Προς το περιεχόμενο

Huawei CarFi. Κάνε το αυτοκίνητο σου κινούμενο WiFi hotspot


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετατρεπει την 4g συνδεση σε WiFi, λες και τα κινητα απο μονα τους δεν μπορουν να γινουν Wifi Hotspots πρεπει να σκασεις σαν μλκς 130 ευρω :P

 

Αυτό! Το κάνουν και τα κινητά, τα περισσότερα έστω. Ποιο το νόημα; Θα έχεις δεύτερη SIM (και σύνδεση) μόνο γι αυτό, ή θα τις αλλάζεις κάθε φορά; Τέρμα άβολο και άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα θα το ηθελα

Αν ανοιξεις tethering στο κντο παει η μπαταρια σου

Θα χρειαστεις φορτιση so παρε ηδη εναν φορτιστη στον αναπτηρα

του αυτοκινητου σου.αλλιως εχεις καποια βαση φορτισης on deck .

Μπορει το κντο να μοιρασει bandwidth σωστα η θα σερνεται στις αλλες συσκευες ; Ρωτω , δεν ξερω

Οσον αφορα τωρα το σημα και την ποιοτητα του μακαρι να μπορουσε να χρησιμοποιει τους πορους του αυτοκινητου για την ενδυναμωση του.

Αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παίζετε οι περισσότεροι έξυπνοι.

1. Αν βάλετε tethering ρε μάγκες πάει η μπαταρία

2. Κάποιες συσκευές ναι μεν συνδέονται αλλα δεν έχουν πρόσβαση στο internet μέσω tethering κι άντε ψάξε εσυ το λόγο.

3. Μην κλαίτε επειδή δεν έχετε λεφτά να το πάρετε και το θεωρείτε άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης επειδή οι συσκευές τύπου mobile wifi λόγω των περιορισμών (χαμηλοτερων) στην ακτινοβολία πιάνουν 4g παντου! Εχω ενα χαβαι που βλεπει 3g ελαχιστες φορες. το κινητο μου δεν τα κανει αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό! Το κάνουν και τα κινητά, τα περισσότερα έστω. Ποιο το νόημα; Θα έχεις δεύτερη SIM (και σύνδεση) μόνο γι αυτό, ή θα τις αλλάζεις κάθε φορά; Τέρμα άβολο και άχρηστο.

 

μπορει να εχει εφαρμογη για επαγγελματιες πχ ταξι, κτελ κλπ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν σίγουρα και άλλοι εύκολοι τρόποι. απλά η εταιρία ήθελε να βγάλει κάτι ακόμα για να μπορέσει να κινηθεί ο κόσμος να χρησιμοποιεί το mobile internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά η συσκευή ειναι ενα tethering με τροφοδοσία 12v

 

Στο αυτοκίνητο εχω ήδη φορτιστή 12v->5v και το κινητό μου παρέχει tethering, οπότε δεν βλέπω το λόγω να το εχω αναγκη (πέρα οτι δεν περισσεύουν 130 ευρω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά η συσκευή ειναι ενα tethering με τροφοδοσία 12v

 

Στο αυτοκίνητο εχω ήδη φορτιστή 12v->5v και το κινητό μου παρέχει tethering, οπότε δεν βλέπω το λόγω να το εχω αναγκη (πέρα οτι δεν περισσεύουν 130 ευρω)

 

ειναι για ατομα που α δεν ξερουν να κανουν tethering και β δεν εχουν γρηγορη συνδεση πχ 3g συσκευες οπως το sgs3 μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πες το αγόρασα, το συμβόλαιο του 4g ποιος θα το πληρώσει, όταν στο ελλαδιστάν τα δεδομένα δίνονται όπως η ουγκιά χρυσού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με xiaomi note οποτε χρησιμοποιω tethering η μπαταρια πεφτει 10% την ωρα, ισως λεω και πολυ.

 

Αρα δεν ειναι το προβλημα το tethering, αλλα το κινητο του καθενος που δεν εχει καλη μπαταρια ή δεν εει καλο optimization οταν εχει ανοιχτα data.

 

Επισης η ακτινοβλοια ειναι ενα σοβαρο θεμα. Το εν λογω gadget μπαινει στη θεση του αναπτηρα, που ειναι γενικα χαμηλα στο υψος του αυτοκινητου και πισω απο πολλα μεταλικα στοιχεια. Αν ειχε εξωτερικη κεραια τοτε ναι, θα ειχε νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει ας ζήσουμε και λίγο χωρίς wifi και internet. Έχει παραθυράκια το αμάξι να βλέπουμε και λιγάκι έξω τι παίζει...

 

Έλεος, στο τέλος θα γίνει εμφύτευμα και θα είμαστε οι ίδιοι wifi hotspot όπου πηγαίνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι το αντιστοιχο των νεων αμαξιων που εχουνε ενσωματωμενο wifi hotspot, απλα πιο φτηνο απο το να το παρεις σαν εξτρα στο αμαξι.

   Απαιτει προφανως δευτερη καρτα sim, αλλα πχ με Wind εχω προγραμμα ιντερνετ (για ασχετη χρηση προφανως οχι για αυτοκινητο) με Sim καρτα 45 ευρω για 20 Gb τον μηνα. Βρες μου προγραμμα κινητου που να πλησιαζει αυτα τα νουμερα και τα ξαναλεμε...

   Και οποιος πει τι χρειαζονται πολλα gb, καθε μηνα ξοδευω 2,3 gb απο το κινητο μου για ιντερνετ ραδιο, deezer .

   

  Απευθυνεται σε συγχνρονα αυτοκινητα που εχουνε ενσωματωμενες εφαρμογες και δεν χρησιμοποιεις το κινητο για να ακουσεις ιντερνετ ραδιο η να δεις την κυκλοφορια στους δρομους ετσ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...