Προς το περιεχόμενο

Αγοράστε συνδρομή στο WoW με in-game gold


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία φάση

 

Αμεσος έλεγχος πληθωρισμού σε ένα σέρβερ που έχει τρελαθεί ο κόσμος να μαζευει gold. καταλάβανε πως το να πουλάς ενα mount 100k gold σε ενα vendor, δέν τραβάει την προσοχή όσο θα έπρεπε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι De@th Lord, το αντικείμενο αυτό είναι αντι συνδρομής. Κάποιος το αγοράζει από την blizzard για 20 δολλάρια και μετά μπορεί να στο πουλήσει εσένα ingame για την εκάστοτε τιμή gold. Έτσι αυτός κερδίζει τα gold, εσύ 1 μήνα παιχνιδιού και η blizzard 20 δολλάρια.

 

Με λίγα λόγια είναι ένας ασφαλής τρόπος να αγοράζεις gold με έναν τρόπο που ελέγχει η blizzard και από τον οποίο θα έχει κέρδος.

 

Ίδιο payment model υπάρχει και στο EVE Online με το PLEX αλλά και στο Wildstar με το C.R.E.D.D

 

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα.

Στα φόρουμς γίνεται της τρελής και οι απόψεις δίστανται.

Προσέξτε λοιπόν πως έχει η όλη κατάσταση γιατί και εγώ στην αρχή δεν το κατάλαβα, αλλά ούτε η Blizz έδωσε (όπως είναι φυσικό) πιο σαφές λεπτομέρειες.

 

Αγοράζεις token --> δίνεις λεφτά στην Blizz

Πουλάς token --> Παίρνεις gold, παίρνει ένας άλλος παίκτης το sub, πάιρνει η Blizz τα χρήματα.

 

Όλα οκ θα μου πείτε, δεν βλέπουμε κανένα πρόβλημα πάνω σε αυτό, ίσα-ίσα που θα βοηθήσει αρκετούς να μην μπαίνουν στη διαδικασία της πιστωτικής κάρτας ή του paypal.

Ναι αλλά....!

Αν η τιμή του token είναι η ίδια με τη μηνιαία συνδρομή, τότε μας συμφέρει η αγορά του. Αν όχι, τότε θα έχουμε ντράβαλα. Και στις 2 περιπτώσεις κερδίζει η Blizz, όχι ο πάικτης. Η αγορά του token εξασφαλίζει μια συνδρομή για έναν πάικτη. Άλλος πληρώνει, άλλος παίζει, άλλος κερδίζει real money.

 

Εν κατακλείδι. Αν η αξία του τόκεν είναι παραπάνω απ' ότι το κόστος μια απλής μηνιαίας συνδρομής (12,99€), τότε δε συμφέρει τον παίκτη γιατί πολύ απλά η Blizzard θα βγάλει από τη μύγα ξύγκι. 

Και εξάλλου πόσο πια gold να βγάλεις σε αυτό το παιχνίδι; Αν κάποιοι "θησαυρίζουν" με in-game gold, τότε το AH θα πάρει φωτιά. Κοινώς, never-ending farming!

Ας ρίξουν τα κόστη για τις υπηρεσίες τους (function change, character transfer, change race & name κλπ) και μετα να μιλάνε για tokens.

Blizzard has become extremely GREEDY!!! 

  Aυτά ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ. Πολύ συγκεχυμένη η πληροφόρηση από blizzard. Θα ασχολούμουν άλλα το έχω αφήσει το game πάνω από χρόνο κ βαριέμαι να μπαίνω στα φόρα να δω τι παίζει. Για μένα πλέον είναι παρωχημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι πιστεύεται τώρα θα βάλουν κανα ποσό γκολντ που δεν το μαζεύεις ούτε σε 20 χρόνια σιγά μην χάσουν το 25 ευρω που παίρνουν απο όλους μας κάθε μήνα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πληρώνεις 25 ευρω το μήνα , σε πιάνουν κώτσο!

 

Εγώ με 19.73 παίρνω gamecard 2 μηνών. 
 

Όσον αφορά το token, σκεφτείτε ότι ήδη υπάρχουν σαιτ με 3-4$ /10Κ gold.

Δηλαδή 20$ = 50Κ .

