Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Z4. Το μεταλλικό πλαίσιο που διέρρευσε μαρτυράει ορισμένα από τα μυστικά του


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να μην είδαμε το νέο Xperia Z4 στην έκθεση του Mobile World Congress 2015, αφού η εμφάνιση του έχει προγραμματιστεί για αργότερα μέσα στην χρονιά, ωστόσο διέρρευσαν φωτογραφίες του μεταλλικού του πλαισίου και από ότι φαίνεται υπάρχουν σημαντικές ομοιότητες με το παρελθόν αλλά και... εκπλήξεις.Σύμφωνα με όσα μαθαίνουμε από την διαρροή, το νέο Sony Xperia Z4 θα είναι σημαντικά λεπτότερο από τον προκάτοχό του, σχεδόν 1 χιλιοστό λεπτότερο.

 

Έχει παρόλα αυτά τις ίδιες διαστάσεις, και αυτό ενδεχομένως να σημαίνει ότι έχουμε να κάνουμε με οθόνη περίπου ίδιου μεγέθους (5,2-5,3 ίντσες), η οποία ωστόσο σύμφωνα με εκτιμήσεις θα διαθέτει βελτιωμένη ανάλυση, πιθανότατα WQHD (1440 x 2560 pixels).

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Από την διαρροή του digitizer επίσης καταλαβαίνουμε, ότι η Sony αφήνει τον συνηθισμένο και όχι ιδιαίτερα κομψό σχεδιασμό των ηχείων στο Xperia Z4, για να επιστρέψει στον αρκετά πιο κομψό σχεδιασμό σχεδιασμό των ηχείων του Xperia Z2, κάτι που είχαμε και εμείς επισημάνει στην αξιολόγηση μας.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Ο κατά πολύ κομψότερος σχεδιασμός νέου Xperia Z4 ωστόσο ενδεχομένως να σημαίνει... παραχωρήσεις.

ο κινητό θα συνεχίσει να είναι αδιάβροχο, άλλωστε αυτό αποτελεί “σήμα κατατεθέν” των high-end συσκευών Xperia της Sony, αλλά ενδέχεται να μην διαθέτει δυνατότητα επέκτασης μέσω κάρτας μνήμης microSD.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Η εταιρεία, όπως έκανε και στην περίπτωση του Xperia M4 Aqua, άφησε εκτεθειμένη την υποδοχή microUSB2.0 της συσκευής (χωρίς το κινητό να χάσει τις αδιάβροχες ιδιότητες του) και έτσι δεν βρίσκεται κάτω από κάποιο άβολο στην χρήση κάλυμμα/ πτερύγιο, αλλά βρίσκεται στο κάτω μέρος.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Ένα ακόμη σημαντικό νέο στοιχείο είναι ότι η εταιρεία βάζει τέλος στην... φόρτιση μέσω κάποιου charging dock, αφού δεν υπάρχουν τα κλασικά “pogo pins” που συναντούσαμε στους προκατόχους του. Ενδεχομένως, να υποστηρίζεται λοιπόν ασύρματη φόρτιση, και λογικά το Xperia Z4 θα συνοδεύουν νέα αξεσουάρ.

 

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: FutureSupplier

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το να μην δέχεται κάρτα μνήμης (ΑΝ τελικά ισχύσει κάτι τέτοιο), χίλιες φορές να αύξαναν το πάχος κατά 1 χιλιοστό. Έλεος με αυτή τη νέα φρενίτιδα!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα αυτο με τις διαρροες εχει παραγινει.

Δεν εχει καθολου suspence πλεον.

 

Νιωθω οτι εχουμε φτασει σε σημειο που δυσκολα μπορεις να εντυπωσιαστεις.

 

Θα ηταν πιο ενδιαφερον να μην ειχαμε καμια διαρροη και να το μαθαιναμε την ημερα της επισημης ανακοινωσης.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα αυτο με τις διαρροες εχει παραγινει.

Δεν εχει καθολου suspence πλεον.

 

Νιωθω οτι εχουμε φτασει σε σημειο που δυσκολα μπορεις να εντυπωσιαστεις.

 

Θα ηταν πιο ενδιαφερον να μην ειχαμε καμια διαρροη και να το μαθαιναμε την ημερα της επισημης ανακοινωσης.

