Προς το περιεχόμενο

Αγορά Smartphone


Banero

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1GB ram όμως. Δεν είναι πρόβλημα; Αντέχει;

Ναι όμως αυτό είναι το S3 Νeo, έχεις κάποια άποψη σχετικά με αυτό;

Να μην σε σκοτίζει το 1 ραμ, θα πάει πιο γρήγορα από το 1.5 του σάμμυ. Το ένα έρχεται με pure android το άλλο με touch wiz. To βασικό είναι πως θα πάρει lollipop που αλλάζει εντελώς το πως δουλεύει το android ενώ το σάμυ μένει στο κιτ κατ.

 

Εφόσον αποκλείεις την Κίνα (εγώ αυτό θα έκανα εφόσον δεν μιλάμε για αναγνωρισμένες μάρκες) τότε το μότο μονόδρομος...

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο φόρουμ σε αυτά τα χρήματα το 99% αυτό προτείνουν. 'Εχοντας προσωπική εμπειρία και από τα 2 πάω με το 99%. Θα το πάρεις και θα το χαρείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην σε σκοτίζει το 1 ραμ, θα πάει πιο γρήγορα από το 1.5 του σάμμυ. Το ένα έρχεται με pure android το άλλο με touch wiz. To βασικό είναι πως θα πάρει lollipop που αλλάζει εντελώς το πως δουλεύει το android ενώ το σάμυ μένει στο κιτ κατ.

 

Εφόσον αποκλείεις την Κίνα (εγώ αυτό θα έκανα εφόσον δεν μιλάμε για αναγνωρισμένες μάρκες) τότε το μότο μονόδρομος...

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο φόρουμ σε αυτά τα χρήματα το 99% αυτό προτείνουν. 'Εχοντας προσωπική εμπειρία και από τα 2 πάω με το 99%. Θα το πάρεις και θα το χαρείς.

Και οι κινέζικες αναγνωρισμένες μάρκες είναι, τουλάχιστον σε αυτούς που ασχολούνται. ΚΑι εγώ πριν ασχοληθώ δεν ήξερα καν ποια είναι η Xiaomi, τώρα όμως ξέρω αρκετά καλά τις περισσότερες. Αν πχ ρωτήσεις στο διπλανό φόρουμ, το 70% και τις ξέρει πολύ καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις σκεφτει ποτε μηπως το οτι αλλαξες 3 κινητα σε 2 χρονια εχει σχεση με το οτι θες να χωραει στην τσεπη του τζιν ;;Οπως και οτι δεν δουλευει ο sim-card reader και η κεραια wifi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην σε σκοτίζει το 1 ραμ, θα πάει πιο γρήγορα από το 1.5 του σάμμυ. Το ένα έρχεται με pure android το άλλο με touch wiz. To βασικό είναι πως θα πάρει lollipop που αλλάζει εντελώς το πως δουλεύει το android ενώ το σάμυ μένει στο κιτ κατ.

 

Εφόσον αποκλείεις την Κίνα (εγώ αυτό θα έκανα εφόσον δεν μιλάμε για αναγνωρισμένες μάρκες) τότε το μότο μονόδρομος...

 

Αν ρίξεις μια ματιά στο φόρουμ σε αυτά τα χρήματα το 99% αυτό προτείνουν. 'Εχοντας προσωπική εμπειρία και από τα 2 πάω με το 99%. Θα το πάρεις και θα το χαρείς.

Αν ανεβάσω λίγο το budget και πάω στα 230, LG G2 βλέπω είναι κορυφαία επιλογή. Τι πιστεύεις; Ένα με προβληματίζει όπως ανέφερα πολλές φορές, το μέγεθος :P 5.2 inches νομίζω είναι ταμπλετ, όχι κινητό

Εχεις σκεφτει ποτε μηπως το οτι αλλαξες 3 κινητα σε 2 χρονια εχει σχεση με το οτι θες να χωραει στην τσεπη του τζιν ;;Οπως και οτι δεν δουλευει ο sim-card reader και η κεραια wifi...