Θα δίνατε 50Κ για 1 μηνα παιχνιδιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο συστημα εχει απο την αρχη του AION με τη διαφορα οτι δεν εχει αλλη τιμη απο την κανονικη συνδρομη. Παιρνεις με ευρω πχ ενα gold pack και ειτε το χρησιμοποιεις ο ιδιος, ειτε το βαζεις προς πωληση. Το gold pack ειναι ενα, και οχι αλλη τιμη αν θες να το δωσεις προς πωληση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το νοημα ειναι να μην πληρωνεις καθολου αν ειναι να αγοραζεις gold...

οποιος ηταν σε καλο guild εβγαζε χρημα με boost runs κτλ και δεν χρειαζοταν να δινει ουτε ευρω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chinese gold miners be like: We gonna make some money.

 

Βασικά το αντίθετο. Ο λόγος ύπαρξης αυτού του συστήματος είναι η πάταξη της παραοικονομίας αφού οι παίκτες πλέον θα μπορούν να αγοράζουν gold επίσημα από τη Blizzard αντί να καταφεύγουν στους farmers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τι πιστεύεται τώρα θα βάλουν κανα ποσό γκολντ που δεν το μαζεύεις ούτε σε 20 χρόνια σιγά μην χάσουν το 25 ευρω που παίρνουν απο όλους μας κάθε μήνα

Σε αυτή λοιπόν την περίπτωση, συνεχίζεις απλά να αγοράζεις μηνιαία συνδρομή με τον παραδοσιακό τρόπο. Είτε με πιστωτική, είτε με paypal, είτε με Game Card 2 μηνών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζοντας απο το 2004 εχω κοντα στα 2.3 εκατoμμυρια gold 

έπαθα πλάκα!!! να έχω κάτι χιλιάδες και παίζω από τότε που ξεκίνησε το παιχνίδι, πφφφφ είμαι σπάταλος τελικά χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το αντίθετο. Ο λόγος ύπαρξης αυτού του συστήματος είναι η πάταξη της παραοικονομίας αφού οι παίκτες πλέον θα μπορούν να αγοράζουν gold επίσημα από τη Blizzard αντί να καταφεύγουν στους farmers.

Κάνεις πλάκα να υποθέσω. Παίζω WoW από το Vanilla (στις αρχές που είχα χρόνο, έλιωνα στα raids, τώρα πλέον casual). Αν η Blizz είχε πρόβλημα με τους gold sellers θα είχε διευθετήσει το πρόβλημα από την 1η κιόλας στιγμή. Δλδ θέλεις να μου πεις ότι μετά από 10 ΧΡΟΝΙΑ, ενοχλήθηκε και θέλησε να αναλάβει δράση; ΝΑΙ ΚΑΛΑ!

Δεν είναι τυχαίο που έβγαλαν το Mists of Pandaria όταν έφυγαν κοντά 2,5 εκατ. κινέζοι (και βάλε)....

ΌΛα στο βωμό του κέρδους παίδες. Το WoW σαν παιχνίδι σταμάτησε στο Wrath. Μετά το πήρε ο @#$#%$ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις πλάκα να υποθέσω. Παίζω WoW από το Vanilla (στις αρχές που είχα χρόνο, έλιωνα στα raids, τώρα πλέον casual). Αν η Blizz είχε πρόβλημα με τους gold sellers θα είχε διευθετήσει το πρόβλημα από την 1η κιόλας στιγμή. Δλδ θέλεις να μου πεις ότι μετά από 10 ΧΡΟΝΙΑ, ενοχλήθηκε και θέλησε να αναλάβει δράση; ΝΑΙ ΚΑΛΑ!

Δεν είναι τυχαίο που έβγαλαν το Mists of Pandaria όταν έφυγαν κοντά 2,5 εκατ. κινέζοι (και βάλε)....

ΌΛα στο βωμό του κέρδους παίδες. Το WoW σαν παιχνίδι σταμάτησε στο Wrath. Μετά το πήρε ο @#$#%$ 

activision?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το αντίθετο. Ο λόγος ύπαρξης αυτού του συστήματος είναι η πάταξη της παραοικονομίας αφού οι παίκτες πλέον θα μπορούν να αγοράζουν gold επίσημα από τη Blizzard αντί να καταφεύγουν στους farmers.

 

Κι ομως καθολου αντιθετο.

Εστω οτι το gold θα εχει 20 ευρω και ingame θα πωλειται ας πουμε 1 εκατομμυριο coins (δεν παιζω wow και δεν ξερω οποτε ενδεικτικα λεω ενα νουμερο). Αυτο το μυριο coins οι φαρμερς θα στο πουλανε 15-17 ευρω, και θα εχουν ολοι (και εταιρια και φαρμερς) μια win win φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...