Αφορμές για μαζικές απολύσεις. Στημένα είναι όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο εύκολα βρίσκεις καρφίτσα στα άχυρα, παρά από που γίνονται αυτές οι διαρροές. Αν και έχω την εντύπωση ότι οι διαρροές μόνο τυχαίες δεν είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω δεν με εντυπωσιάζει τίποτα άλλο φέτος πέρα μ από s6... για το 2014 θεωρώ καλύτερο το htc m8. Φέτος νομίζω είναι samsung.. η Sony είναι σε όλα καλή ιδιαίτερα σε μπαταρία αλλά αυτό το interface και μόνιμα ο ίδιος σχεδιασμός θέλει φωτιά.. δεν μπορώ να το βλέπω πλέον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που το κάνουν (πιστευω) ειναι ότι θέλουν να βάλουν στο τρυπάκι τον καταναλωτη ότι "ααα... θα βγει το z4 σε λιγους μήνες" ή "ααα... ας περιμένω μερικους μήνες ακόμα μέχρι το z4 αντί να πάρω (πχ) το s6/iphone6"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε λες και οοοοοοοοοοοολος ο κοσμος περιμενει με αγωνια να δει πως ειναι οι επομενες ναυαρχιδες και ξημεροβραδιαζεται στο internet να δει leaks.

 

Toσος κοσμος/εταιριες ασχολουνται με τα τηλεφωνα αυτα, λογικο να διαρευσει κατι.

 

Στο θεμα μας τωρα.

 

ΠΟΛΥ χαιρομαι που πεθαινουν σιγα σιγα οι SD.

 

Το πιο αργο πραγμα στα κινητα, κρατανε τις επιδοσεις πισω. Ασε που υπαρχει συνεχες μπερδεμα με internal/external και παει η καθε εφαρμογη και γραφει οπου να'ναι.

 

Στο καλο και να μας γραφουν, οποιος θελει χωρο, επιλογες υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανετε λες και οοοοοοοοοοοολος ο κοσμος περιμενει με αγωνια να δει πως ειναι οι επομενες ναυαρχιδες και ξημεροβραδιαζεται στο internet να δει leaks.

 

Toσος κοσμος/εταιριες ασχολουνται με τα τηλεφωνα αυτα, λογικο να διαρευσει κατι.

 

Στο θεμα μας τωρα.

 

ΠΟΛΥ χαιρομαι που πεθαινουν σιγα σιγα οι SD.

 

Το πιο αργο πραγμα στα κινητα, κρατανε τις επιδοσεις πισω. Ασε που υπαρχει συνεχες μπερδεμα με internal/external και παει η καθε εφαρμογη και γραφει οπου να'ναι.

 

Στο καλο και να μας γραφουν, οποιος θελει χωρο, επιλογες υπαρχουν.

ειναι σα να μου λες στο desktop να βγαλω τα 1.5tb που εχω σε hdd και να βαλω 256gb sdd..

και τα δυο πρεπει να υπαρχουν, γιατι να βαλω βιντεακια και mp3 στην εσωτερικη μνημη; για να διαβαζονται 0.1sec πιο γρηγορα;

δεν στεκει αυτο που λες, και τα δυο πρεπει να υπαρχουν γιατι υπαρχει κοσμος που δεν του αρκουν τα 8-16gb και θελει καμια 30αρια μονο για τραγουδια. με 15 ευρω παει και τσιμπαει μια sd αντι να δοσει ενα καρο λεφτα.

 

για αυτο υπαρχουν και διαφορα μοντελα βεβαια, με και χωρις sd

 

το ολο μου το σχόλιο παει στο "ΠΟΛΥ χαιρομαι που πεθαινουν σιγα σιγα οι SD. "

ο τυπας με τα 30 gb mp3 και τα "βιντεακια" δεν θα χαρει καθολου εαν πεθανουν οι sd..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστια αλλαγή...μιλάμε για νέο σχεδιασμο,καινοτομίες στο σασί και ανυπομονώ να το δω.

Μα καλά ρε Sony, το ίδιο πράγμα εδώ και 4 χρόνια βγάζεις..μην απορείτε μετά γιατί οι πωλήσεις πάνε καταδιαολου. Αν δεν έγραφε δλδ στις εικόνες πιο είναι το 3 Κ πιο το 4 αμφιβάλλω αν θα το καταλάβαινε κανείς...

