Προς το περιεχόμενο

Νέο firmware 2.50 για το PS4 με σημαντικές προσθήκες


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα χειριστήρια που είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ψευτια και ηδη με ένα μήνα χρήσης μου τρίζουν τα κουμπιά και στο ένα και στο άλλο δεν πατιουντα καλά τα πίσω,θα βγάλουν κάποιο update?

WD40

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

παίζει απο την 2.0 και μετά,απλά βιάστηκαν πολύ να βγάλουν την κονσόλα και τώρα γ@μ@νται στα patch του patch για να την μαζέψουν και να γίνει αξιοπρεπής κονσόλα.

πάντως όταν με το που κυκλοφορεί η κονσόλα πας και την παίρνεις αυτά παθένεις,αμα μείνεις ένα χρόνο χωρίς ps4 δεν αντέχεις μέχρι να βγεί καλύτερη έκδοση και πιο φτηνή ?

και αν αποδειχθεί πατάτα με την πάροδο των χρόνων και δεν έχει titles,ζεσταίνεται,έχει θέματα με lag ,είναι προβληματικά ?

Η κονσόλα είναι 1,5 χρονών,δεν δικαιολογητε τίποτα από όλα αυτά,εγώ την κονσόλα την πήρα τώρα που υποτίθεται οτι θα πρέπει να έχει λύσει σχεδόν όλα τα προβλήματα στο λογισμικό του,και εξαλου αυτο που λες περι ποιο φτηνής κονσόλας και καλύτερη έκδοση δεν ισχύει,να θυμησω οτι σλιμ εκδοση τους 3 ειδαμε μετα απο 4-5 χρονια κυκλοφοριας του 3 που βγαζανε και πολλα προβληματα με cpu/gpu ενω το δικο μου το 3αρι ηταν το 80Gb fat και μέχρι και προχτές έπαιζε μια χαρά. 

 

WD40

 

Όχι ρε και αντισκωριακο,δεν έχει σκουριά :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτο δεν εχεις και αδικο.

Αν το καλοσκεφτουμε οντως απο τη στιγμη που πουλαει σαν τρελλο και τιποτα να μην κανουν πλεον σε οποιοδηποτε system update η sony τα λεφτα τα εχει παρει και συνεχιζει και τα παιρνει.

 

Καλα τα λες φιλε μου :) .........μπεεεεεεεεεεε :P

 

Παιδιά, πλέον χάσαμε τη θέση μας σα καταναλωτές, πελάτες! Αν δε δοκιμάσω κάτι, αν δε μου αποδείξει οτι αξίζει, αν δε με πείσει, δε το αγοράζω. Πλέον παρασυρόμαστε από το άψογο marketing (κοινώς μας πήραν χαμπάρι) και αγοράζουμε τυφλά.Βέβαια μας το χουν πουλήσει πριν καν το καταλάβουμε, με ένα trailer και με καποιες ανακοινωσεις τυπου 1080p, 60fps κτλ.  Παίζω στο ps3 ακόμη παιχνίδια (RE:Revelation 2, Evil Within, WOlfenstein:New order κ.α) και ΔΕΝ αγοράζω ps4 η XOne. Θα το κάνω μόνο όταν με πείσουν. Αν το κάναμε όλοι αυτό, (λες και δε θα τα παίξουμε τα νεα games καποια στιγμή) και δε προβαιναμε σε αγορές τυφλές, να δούμε οι αγαπημενες εταιρίες μας τι θα έκαναν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι #4theplayers τι να τα κάνετε τα βίντεο;; ;)

Χάχα Πραγματικά εγω διαφωνώ σε πολλά, ολα ειναι marketing και πολιτικές των εταιριών! Λες και δε μπορούν να κανουν κατι τόσο απλό... Αλλά οταν πουλάει σα τρελό, δε πα να παραμιλάμε εμείς... Βρήκαν και τα κάνουν, έχουν εμάς τα πρόβατα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Καλα τα λες φιλε μου :) .........μπεεεεεεεεεεε :P

