Προς το περιεχόμενο

CDRW ως δισκετα. Ναι αλλα πως?


Grinder

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωριζω οτι ενα CDRW μπορεις να το formareis με καποιο τροπο και να το κανεις να λειτουργει σα δισκετα. Να γραφεις και να διαγραφεις. Πως γινεται ρε παιδια ομως.

Χρησιμοποιω το Nero 6 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο cd του Nero υπάρχει το πρόγραμμα ΙnCD με αυτό γίνεται αυτό που ζητάς.

 

Το Nero το κατεβασα απο το net και δεν υπαρχει τιποτα τετοιο μεσα :(

Εχει ενα σορο χαζα αλλα δεν λεει τιποτα για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κατεβάζεις απο το site της ahead ξεχωριστά

 

OK Thanx το βρηκα και το εβαλα! Τωρα το ψαχνω, αν και οι πρωτες εντυπωσεις μου λενε οτι θα με παιδεψει λιγο :lol:

αλλα θα τη βρω την ακρη με τα MRW και τα drives που αλλα μπορουν και αλλα δε μπορουν, και τα διαφορα format και τετοια χαζα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εφτιαξα ενα CD MRW και ενα το φορμαρα με το InCD χωρις αυτη τη μεθοδο. Οποτε εχω ενα CD MRW το οποιο ειναι σα μεγαλη δισκετα και διαβαζεται απο ολλα τα PC (αν καταλαβα καλα) και ενα αλλο το οποιο μπορει να το διαβαζει μονο το δικο μου PC.

Η πρωτη περιπτωση με το MRW ακουγεται η καλυτερη αλλα, αργει παρα πολυ να γραψει και να διαγραψει κατι, γιατι κανει φορματ εκεινη τη στιγμη, απο οτι καταλαβα. Στη δευτερη περιπτωση γραφει και διαγραφει πολυ γρηγορα και συμπεριφερεται πραγματικα σα δισκετα. Φυσικα και τα 2 CD ειναι ιδιας ταχυτητας.

Εσεις ποια μεθοδο πρωτηματε? Τι μου πρωτεινετε να κανω?

Ευχαριστω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

εξαρτάται τι θέλεις:

 

Αν θέλεις να το διαβάζει μόνο το δικό σου pc, εννοώ το cdrw, χρησιμοποίησε το in cd.

Αν θέλεις να μπορεί ο οποιοσdήποτε, άσχετα αν έχει cdrw ή οχι να το διαβάζει , ε τότε προφανώς η καλύτερη λύση είναι το mr format. Εξάλλου έχω την εντύπωση οτι για αυτό τον λόγο έχει δημιουργηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...