Τετράγωνη παντόφλα με bezel 10 εκατοστά και κατά τα άλλα μας νοιάζει το πάχος που στην τελική δεν είναι πρακτικό γιατί δεν μπορείς να το πιάσεις...

Άποψη μου και δεν είμαι φαν καμιάς εταιρίας γιατί πιστεύω θα πέσουν να με φάνε τα "καλά" παιδιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο το Ζ4 Tablet, όσο και το M4 Aqua EXOYN θύρα για MicroSD. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση το Z4 να μην έχει. Όσο πιστεύουν κάτι τέτοιο, το βασίζουν στο γεγονός ότι βλέπουν μόνο ένα "καπάκι", το οποίο είναι χαζό επιχείρημα, αφού η θύρα USB είναι πλέον αδιάβροχη και δε χρειάζεται δεύτερο.

 

Επίσης, η φήμη αυτή φαίνεται να προέρχοται από το PhoneArena, το οποίο εκτός των άλλων έγραψε ότι αφού είναι ακάλυπτη η USB μπορεί και να μην είναι αδιάβροχο. Όποιος έχει λοιπόν στοιχειωδώς ασχοληθεί με τα τηλέφωνα της Sony, ειδικά βλέποντας και τα Z4 Tablet και M4 Aqua, καταλαβαίνει ότι μάλλον τίποτα από τα δύο δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν οι υπηρεσιες cloud προσφερουν τοση χωρητικοτητα οι καρτες μνημης καιγονται συχνα  ολες οι εφαρμογες καλο θα ειναι να εγκαθηστουνται στην καρτα και το mobileιντερνετ ειναι πλεον τοσο διαδεδομενο οντως oi sd στα κινητα περισσευουν.ενα 32gb κινητο στην χειροτερη υπερκαλυπτει τις οποιεσδηποτε αναγκες.

Οσο για τα mo3 μην τρελενεστε.το ξεχασμενο μας cd με τα 700mb χωρητικοτητας του επερνε 150 tracks.χαλαρωστε λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν οι υπηρεσιες cloud προσφερουν τοση χωρητικοτητα οι καρτες μνημης καιγονται συχνα  ολες οι εφαρμογες καλο θα ειναι να εγκαθηστουνται στην καρτα και το mobileιντερνετ ειναι πλεον τοσο διαδεδομενο οντως oi sd στα κινητα περισσευουν.ενα 32gb κινητο στην χειροτερη υπερκαλυπτει τις οποιεσδηποτε αναγκες.

Οσο για τα mo3 μην τρελενεστε.το ξεχασμενο μας cd με τα 700mb χωρητικοτητας του επερνε 150 tracks.χαλαρωστε λιγο

ΧΑΛΑΡΟΣ ΕΙΜΑΙ

για ελλαδα μιλάμε ετσι; το cloud για μενα δεν υπαρχει στις φοριτες συσκευες, σιγα μην πληρώσω εναν σκασμο λεφτα για itnernet οταν με 15-30 ευρω μπορω να εχω 32-64 gb μαζι μου.

+1000 οτι οι εφαρμογες πρεπει να γίνονται Install στην γρήγορη εσωτερική μνήμη.

 

η μανα μου πηγε και πηρε κινητό πριν λιγο καιρο με 8gb Μνημη. πολυ απλα ξεμηνε μονο και μονο που εκανα copy τιτ φωτογραφιες-βιντεο απο το παλιο κινητό. της πέταγε μήνυμα ολη την ωρα οτι τελειώνει ο χορος. 15.5€ έδωσε και εχει άπλετο χορο τωρα. μην μου πεις να πω στην μανα μου να χρησιμοποιήσει το cloud, εδω μπερδεύετε σε πολυ πιο απλα πραγματα..

 

και τελος δεν θελουν ολοι 3mb ανα τραγουδι, αλλα κάποιοι θέλουν υψηλή ποιότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε λογικο η apple κολοτουμπα και η χλεμπα κολοτουμπα, τελικα οπου θελει τους παει. Ας πεταξουμε οτι χρησιμο ειχαν οι συσκευες με android με το σημαντικοτερο το χαμηλο κοστος για να εχουμε μεταλλο. Και δεν παιρνω ενα iphone καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...