Ρε παιδια δε θα κρινω αν ειναι καλο το update η οχι... Αυτο που θελω να πω ειναι, γιατι παντα καποιος καπου πεταγεται και ανφερεται σε ολους μας ως προβατα, και μετα απο λιγο αν οχι ταυτοχρονως ακουγεται απο καπου εκει και ενα μπεεεεεεεεεεεεεεε???? Πιστευω οτι δε μας υποχρεωνει κανεις ουτε playstation να παρουμε, ουτε update να κανουμε ουτε τιποτα... Μια ζωη μονο κραζουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δε θα κρινω αν ειναι καλο το update η οχι... Αυτο που θελω να πω ειναι, γιατι παντα καποιος καπου πεταγεται και ανφερεται σε ολους μας ως προβατα, και μετα απο λιγο αν οχι ταυτοχρονως ακουγεται απο καπου εκει και ενα μπεεεεεεεεεεεεεεε???? Πιστευω οτι δε μας υποχρεωνει κανεις ουτε playstation να παρουμε, ουτε update να κανουμε ουτε τιποτα... Μια ζωη μονο κραζουμε...

 

Φϊλε μου, λέμε την άποψη μας!Διαμαρτυρόμαστε! Εχουμε κάθε δικαίωμα νομίζω. Δε "κράζω" γενικά και αόριστα αλλα Με επιχειρήματα και αποδείξεις! Εσύ είσαι ευχαριστημένος έτσι όπως εξελίσεται η πορεία της Gaming βιομηχανίας; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δε θα κρινω αν ειναι καλο το update η οχι... Αυτο που θελω να πω ειναι, γιατι παντα καποιος καπου πεταγεται και ανφερεται σε ολους μας ως προβατα, και μετα απο λιγο αν οχι ταυτοχρονως ακουγεται απο καπου εκει και ενα μπεεεεεεεεεεεεεεε???? Πιστευω οτι δε μας υποχρεωνει κανεις ουτε playstation να παρουμε, ουτε update να κανουμε ουτε τιποτα... Μια ζωη μονο κραζουμε...

Εκτος απο αυτα που λεει ο φιλος balabanis,το να κανουμε και ενα αστειο δεν εβλαψε και κανεναν,ουτε εκραξε κανενας,το κραξιμο το κανουν αυτοι που πηρανε κατι και δεν ξερανε τι ητανε.

Και το μπεεεεεεεεε που εγραψα εγω οπως ειδες ηταν αστειο,εξου και η φατσουλες που εχω βαλει,φαντασου δλδ να μην εβαζα και φατσουλες για να δειχνω πως το λεω!!

Εγω συνειδητα πηγα και το πηρα,ξεροντας τι παω να παρω και χωρις να με εχει επηρεάσει το μαρκετινγκ,απλα 2 πραματα που δεν ηξερα,οπως π.χ οτι δεν παιζει βιντεο,ναι αυτο το πω,οχι οτι το κραζω αλλα γιατι να μην το εχει βαλει.

Απο εκει και περα σχετικα με την εκδοση 2.50 το μηχανημα παει πολυ καλα και τους εβαλε και 5 πραματα παραπανω που δεν ειχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα νέα στα χαρακτηριστικά όμως από οτι βλέπω απο τα σχόλια υπάρχει θέμα hardware ποιοτικά...καλά ρε ολόκληρη SONY έπεσε σε κακοκινεζιές?

Απαράδεκτο αν καλοσκεφτείς οτι ο πλέον η καλύτερη πρόταση τους είναι το πλέιστέσιο...

