Προς το περιεχόμενο

εχει κανεις αποδειξη για noctua nh-d14


jimacid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, εκανα καποιες δοκιμες με Peltier modules και κομματια χαλκου με αποτελεσμα να καταστρεψω τα ελατηρια που πιεζουν την noctua πανω στον επεξεργαστη.

Τωρα πλεον η ψυκτρα δεν ασκει καθολου πιεση στον επεξεργαστη και μπορεις να την κουνησεις με τα χερια ακομα και οταν ειναι τερμα σφυγμενες οι βιδες, αποτελεσμα να σβηνει ο υπολογιστης απο θερμοκρασια σχεδον αμεσως...

 

επισυναψα μια φωτογραφια για να  δειτε τα ελατηρια , οπως βλεπετε εχουν μαζεψει σε υψος και εχουν χαλασει οι σπειρες.

 

εστειλα ενα mail στην noctua και μου ειπαν οτι μπορουν να μου τα στειλουν αρκει να τους στειλω μια φωτο με την αποδειξη αγορας της noctua μου.

ελα ομως που μετα απο 5 χρονια που την εχω, εχω χασει την αποδειξη και το μαγαζι που την πηρα εχει κλησει (checkmate.gr)

 

μπορει να ζηταω πολλα και το γνωριζω αλλα ειναι κριμα να πεταξω μια τοσο καλη ψυκτρα μονο και μονο για 2 ελατηριακια οποτε ειπα να δοκιμασω να ρωτησω.

Μπορει κανεις να με βοηθησει και να μου στειλει μια φωτο με την αποδειξη του να τους την προωθησω ωστε να μου στειλουνε τα ελατηριακια?

 

ευχαριστω οπως και να εχει προκαταβολικα

post-63565-0-36370000-1426023568_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει να κλειδωθει το θεμα, τελικα η noctua με το απιστευτο support της, με εξυπηρετησε και μου εστειλε δωρεαν καινουριο mounting kit που περιλαμβανει και τα ελατηρια αυτα παρολο που δεν ειχα αποδειξη αγορας.

respect στην noctua και ενα ευχαριστω και παλι σε αυτους που προσπαθησαν να με βοηθησουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...