Προς το περιεχόμενο

[Πολυμηχάνημα] Canon MG5650 59 ευρώ @ Mediamarkt


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tα έγχρωμα λογικά είναι για φωτογραφίες ή έγχρωμες εκτυπώσεις pdf, παρουσιάσεις κλπ. Λογικά, χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος, μπορείς να τυπώνεις έγγραφα μόνο με το μαύρο μέσω των ρυθμίσεων του εκτυπωτή. Ας απαντήσει βέβαια και κάποιος που έχει παρόμοιο μοντέλο canon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμβατικά λέγονται.

Όταν αλλάζεις στο αυτοκίνητο προφυλακτήρα ή φώτα ή κάποιο άλλο εξάρτημα και βάζεις imitation αντί για original τα παίζει το εργαλείο; :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είμαι σίγουρος Γιάννη. Χμμ αν είναι πάνω στον εκτυπωτή είναι θέμα ε;

 

edit: Η κεφαλή είναι στα μελάνια.

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είχα τον 5350 και τώρα έχω τον 5650.

 

Η κεφαλή είναι στον εκτυπωτή.

 

μελάνια συμβατά παίρνει. Το μόνο πρόβλημα είναι οτι ΔΕΝ πρέπει να μένει ο εκτυπωτές χωρίς μελάνι γιατί καταστρεφεται η κεφαλή.

 

Νομίζω οτι χρησιμοποιεί το μελάνι για ψύξη της κεφαλής.

 

PS. Ο 5350 ηταν μακράν καλύτερος του 5650 απο άποψη σχεδίασης και κατασκευής

Επεξ/σία από smpt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και αν βαλουμε μουφα μελανια δεν θα τα φτύσει το εργαλειο;

 

Ναι, αν βαλετε μουφα μελανια μπορει να βουλωσει η κεφαλη και να είναι πλεον ασύμφορη η επισκευη. Αν τα συμβατικα μελανια είναι καλα δεν υπαρχει πρόβλημα. Είναι ομως;

 

(γιατι βλεπω εκανε λαθος/edit ο Νικος και δεν είναι στο μελανι πανω η κεφαλη). Από παλια θυμαμαι πανω στο μελανι εχουν κεφαλη HP και lexmark, σκετο είναι το μελανι σε epson και canon.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο τα συμβατά μελάνια.Δλδ μπορει να παρεις το ιδιο μελανοδοχείο στα 3,50€ απο ενα μαγαζί και το ιδιο να το βρεις στο ebay 0,50€.Εκει σίγουρα θα καταλάβετε οτι είναι μουφα και ουσιαστικα θα εκτυπωσετε 30 σελίδες και μετα πουφφφφ ή χειροτερα να τρεξει στην κεφαλη εκτυπωσης(που πλεον οι canon χρησιμοποιουν,καθαρα για εμπορικους σκοπους -ανταλλακτικων).Προτιμηστε γνωστα μαγαζια που ειναι διπλα σας , οταν θα κανετε μια αγορα συμβατων και οχι απο καποιο δορυφορο/κομητη(του χαλεϋ) ιντερνετικου ''μαγαζιου''.Οπως και τα συστηματα CIS θελουν προσοχη και στην πιοτητα και ρευστοτητας των μελανιων των δοχειων.Παντως για το συγκεκριμενο πολυμηχανημα(που ειναι η αναβαθμιση του 5550)μην τον φοβαστε για τα XL συμβατα μελανια, ομως καλο κανει και η συντηρηση του(καθαρισμος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ένα μεγάλο κεφάλαιο τα συμβατά μελάνια.Δλδ μπορει να παρεις το ιδιο μελανοδοχείο στα 3,50€ απο ενα μαγαζί και το ιδιο να το βρεις στο ebay 0,50€.Εκει σίγουρα θα καταλάβετε οτι είναι μουφα και ουσιαστικα θα εκτυπωσετε 30 σελίδες και μετα πουφφφφ ή χειροτερα να τρεξει στην κεφαλη εκτυπωσης(που πλεον οι canon χρησιμοποιουν,καθαρα για εμπορικους σκοπους -ανταλλακτικων).Προτιμηστε γνωστα μαγαζια που ειναι διπλα σας , οταν θα κανετε μια αγορα συμβατων και οχι απο καποιο δορυφορο/κομητη(του χαλεϋ) ιντερνετικου ''μαγαζιου''.Οπως και τα συστηματα CIS θελουν προσοχη και στην πιοτητα και ρευστοτητας των μελανιων των δοχειων.Παντως για το συγκεκριμενο πολυμηχανημα(που ειναι η αναβαθμιση του 5550)μην τον φοβαστε για τα XL συμβατα μελανια, ομως καλο κανει και η συντηρηση του(καθαρισμος)

υπάρχει Link με αξιόπιστα και δοκιμασμένα συμβατά μελάνια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει Link με αξιόπιστα και δοκιμασμένα συμβατά μελάνια;

 

 

οπως ειπα,τα φυσικα μαγαζια που ειναι διπλα σας ειναι ο καλυτερος παραγοντας για αγορα συμβατων μελανιων για πολλους λογους ή τις μεγαλες εταιρειες που δραστηριοποιουνται στο χωρο των μελανιων και παρεχουν εγγυηση...........και ξεχασε τις εταιριες  τυπου πλαισ..

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν είναι εκτός κανόνων, παρακαλώ να σβηστεί.

 

Εδώ και 3 χρόνια γεμίζω τα μελάνια μου από ενα κατάστημα που βρίσκετε μέσα στο carrefour  planet στον Γερακα και λέγετε inkspot. Νομίζω ότι έχει και στο carrefour στο  ήλιο.

 

Δεν μου έχει παρουσιαστεί ποτέ πρόβλημα και οι εκτυπώσεις που κάνει το μελάνι του είναι ικανοποιητικότατες. τιμές αν θυμάμαι καλά 5 με 6 ευρώ (εχει καιρό να τελειώσει το απόθεμα). Σίγουρα βρίσκεις φτηνότερα στο internet, αλλά συμφωνώ με τον dobro και δεν εχω διάθεση για τεστ.

 

Πάντως μου εχει πει οτι είναι καλύτερα να του πηγαίνω original μελανοδοχεία για γέμισμα, λογο του οτι έχουν καλύτερης ποιότητας σφουγγαράκι μέσα. Για την ακρίβεια δεν είναι καν σφουγγαράκι αλλά κάτι σαν ίνες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...