Προς το περιεχόμενο

Star Wars. Μετά το The Force Awakens, έρχονται τα Rogue One και Episode VIII το 2016 και 2017


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταλαβαίνω τον πόνο ορισμένων όσον αφορά το οτι θα τα βγάζει η Disney αλλά θα προτιμούσατε να το κρατούσε σαν concept o Lucas και να μη ξαναβλέπαμε ποτέ Star Wars? Προσωπικά χάρηκα. Και για τον επιπρόσθετο λόγο οτι από τη νέα τριλογία μόνο το Ep. 3 ήταν καλό. Τα άλλα από μέτρια εως απλά καλά... Κοινώς αδιάφορα.

 

Θέλω να ελπίζω οτι θα έχουν ένα dark χαρακτήρα τα καινούργια και δεν θα μας πετάνε χαρακτήρες τύπου Jar Jar... Είδωμεν.

 

Το ευχάριστο πάντως είναι όπως είπα οτι θα δούμε νέες ταινίες από ένα concept που πραγματικά έχει ανεξάντλητες πηγές (π.χ. games, books etc) και μας υπόσχονται τουλάχιστον μία ταινία ανά έτος. Προσωπικά είμαι ενθουσιασμένος και ανυπομονώ να δω τι θα βγάλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Και για τον επιπρόσθετο λόγο οτι από τη νέα τριλογία μόνο το Ep. 3 ήταν καλό. Τα άλλα από μέτρια εως απλά καλά... Κοινώς αδιάφορα.

"He will bring balance to the Force"

 

Πολλοί Jedi και 2 Sith, άρα ή θα γινόντουσαν πολλοί οι Sith ή 3 κι ο κούκος οι Jedi κι οι 2 περιπτώσεις πάντως δεν ήταν κάτι που θα ήθελαν ώστε να έχουν κίνητρο για να εκπαιδεύσουν τον Anakin...

 

Κάτι μου λέει ότι οι τελευταίοι ήταν οι ιδρυτές του "Μέλλουσες μαμάδες" group του FB, τέρατα εξυπνάδας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το να βγάλουν άλλες ταινίες Star Wars και να μαμήσουν το έπος, καλύτερα να μέναμε με όσες είχαμε. Παραδείγματα τέτοια υπάρχουν πολλά: Alien 3, Terminator 3, Indiana Jones 4... Δεν έχω λόγο να αισιοδοξώ εδώ μετά τα δείγματα γραφής που έχει δώσει ο J.J. Abrams από μεριά Star Trek αλλά και το σταυρωτό lightsaber που είδαμε στο teaser του επεισοδίου VII...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Star Wars είναι σαν την pizza. όταν είναι καλό είναι καλό, αλλά ακόμα και όταν είναι κακό είναι αρκετά ικανοποιητικό. (δεν έβαλα το σεξ στην θέση της pizza για να μην γίνουμε και ιερόσυλοι.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

images23.jpg

Αυτόν τον @@@@@@ να μην βάλουν και θα του δώσω μια ευκαιρία.

 

Εδώ τον είχαν ξηλώσει σχεδόν τελείως από το Revenge Of The Sith, δεν νομίζω να εμφανιστεί καθόλου στη νέα ταινία.

Αν και θα ήθελα να υπάρχει σε μία μόνο σκηνή, στην αρχή της ταινίας, όπου θα πεθαίνει σε μία μεγάλη έκρηξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω πως Star Wars = Space Opera ίσως ο πιο σωστός όρος λόγω σύμπαντος.

Μία παρατήρηση για τον κόσμο του Star Wars Και τα θέματα που καταπιάνει.

Στην πραγματικότητα ο κόσμος και η κοινωνία αποτελεί άμεση παραπομπή στο δικό μας κόσμο στο πέρασμα των χρόνων.

Ο τρόπος που ανεβαίνει στη διοίκηση ο Palpatine και γίνεται αυτοκράτορας, αποτελεί χαρακτηριστικό παράδειγμα που εχει παρατηρηθεί και στην ανθρώπινη ιστορία.

υγ. Δεν βλέπω flame και δε λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...