Προς το περιεχόμενο

H HP αντικαθιστά την Beats με την Bang & Olufsen


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ασχολούμαι με τον χώρο, αλλά είχα την εντύπωση ότι η B&O ήταν τελείως απλησίαστη ως προς τις τιμές της. Τί έγινε, θα ρίξει και αυτή νερό στο κρασί της και θα κατέβει και σε εμάς τους πληβείους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε μου μια χαρη Thresh και δοκίμασε εμα ποιοτικό σετ ακουστικών κατα προτίμηση ελαφρυ (απο ποιτικα ομως υλικά), και με μεγαλη καψα να καθεται ανετα στα αυτια. Καποιος ανέφερε τα HD598.. Δοκιμασε τα και ελα πες μου.. Μεχρι και ξαπλωτος σχεδόν βλεπω ταινίες πλεον και δεν ενοχλουμαι καν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ασχολούμαι με τον χώρο, αλλά είχα την εντύπωση ότι η B&O ήταν τελείως απλησίαστη ως προς τις τιμές της. Τί έγινε, θα ρίξει και αυτή νερό στο κρασί της και θα κατέβει και σε εμάς τους πληβείους;

δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να τις ρίξει :P

Κανε μου μια χαρη Thresh και δοκίμασε εμα ποιοτικό σετ ακουστικών κατα προτίμηση ελαφρυ (απο ποιτικα ομως υλικά), και με μεγαλη καψα να καθεται ανετα στα αυτια. Καποιος ανέφερε τα HD598.. Δοκιμασε τα και ελα πες μου.. Μεχρι και ξαπλωτος σχεδόν βλεπω ταινίες πλεον και δεν ενοχλουμαι καν..

δύσκολα πράγματα για τις ώρες που πρέπει να γίνει η δοκιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να τις ρίξει :P

 

 

Εντάξει για τα εξωτερικά εξαρτήματα και τα αξεσουάρ, εκεί μπορεί να κοστολογήσει όπως της αρέσει. Δεν θα είναι όμως πολύ δύσκολο να ενσωματώσει τα ηχεία της σε laptop της HP και η τελευταία να μην ανεβάσει τις τιμές στο Θεό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γμτ μόνο εγώ βρίσκω τρομακτικά κουραστικό το να φοράς ακουστικά;

εγω δυο χρονια τωρα ηχεια ουτε μια φορα..μονο ακουστικα...θεμα συνηθειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην μπερδευουμε τα ακουστικα με το θεμα του αρθρου που αφορα τους υπολογιστες...

Και εμενα τα ακουστικα της Beats δε μου αρεσουν καθολου αλλα στο hp envy που εχω τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα τοσο για μουσικη οσο και για ταινιες...

Ο ηχος ειναι πολυ δυνατος, καθαρος και γενικα οταν το πρωτοακουσα τα ηχειακα αυτα ηταν ετη μπροστα απο τα κλασσικα ηχεια των laptop που ηθελες την ενταση στο max ή εξωτερικα ηχεια για να δεις ταινια χωρις να νομιζεις οτι εχεις τραντσιτορακι του 90...

Τωρα εαν τα beats ακουστικα ειναι ακριβα και χειροτερα των αλλων μαρκων ειναι αλλο θεμα...

Επισης το envy εχει αντιγραψει τα κορυφαια πλεονεκτηματα ολων των αλλων μαρκων, κυριολεκτικα copy paste, αλλα τα προσφερει σε πολυ καλες τιμες... Δε μπορω να πω λοιπον οτι το laptop ηταν υπερτιμολογημενο εξαιτιας των ηχειων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ωραια ακουστικα με πολυ μικρη πιεση.ξεκουραστα..

ανετα για πολυωρη χρηση δεν ειναι κανενα.

αλλα ακουστικα φθηνα που σε κουραζουν στο 30λεπτο , ποιοτικα καλα θελεις τουλαχιστον ενα 5ωρο να κουραστεις.

Πράγματι η παραμόρφωση κουράζει και ενοχλεί, ενώ ο καθαρός ήχος παρατείνει την ακρόαση.

Όσο για το 5ωρο θα διαφωνίσω. Πέντε ώρες συνεχόμενη μουσική είναι ιατρικά απαγορευτικό. Ο κανόνας είναι, όσο χαμηλή είναι η ένταση τόσο μεγαλύτερη η διάρκεια. Όσο εκθέτεις τα τύμπανα των αυτιών σου σε υψηλές εντάσεις τόσο μεγαλύτερος ο κινδυνος της απώλειας ακοής.Είπαμε, παν μέτρον άριστον αλλά όχι και 5 ώρες καθημερινά . Στα 40 με 50 θα γυρνάς με ακουστικά βαρυκοίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα beats audio hp ηταν απο τις προσεγμενες και πολυ καλες σειρες της εταιρειας, ειμαι κατοχος και σαν μηχανακι εχει πολλα ατου οπως ο ηχος που βγαζει που συγκρινεται μονο με αντιστοιχα μηχανακια που ειχαν καλα ηχεια (toshiba- harman kardon), ξεχωριστος σχεδιασμος, χαμηλα επιπεδα θερμοκρασιας, φωτιζομενα πληκτρολογια κλπ. Η σειρα ηθελε να θυμιζει mac... Οσο αναφορα τον ηχο, ναι ειναι κλασσικος μεταλλικος ηχος ενος λαπτοπ αλλα πολυ καλυτερος απο το 98% των μηχανηματων που κυκλοφορει, αν τωρα η BO το βελτιωσει και αλλο, που μπορει, ακομα καλυτερα. Αλλα για μενα το μυστικο θα ειναι να ενσωματωσει ενα καλυτερο ντακ μεσα και θα εχει κατι πραγματικα διαφορετικο.

Για την ιστορια τα pavilion τα εδειναν με δωρο τα Solo HD, οκ χαλια κριτικες αλλα οπως ειπαν καποιοι σχετικοι δεν ειναι οτι ειναι αχρηστα ακουστικα απλα ειναι ακριβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Από την μια μούρη στην άλλη.

Θα το γράψω για τελευταία φορά Beyerdynamic, AKG, Sennheiser και μερικές ακόμη. Ίντερνετ έχετε, search engines έχετε, αφήστε τις ποζεριές και απλά ψάξτε.

Να και ένα site με επαγγελματικά και μη προϊόντα που έχω χρησιμοποιήσει αρκετές φορές (αν και γερμανικό) για ψάξιμο http://www.thomann.de (επιλέξτε την Ελληνική σημαία για τιμές με σωστό ΦΠΑ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...