Προς το περιεχόμενο

Nvidia Shield. Νέα παιχνιδοκονσόλα από την Nvidia με Tegra X1


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Στα $199 μαζι με controller δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο σε επιδοσεις/μεγεθος. Αν δεν ειχα HTPC και ηθελα οικονομικη λυση θα το σκεφτoμουν.

από το θα το σκεφτόσουν μέχρι "έκανε αξιοπρεπείς πωλήσεις" έχει διαφορά :P

Απατο, όπως και οτιδήποτε άλλο έχει βγάλει η nvidia σε Tablet, παιχνιδοκονσολα κτλ

bingo...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλος ενας κατασκευαστης που δεν βαζει SPDIF εξοδο σε ενα μηχανημα που προοριζεται και για media tank.

 

Να μη γλυτωσεις τα λεφτα του usb ανταπτορα ή μιας smartv με τετοια εξοδο! ΟΥΣΤ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οντας πιο παλιος consolakias απο το amiga 500, sega mega drive,panasonic 3DO FZ-10, PHILIPS CD,ATARI JAGUAR,sega saturn,sega dreamcast, xbox,και οτι βγηκε πηγε απατο μπροστα στο ταπεινο ps1 και μετα ps2.

οποτε οτι και αν βγει αν δεν υποστηριχθει απο τις εταιρειες οσο δυνατο και αν ειναι δεν μου λεει κατι.

η sony ειναι κυριαρχος.και ακολουθει το xbox.

ΠΡΕΠΕΙ να παραδεχτεις οτι το master system μονο που ειχε σονικ απλα τα εσπαγε..συμφωνω σε ολα..κατοχος ολων των συσκευων που ανεφερες και εγω πειστευω πως ps1 και ps2 μεχρι και σημερα ειναι τα κορυφαια απο ολες τις αποψεις ειχα και το 3 και εχω και το 4...δυσκολα ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλότιμες οι προσπάθειες της nvidia για να μπεί και στις παιχνιδομηχανές / κονσόλες / τηλεόραση και γενικά ενας συνδιασμός όλων αλλα δεν το έχει ... προβλέπω οτι σύντομα θα εγκαταληφθεί εντελώς το συγκεκριμένο project / αγορά που θέλει να μπεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλότιμες οι προσπάθειες της nvidia για να μπεί και στις παιχνιδομηχανές / κονσόλες / τηλεόραση και γενικά ενας συνδιασμός όλων αλλα δεν το έχει ... προβλέπω οτι σύντομα θα εγκαταληφθεί εντελώς το συγκεκριμένο project / αγορά που θέλει να μπεί

 

΄Εχουν γνώση οι φύλακες προ πολλού ότι γενικά ότι αφορά Tegra και consumer markets η NV έχει τελματίσει, εξ ου και η αυτονόητη συγκέντρωση στην αγορά automotive που τα πάνε σχετικά καλά γιατί είναι οι μόνοι με τόσο high end λύσεις.

 

Οι περισσότεροι που παρακολούθησαν την παρουσίαση αισθάνθηκαν την ίδια βαρεμάρα και έλλειψη ενθουσιασμού να πλανιέται στον αέρα ακόμα και από τους ίδιους τους αντιπροσώπους της εταιρείας. Πρέπει αν μη τι άλλο να ξαναβάλουν μέσα κάποια από τα σπασμένα γιατί έχει και τρομακτικά έξοδα η δημιουργία μιας τέτοιας συσκευής.

 

Πέρα από αυτό και εγώ δεν έχω ελπίδες ότι θα μπορέσει να κάνει καμιά ιδιαίτερη διαφορά. Ωστόσο αν το συγκρίνεις ακόμα και με κινέζικα set top boxes έχει τρομερά καλή σχέση τιμής/απόδοσης. Από τα πιο δυνατά set top boxes που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή στα 130-150 ευρώ η μονάδα γραφικών στο Χ1 έχει σχεδόν δεκαπλάσιες επιδόσεις. Αν υπήρχανε απαιτητικά Android παιχνίδια που να απαιτούν τέτοια υπολογιστική δύναμη θα γινόταν πιθανότατα ανάρπαστο.

 

Το χειρότερο είναι ότι υποψιάζομαι ότι δεν θα βγάλουν καν δικό τους tablet με Χ1, οπότε αναρωτιέμαι αν θα καταφέρουν να ξαναμπούνε στο επόμενο Nexus γιατί αν φάνε φόλα και εκεί τότε δύσκολο το βλέπω να εμφανίζεται σε άλλο καλό high end tablet....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ακουστουν πολλα για την εν λογω ''κονσολα'' αν καποιος δεν εχει τις τρελες απαιτησεις στο θεμα γραφικων και στις αποκλειστικοτητες παιχνιδιων (εκει που πονταρουν  sony και microsoft) εγω πιστευω πως ειναι μια τιμια και φθηνη λυση για ενα μεσο ψυχαγωγιας,απο θεμα τιμης κονσολας 199$ και παιχνιδιων που δεν θα ξεπερνανε τα 60$ οι ΑΑΑ τιτλοι.Εγω παντως με το που ειδα την ανακοινωση ''παγωσα''την αγορα του x box1 το αν θα παει απατα οπως υποστηριζουν καποια παιδια απο εδω μεσα ειναι πολυ νωρις για να το λεμε ας κυκλλοφορισει πρωτα και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το αν θα παει απατα οπως υποστηριζουν καποια παιδια απο εδω μεσα ειναι πολυ νωρις για να το λεμε ας κυκλλοφορισει πρωτα και βλεπουμε.

αυτά διαβάζαμε και για τις προηγούμενες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά διαβάζαμε και για τις προηγούμενες :P

Η γνωμη σου σεβαστη,ο Μαηος ειναι κοντα λιγη υπομονη και θα διαλευκανει το τοπιο,σε καμια περιπτωση δεν την συγκρινω με τις κονσολες next gen, για συνειδητοποιημενους αγοραστες για το τι μπορει να τους προσφερει η εν λογω κονσολα εχει καλα στοιχεια.Οπως ειπε και ενα παλικαρι ποιο πανω ολα ειναι θεμα μαρκετινκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...