Τι εννοείς; Χαλάει μέσα στην τσέπη μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανεβάσω λίγο το budget και πάω στα 230, LG G2 βλέπω είναι κορυφαία επιλογή. Τι πιστεύεις; Ένα με προβληματίζει όπως ανέφερα πολλές φορές, το μέγεθος :P 5.2 inches νομίζω είναι ταμπλετ, όχι κινητό

Τι εννοείς; Χαλάει μέσα στην τσέπη μου;

To G2 έχει πολύ μικρά μπέζελ και σε διαστάσεις είναι πάραπολύ κοντά στο Μότο. Αν μπορείς να το πάρεις είναι πολύ καλή επιλογή. Έχω το G3 με νορμάλ διαστάσεις άντρας 182/85 και μια χαρά χωράει στην τσέπη μου. Το πρότεινα και σε μια ξαδέρφη μου και πάλι βολεύεται μια χαρά. Το μέγεθος συνηθίζεται εύκολα, μην σε αγχώνει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To G2 έχει πολύ μικρά μπέζελ και σε διαστάσεις είναι πάραπολύ κοντά στο Μότο. Αν μπορείς να το πάρεις είναι πολύ καλή επιλογή. Έχω το G3 με νορμάλ διαστάσεις άντρας 182/85 και μια χαρά χωράει στην τσέπη μου. Το πρότεινα και σε μια ξαδέρφη μου και πάλι βολεύεται μια χαρά. Το μέγεθος συνηθίζεται εύκολα, μην σε αγχώνει αυτό.

Το motorola που μου λες είναι αυτό, έτσι; http://www.skroutz.gr/s/5725907/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB.html

Το ξέρω οτι θα το συνηθίσω απλά αγχώνομαι λίγο στο πιάσιμο και κατά πόσο θα είναι εύχρηστο. Για να συνοψίσουμε, σε τιμές μέχρι 210 ευρώ δαγκωτό Μotorola ε; Έχεις να μου πεις κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το motorola που μου λες είναι αυτό, έτσι; http://www.skroutz.gr/s/5725907/Motorola-Moto-G-2nd-Gen-8GB.html

Το ξέρω οτι θα το συνηθίσω απλά αγχώνομαι λίγο στο πιάσιμο και κατά πόσο θα είναι εύχρηστο. Για να συνοψίσουμε, σε τιμές μέχρι 210 ευρώ δαγκωτό Μotorola ε; Έχεις να μου πεις κάτι άλλο;

Ναι αυτό λέω. Υπάρχει βέβαια και αρκετά φθηνότερο. Αν η διαφορά είναι όμως 20Ε τότε προτείνω G2. Για παραπάνω επιλογές πας σε Κίνα μεριά, μια αγορά που προσωπικά δεν εμπιστεύομαι. Άλλοι βέβαια μια χαρά βολεύτηκαν οπότε δεν είμαι κάθετος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το θέμα των ιντσών δεν έχω τόσο μεγάλο θέμα απλά το μόνο που θέλω είναι να χωράει στην τσέπη μου, δεν μπορώ να το κουβαλάω χέρι και δεν ειμαι και κοπέλα για να έχω τσάντα π.χ.

 

@maddoctor, αυτές οι πιο "άγνωστες" εταιρίες είναι έμπιστες; Επειδή δεν τις πολυγνωρίζω και για κάποιον λόγο έχω μια παραξενιά στις πιο γνωστές μάρκες(Samsung, Lg...). Τρία απο τα κινητά μου δηλαδή ήταν Samsung.

Υπάρχει λόγος που δεν τις προτείνεις;

Επίσης να αναφέρω οτι μιλάμε για αγορά μέσω Skroutz κυρίως καθώς είμαι μήνες χωρίς κινητό και θα ήθελα να ξεμπερδεύω

Τι έχεις να πεις για το S3 Neo; Επειδή το έχω τσεκάρει λίγο

Και αυτό επίσης το έχω δει και το έχω υπόψιν

Με προβληματίζει όμως το γεγονός ότι δεν έχει καπάκι για την μπαταρία(νομίζω, είναι σαν το iPhone) και φοβάμαι μήπως υπάρξει κάποιο πρόβλημα λόγω αυτού

Δηλαδη οσοι εχουν μεγαλυτερα κινητα κυκλοφορουν με τσαντες ή τα κρατανε στο χερι γιατι δεν χωρανε αλλου????Εγω με το προηγουμενο 6'' 1520 μια χαρα χωραγε στην εσωτερικη τσεπη του μπουφαν,ποσο μαλλον ενα κινητο με 5'' οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το LG G2. Πανέμορφο κινητό!
Έχω ένα θεματάκι όμως. Το douple tap για να ανοίξει η οθόνη δεν πιάνει ενώ για το κλείσιμο λειτουργεί κανονικά; Ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει; Είναι λίγο ενοχλητικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το LG G2. Πανέμορφο κινητό!

Έχω ένα θεματάκι όμως. Το douple tap για να ανοίξει η οθόνη δεν πιάνει ενώ για το κλείσιμο λειτουργεί κανονικά; Ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει; Είναι λίγο ενοχλητικό...

Ωχ απαντήστε όποιος ξέρει γτ το G2 μου χει γυαλίσει και μένα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...