Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Note. Ωραία εμφάνιση και με 5,7 ιντσών οθόνη [Video]


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον .. το νοτε 3 ειναι ανωτερο και εχει amoled κορυφαια οθονη .. το πενακι ειναι απλα παρα πολυ χρησιμο και επισης εχει αντιπροσωπεια 

 

ηθελα επισης να θιξω το θεμα των τιμων παραεισαγωγης .. Καταλαβαινω οτι ημαστε σαιτ τεχνολογιας εδω και ολοι θελουμε τα γκατζετ μας φτηνα ..ΑΛΛΑ να σταματησουν εδω μεσα καποιοι να αλληλο παραμυθιαζονται οτι τα εισαγωγης εχουν κανονικη εγγυηση ..δεν εχουν 

 

Ακομα και στη σαμσουνγκ που ειναι ισως η καλυτερη αντιπροσωπεια αν πας εισαγωγης στις περισσοτερες περιπτωσεις απλα δε στο φιαχνουν η σου λενε μια μουφα για να αγορασεις ανταλακτικα εργασια κανονικα ..πολλες περιπτωσεις και μια μια ημερων μονο ,, και γω εχω παρει εισαγωγης αλλα πλεον ξερω οτι δεν ειναι ετσι και δε συγκρινω τις πραγματικες τιμες με τις σκρουτζενιες  

Δεν ισχύουν αυτά που λες για την Samsung. Προσωπικά σε μένα το Samsung S4 mini (εισαγωγής) μου έκαψε μητρική μετά από 10 μέρες αφότου το αγόρασα. Το έστειλα στη samsung και σε 4 μέρες μου το είχαν επισκευάσει χωρίς δεύτερη κουβέντα και όλα καλά από τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον .. το νοτε 3 ειναι ανωτερο και εχει amoled κορυφαια οθονη .. το πενακι ειναι απλα παρα πολυ χρησιμο και επισης εχει αντιπροσωπεια 

Εγώ λέω ότι ακόμα και το πιο σάπιο κινέζικο smartphone είναι ανώτερο ως συνολική υλοποίηση από τα samsung σε κατασκευή, software και design. Και όλα αυτά, στη μισή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) δε το πιστευω για το σ4 φιλη μου τη προηγουμενη βδομαδα πηγε s4 mini και της το βγαλανε οξειδωμενο που δεν ηταν 100% δε της εδειχναν ουτε καν τη συσκευη και εχω παρα πολλα παραδειγματα και ενα προσωπικο 

 

2) φιλε μου ετσι νομιζεις ..η σαμ εχει τη καλυτερη ποιοτητα κατασκευης και ας χρησημοποιει πλαστικο ..και φυσικα ανωτερο hardware kai οθονες .. στο software ναι εκει θα συμφωνησω οτι ειναι βαρυ και θελει καποιες αλλαγες ..το χιαομι πολυ ωραιο και θα το επαιρνα αν ειχε αντιπροσωπεια .. αλλα note , δεν ειναι 

 

3) τα lenovo ειναι μια καλη εναλλακτικη με χαμηλη τιμη και αντιπροσωπευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει με την καμία αυτό με την εγγύηση. Ακόμα τα ίδια λέτε εδώ και χρόνια, δεν βαρεθήκατε; Αν ήταν οξειδωμένο δεν μπορείς να το ξέρεις εκτός κι αν το άνοιξες. Τι θα πει δεν της έδειχναν το κινητό; Ας το έπαιρνε πίσω να το ανοίξει να το διαπιστώσει.

 

Όσο για το ανώτερο hardware, τι θα πει ανώτερο hardware, έχει κάτι διαφορετικό πλην των οθονών που δεν έχουν οι υπόλοιποι; Όσο για τα πλαστικά της, καλά είναι. Για ένα εξάμηνο, μέχρι να ξεφτίσει το bezel.

 

Τα Lenovo είναι μια καλή εναλλακτική αν τα αγοράσεις από Κίνα, γιατί εδώ έχουν 50% πάνω τις τιμές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, καρα ισχυει .. η κοπελα ειναι φιλη και δεν ειχε βραχει το κινητο καινουργιο ηταν.. και εγω εχω παραδειγμα με s3 και φιλοι γνωστοι αρκετοι .. η θα το αργησουν τοσο πολυ (οπως ετυχε σε μενα)  ή τελευταια δε το φιαχνουν απλα , λενε μια δικαιολογια και παπαλα... νομιζεις εσυ οτι εισαι μαγκας ψωνιζεις απο αλλου και η αντιπροσωπεια επωμιζεται ολο το κοστος να διατηρει σερβις επειδη εσυ εισαι μαγκας και ψωνιζω απο το σκρουτζ.. ψωνιστε απο οπου θελετε αλλα ειναι ψεματα ..Ψ Ε Μ Α Τ Α.. Το σκηνικο με το s4 mini εγινε τωρα παρεπιπτοντως και το αγορι της φιλης μου ελεγε τα ιδια με σας .. γιαυτο τη πηγε να παρει εισαγωγης.. τωρα αφου εγινε το σκηνικο και αφου καρα τσακωθηκε πηγε και πηρε λενοβο φτηνο για να εχει εγγυηση και η φιλη lg φτηνο επισης .. βαρεθηκα να ακουω τον καθε φωστηρα "εξυπνο" .Το θεμα με τις παραεισαγωγες ισχυει σε πολλα ειδη .. ας πουμε ειναι πολυ φιλος ο υπευθυνος εγγυησεων της yamaha ..να σου δωσω το τηλ του να σου πει ποσο καλυπτει μια yamaha παραεισαγωγης ..

