Προς το περιεχόμενο

LG: Το G2 θα αναβαθμιστεί σε Android 5.0 Lollipop στο δεύτερο τρίμηνο του έτους


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοιταξε επειδη δεν πολυ ξερω απο αυτα...ειναι οι official οι συγκεκριμενες που παρεθεσες..και αν ναι, υπαρχει καποιος οδηγος που να βοηθαει ή καποιο σχετικο βιντεο?

ναι οι official ειναι, οδηγο αυτον που εβαλα πιο πανω, ευκολο ειναι, που κολλάς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο κουτι απ εξω γραφει καποιο νουμερο, πχ το δικο μου ειναι 6ES , αρα ειναι ισπανικο και κατεβαζεις την αντιστοιχη , εδω

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=     μετα το =  βαλε το imei σου και πατα enter , θα σου κατεβασει την τελευταια για το δικο σου, αν το δικο σου δεν εχει παρει επισημα lolli θα κατεβασει αυτην που εχεις τωρα , επισης μπορεις να περασεις την δικια μου που ειναι οpen, δεν υπαρχει θεμα , για αρχη κοιτα στο κουτι να δεις τι γραφει και πες μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα με την εφαρμογή. Πολύ καλή.το κινητό είναι 6DE και από κάτω λέει Germany.Είναι 20h οπότε από ότι κατάλαβα κατεβάζω από εκεί την αντίστοιχη Germany έκδοση και όχι Greece open

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος το δει help!!έχω κατεβάσει το κκ stock για το G2 και το Flash tool 2014 για να ξαβαπερασω την official rom (kk) mou...πρέπει να το βάλω σε download mode???και αν ναι....δεν μπαίνει το δικό μου δεν ξέρω γιατί!!!!με vol up και συνδέω το usb!!!αλλά δεν......HELP :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος το δει help!!έχω κατεβάσει το κκ stock για το G2 και το Flash tool 2014 για να ξαβαπερασω την official rom (kk) mou...πρέπει να το βάλω σε download mode???και αν ναι....δεν μπαίνει το δικό μου δεν ξέρω γιατί!!!!με vol up και συνδέω το usb!!!αλλά δεν......HELP :(

νομίζω γιά να πας  σε download mode με κλειστή συσκευή κρατάς πατημένο το volume down και μετά βάζεις το usb στο pc.δεν είμαι σίγουρος αλλά αν θες δοκιμασέ το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εκανα root & εβαλα recovery στη 4.4.2 και επειτα εγκατεστησα αυτη:
http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development-d802/rom-stock-30d-flashable-zip-t3070383
οποτε εχω και root και ολα

βαρεθηκα να περιμενω την t-mobile γερμανικη. ετσι και αλλιως και η παραπανω ειναι στοκ απλα λιγο πειραγμενη. και ναι ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
 

Kαλησπέρα έχω το LG G2 απo τότε που πήρε αναβάθμιση σε "λολιποπ" έχω τρομερό πρόβλημα με τι μπαταρία κρατάει περίπου το μισό από πριν. υπάρχει σε κάποιον άλλο το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω και προβλημα με την μπαταρία αλλά γενικά όλο το κινητό κολλάει .Αργούνε όλα στο διπλάσιο και τριπλάσιο. Αργει να ναοιξει εφαρμογές αργεί να ανοίξει τις ρυθμίσεις . Κολλάει η μπάρα της φωτεινότητας του κινητού αργεί να μου ανοίξει το αρχείο κλίσεων . Γενικά η Smooth εμπειρια χάθηκε παντελώς ..............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια για την εκδοση του android 5,0 λετε να μην την κατεβασω γιατι θα ειναι χειροτερα?

Θα πρεπει να περιμενω το τηλεφωνο να μου βγαλει απο μονο του για την αναβαθμιση ή υπαρχει τροπος να το κανω και εγω μονος μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...