Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Android 5.1 Lollipop


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kι είμαστε κι εμεις με τα Nokia Lumia 520 , 120 ευρώ τηλέφωνο τότε  60 τωρα , και από windowa 8 πήραμε την 8,1 και θα πάρουμε την 10 free...

 

Συγνώμη αλλά δεν κρατήθηκα να μν το πω.. Τι θεωρώ λίγο χαζό να δίνεις ενα σκασμό λεφτά για ένα τηλέφωνο και να έισαι πάντα πίσω σε εενημερώσεις.. ξερω πολλοί θα πέιτε ότι δεν έιναι αυτο σκοπός, αλλά γιατί αν δώσεις 500 ευρω για ένα τηλέφωνο να είσαι αναγκασμένος να παρεις το πολυ 1 αναβαθμιση, και ενω  τρεχει αυτη η εκδοση να βγάινουν συσκευες με 4.0,2,...  Αν κ πρόσφατα ειδα και με  2.2 έκδοση android.. Μην παρεξηγέιτε , αλλά πιστευω ότι οι εταιρρειες δεν μας σέβονται καν κ καλά κανουν από την στιγμή που παιρνουμε συσκευες χωρίς να βλέπουμε το βαθος χρόνου χρήσης τους

μην ξεχνας η microsoft παλευει να παρει μεριδιο και ειναι λογικο να το κανει αυτο για να προσελκυσει ατομα,στα αλλα πιστευω εχεις δικιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμεις με τα g2 περιμενουμε το 5.0 :(

 

 

γιατι δεν βάζεις custom ?? έχω το s4 και έχω βαλει custom rom pure android (5.0.1) και τοχω κατευχαριστηθει. 2 χρόνια με το touchwiz δεν είχα καταλάβει τις δυνατότητες του κινητού!...

 

υ.γ αυτός είναι και ένας λόγος που διστάζω να σκεφτώ να πάρω το s6 (σε videakia παλι το βλεπω να laggarei)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε cyanogenmod, το memory leak το έχει φτιάξει η cyanogen πριν την έκδοση 5.1

Σοβαρά τώρα, είχε πει ότι θέλει να ελευθερώσει το android από την Google, αν όντως καταφέρει και το πάρει, θα δούμε μεγάλες αλλαγές.

Προς κάποιον παραπάνω που είπε ότι τα updates πάντα κάτι φτιάχνουν και κάτι χαλάνε μόνο αν έχεις android, πως εξηγείς το γεγονός ότι η apple έδωσε update του iOS που το brickαρε τελείως ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι το 5.1 να είναι καλό.

Έκανα downgrade σε κιτκατ 4.4.4, γιατί το lollipop μου έκανε πρόβλημα, και το 7αρι έγινε ξανά τέλειο.

Noobas+, αλλά είδα βιντεος, κράτησα σημειώσεις, ήπια δύο καφεδες και το τολμησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτάξτε παιδιά, όλη αυτή η ιστορία με τις συνεχείς αναβαθμίσεις των λειτουργικών μου θυμίζει υπολογιστές. Πάντα το νέο λειτουργικό θα χρειάζεται καλύτερο hardware για να "λειτουργήσει τέλεια". Αν κολλήσετε με το ίδιο κινητό για χρόνια ποιος θα πάρει το καινούργιο μοντέλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε note 4 f το πέρασα σήμερα με odin , είναι ποίο γρήγορο από kitkat , και ρουταριστικε και ποίο εύκολα.

 

Το θεμα αναφερεται στην εκδοση 5.1

 

Μεχρι να αποφασισει η Samsung να αναβαθμισει θα εχει βγει 6.x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω 5.0.2 σε nexus 7 2012-> αισθητα χειροτερο απο kk. θα γύριζα άνετα πίσω αλλα βαριέμαι. Σε άνοιγμα συγκεκριμένων εφαρμογών περιμένεις 5+ secs και πολλές φορες αργεί η δεν ανοίγει ποτέ το πληκτρολόγιο να γράψεις.

 

5.0.2 σε nexus 7 2013 -> ελάχιστα χειροτερο σε αυτά που συνηθίζω να κάνω εγώ, Αξίζει μονο και μονο γιατι νιώθεις σαν να είναι άλλη συσκευή

 

Μοτο g 1st gen-> απλά δεν θα τη βάλω μέχρι ΟΛΟΙ οι υπόλοιποι που θα την βάλουν να πούν οτι αξίζει. Διαβάζω ακόμη και για χειρότερη μπαταρία.

Φίλε μάλλον με παρακολουθείς γιατί κ γω έτσι την επαθα με το nexus 7 2012 κ δίστασαν να την εγκαταστησω στο 1st gen moto g μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μάλλον με παρακολουθείς γιατί κ γω έτσι την επαθα με το nexus 7 2012 κ δίστασαν να την εγκαταστησω στο 1st gen moto g μου

tip. για να μην σου σπάει τα νέυρα η ειδοποιηση για το update κανε απο τωρα uninstall το μοτορολα update. ουσιαστικά δεν φευγει ποτε απο το κινητο αλλα λογικά δεν θα σου έρθει και ποτε το μηνυμα. Εγω ετσι εκανα και ακομη δεν εχει εμφανισει κατι. προφανως και δεν παταω χειροκινητα την αναζητηση ενημερωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν θεμα με την lollipop στο 7 του 2012, δοκιμαστε να αλλαξετε τον launcher και θα δειτε βελτιωση.

Εχω εγκαταστησει τον Nova launcher free, δεν θελει ουτε ρουτ ουτε τιποτα εξειδικευμενο.

Τσουλαει πολυ καλυτερα και ελαχιστοποιηθηκε κατα πολυ το lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...