ξεφτισει το μπεζελ? οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) δε το πιστευω για το σ4 φιλη μου τη προηγουμενη βδομαδα πηγε s4 mini και της το βγαλανε οξειδωμενο που δεν ηταν 100% δε της εδειχναν ουτε καν τη συσκευη και εχω παρα πολλα παραδειγματα και ενα προσωπικο 

 

τί σημαίνει δε το πιστεύεις. Δεν έχω λόγο να πω ψέματα εκτός αν νομίζεις ότι είμαι εγκάθετος ή κολλημένος με τη samsung κάτι το οποίο δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, καρα ισχυει .. η κοπελα ειναι φιλη και δεν ειχε βραχει το κινητο καινουργιο ηταν.. και εγω εχω παραδειγμα με s3 και φιλοι γνωστοι αρκετοι .. η θα το αργησουν τοσο πολυ (οπως ετυχε σε μενα)  ή τελευταια δε το φιαχνουν απλα , λενε μια δικαιολογια και παπαλα... νομιζεις εσυ οτι εισαι μαγκας ψωνιζεις απο αλλου και η αντιπροσωπεια επωμιζεται ολο το κοστος να διατηρει σερβις επειδη εσυ εισαι μαγκας και ψωνιζω απο το σκρουτζ.. ψωνιστε απο οπου θελετε αλλα ειναι ψεματα ..Ψ Ε Μ Α Τ Α.. Το σκηνικο με το s4 mini εγινε τωρα παρεπιπτοντως και το αγορι της φιλης μου ελεγε τα ιδια με σας .. γιαυτο τη πηγε να παρει εισαγωγης.. τωρα αφου εγινε το σκηνικο και αφου καρα τσακωθηκε πηγε και πηρε λενοβο φτηνο για να εχει εγγυηση και η φιλη lg φτηνο επισης .. βαρεθηκα να ακουω τον καθε φωστηρα "εξυπνο" .Το θεμα με τις παραεισαγωγες ισχυει σε πολλα ειδη .. ας πουμε ειναι πολυ φιλος ο υπευθυνος εγγυησεων της yamaha ..να σου δωσω το τηλ του να σου πει ποσο καλυπτει μια yamaha παραεισαγωγης ..

ξεφτισει το μπεζελ? οτι ναναι

 

Εγώ λέω να πάρεις τηλέφωνο την Yamaha Ευρώπης να σου πει αν σε καλύπτει η ελληνική αντιπροσωπεία σε περίπτωση αγοράς από το εξωτερικό. Μάντεψε τι θα σου πει. Δεν ξέρω τι συμφέρον μπορεί να έχεις και λες ό,τι λες, αλλά συσκευή αγορασμένη από ΕΕ καλυπτεται κανονικά από την τοπική αντιπροσωπεία. Άμα η Samsung Ελλάδος έχει πρόβλημα με αυτό, να κάνει τα παράπονά της στη μητρική εταιρεία για τις τιμές που κυκλοφορούν στην Ευρώπη και τα κάνουν παράλληλη εισαγωγή τα σκρουτζομάγαζα.

 

Όσο για τα ξεφτισμένα bezel, ό,τι να 'ναι όντως. Ό,τι να 'ναι ποιότητα. Μην λέμε ό,τι θέλουμε, 4 στα 5 Samsung με ξεφτισμένα bezel είναι μετά από 1 χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΕΡΟΝ? χαχα εχω, να τα παιρνω πιο φτηνα οπως εσυ .. οι αντιπροσωπειες αδελφε ..ειναι ιδιοκτητες .. και η αληθεια ειναι οτι ενω θεωρητικα καλυπτουν τα μελη της ενωσης στη πραξη ή αργουν ,ειδικα αν εχουν φορτο εργασιας (εμενα πηρε δυο μηνες ενα σ3)  η βρισκουν δικαιολογιες και δε το φιαχνουν ..θα πω στο γιωργο αν θελει να γραφτει και να σας πει την εμπειρια του πριν καμια βδομαδα με το s4 εισαγωγης (και αλλα πολλα παραδειγματα εχω ) kai εγω δηλαδη μετα απο τοση αναμονη ειχα παρει το s4 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράξενο, έχουν περάσει από τα χέρια μου , Galaxy S, Galaxy Note I , Galaxy S3 και προσφάτως Galaxy S4 και σε ούτε ένα το bazel ξέφτισε.Όλα σχεδόν τα κινητά πάνω από 1-1,5 χρόνο χρήσης...

Μάλον θα έτυχε...

Όσο για την οθόνη, όποιος δεν έχει βάλει βράδυ να δει HD ταινία σε AMOLED και τη συγκρίνει με το οποιοδήποτε IPS panel , απλά δεν ξέρει τι του γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν καποια level στην γνωση των specs...οταν λες οτι το ενα εχει 2.3<2.5 ghz κτλ.και ειναι κριτηριο του οτι ειναι καλυτερο το κινητο σε αυτο τον τομεα, τοτε το level ειναι Low-medium.

Τα specs που βλεπεις στον germano vodafone skroutz gsmarena κτλ. Δεν ειναι τα μονα που πρεπει να κοιταζεις.στην camera δεν κοιταζεις τα pixel. Στην rom δεν κοιταζεις την χωρητικοτητα.H amoled δεν σημαινει καλυτερη, αλλα γουστο.

Και προφανως το Note 3 δεν συγκρινεται με της xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...