίξει η ταινία, χωρίς παρόλα αυτά να είναι μη λειτουργικό. Απλά τώρα θα πετάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από Ελλάδα να το αγοράσεις πρέπει να δώσεις 50ευρώ, από Αγγλία είδα δεν έχει να το στείλουν Ελλάδα, οπότε αν έχεις δικό σου άτομο εκεί θα πληρώσεις με φόρο περίπου 25λίρες Αγγλίας και άλλες 10λίρες ταχυδρομικά οπότε πάλι στα 50ευρώ βγαίνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το pi (το πρώτο έχω με 256mb ram) και με 19άρι μόνιτορ κάνω τα πάντα και παίζω τα πάντα χωρίς κολλήματα και σπασίματα.

 

raspbmc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να σας ρωτησω κατι.

Μιας και θα τρεχει windows 10, αυτο σημαινει οτι θα εχει και Microsoft Office;

 

Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι. Δεν πιστεύω να ακολουθήσουν την τακτική με τα tablets με Windows RT, όπου δίναν και τα office μαζί. Πιθανότερο να θέλουν να προωθήσουν την online εκδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...