Τι να πώ...κρίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα διάφορα μενού (on/off, αυτό που βγαίνει με το πάτημα του PS button κλπ) έχουν αλλάξει μετά το patch. Χρειάζονταν σίγουρα οι λειτουργίες που προστέθηκαν, όπως επίσης χρειάζονται κι άλλες. Μακάρι η Sony να αντιδράσει πιο γρήγορα την επόμενη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω για εσας, εγω παντως ειμαι ευχαριστημένος απο τη κονσόλα. Οσο για τα μπ3 που λεει ενας φιλος, προσωπικα εμενα με καλυπτει και το λαπτοπ για να παιζει τα μπ3, οπως και η τηλεοραση. Δεν εχω την απαίτηση απο το πσ4 να το κανει αυτο. Ενα youtube ειναι αρκετο. Πιο σημαντικό είναι το dlna θα έέλεγα και σιγουρα το πιο σημαντικό απ ολα ειναι να κανουν κατι για το online gaming.. Δε γινετε να υπαρχουν lag οταν εγω πλεον πληρωνω συ δρομη για να παιζω online!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα (χτύπα ξύλο), ως τώρα η κονσόλα φυσάει! ΔΕΝ έχω συναντήσει το παραμικρό πρόβλημα. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!  Το μυστικό για μένα για να πάρει κάποιος κονσόλα είναι να περιμένει κάνα χρόνο για να την πάρει μιας και οι πρώτες φουρνιές έχουν σοβαρές πιθανότητες για προβλήματα που μετά διορθώνονται στα.... μουλωχτά!
(Όταν θα διορθωθούν στα φανερά, τότε θα έχουμε και τη νέα έκδοση - πχ slim -, αλλά αυτό μπορεί να πάρει 3-4 χρονάκια)
Επίσης μετά από ένα χρόνο έχουν διορθωθεί και τα παιχνίδια με patches! Για παράδειγμα τώρα παίζω το Black Flag και αν δείτε το ιστορικό αναβαθμίσεων είναι ολόκληρο βιβλίο! Το παιχνίδι παίζει νεράκι εννοείτε τώρα! (Στην πρώτη κυκλοφορία σίγουρα θα είχε πολλά θέματα)
Με λίγα λόγια (προσωπική γνώμη φυσικά, ο καθένας κάνει ότι θέλει) , περιμένουμε ένα χρόνο για αγορά κονσόλας αλλά και παιχνιδιών! :-)
Όσο για την παραπάνω αναβάθμιση, είναι πολύ χρήσιμες οι νέες προσθήκες και είναι σίγουρο πως έρχονται και άλλα καλούδια! (Βασικά συνεχώς θα έρχονται, μιας και στο PS3 ακόμα και μετά από τόσα χρόνια έχει συνεχώς αναβαθμίσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δευτερο ειναι το πρωτο γιατι ειναι?

Για να μην περιμενετε τα 5 λεπτα που θελει για να φορτωσει ενα οποιοδηποτε παιχνιδι?

Δεν νομιζω οτι το πρωτο που πολυδιαφημηζει η sony ειναι κατι τρομερο.

Δεν έχω δει ακόμα πως υλοποιείται το χαρακτηριστικό, αλλά αν είναι όπως διαφημίζεται τότε είναι όχι απλά χρήσιμο αλλά υπερ-χρήσιμο, υπό την έννοια ότι σε πάρα πολλά παιχνίδια τα saves γίνονται με check-points ή σε συγκεκριμένα διαστήματα. Με αυτό το χαρακτηριστικό (αν είναι όπως το έχω καταλάβει) απλά κλείνεις την κονσόλα και συνεχίζεις μετά ακριβώς εκεί που την άφησες.

 

Πχ., δε χρειάζεται να τελειώσεις έναν αγώνα ποδοσφαίρου ή οδήγησης για να κάνεις save και να κλείσεις την κονσόλα, ούτε χρειάζεται να ψάξεις να βρεις το "τάδε" καταφύγιο στο "δίνα" παιχνίδι που μόνο εκεί μπορείς να σώσεις. Για κάποιους που δεν έχουμε πολύ ελεύθερο χρόνο και θέλουμε παιχνίδι που να μπορούμε να το διακόψουμε γιατί προέκυψε κάτι και πρέπει να φύγουμε ή να αφήσουμε το παιχνίδι στη μέση, είναι πολύ χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...