Προς το περιεχόμενο

Bloodborne - Game Review (PS4)


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Bloodborne αποτελεί την πρώτη πραγματικά μεγάλη κυκλοφορία της χρονιάς. Αποκλειστικότητα της Sony και του PS4, είναι δημιούργημα της From Software και πνευματικός διάδοχος των τίτλων Souls: Demon’s Souls, Dark Souls, Dark Souls II. Όσοι δεν γνωρίζετε περί τίνος πρόκειται, ας πούμε ότι είναι παιχνίδια “δύσκολα” που απευθύνονται σε ένα πολύ συγκεκριμένο κοινό στο οποίο φυσικά μπορεί να ανήκει ο οποιοσδήποτε.

 

Το Bloodborne επιλέγει να βαδίσει σε έναν δρόμο παράλληλο αλλά σε καμία περίπτωση τον ίδιο με αυτόν των προκατόχων του: οι ομοιότητές του μαζί τους είναι όσες κι οι διαφορές τους και εν τέλει αυτό είναι που του προσδίδει ακόμα περισσότερη μαγεία αφού τόσο οι βετεράνοι της σειράς όσο και οι καινούριοι παίκτες ξεκινούν από το μηδέν έχοντας κατ’ αρχάς έναν βασικό στόχο: να κατανοήσουν τη φιλοσοφία του παιχνιδιού.

 

blood-characterjpg-8e8fab_1280w.jpg

 

Link.png Site: Αναλυτική Παρουσίαση Bloodborne (PS4)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα μειονέκτηματα, τα είχα επισημάνει κι εγώ αλλά μερικοί πέσανε να με φάνε. Τώρα ds δεν είναι και ούτε πρόκειται να γίνει όσο και να σκουζουν τα fanboys. Ωστόσο με διαφορά ο καλύτερος του ps4 και γιατί όχι από τους καλύτερους τίτλους της χρονιάς. Ωραίο review, συγκρατημενο και χωρίς υπερβολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα μειονέκτηματα, τα είχα επισημάνει κι εγώ αλλά μερικοί πέσανε να με φάνε. Τώρα ds δεν είναι και ούτε πρόκειται να γίνει όσο και να σκουζουν τα fanboys. Ωστόσο με διαφορά ο καλύτερος του ps4 και γιατί όχι από τους καλύτερους τίτλους της χρονιάς. Ωραίο review, συγκρατημενο και χωρίς υπερβολές.

Στο Dark Souls προφανως αναφερεσαι γιατι το Dark Souls 2 ητανε επικη αρπαχτη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτα επαιξα και μετα το πουλησα.Μετα απο μια κουραστικη μερα στην καθημερινοτητα θελω κατι να χαλαρωσω και οχι να μου σπανε τα νευρα.νομιζω οτι πριν 10 χρονια θα ειχα διαφορετικη αποψη αλλα πλεον υπομονη γιοκ τουλαχιστον στα video games.

  • Like 16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτα επαιξα και μετα το πουλησα.Μετα απο μια κουραστικη μερα στην καθημερινοτητα θελω κατι να χαλαρωσω και οχι να μου σπανε τα νευρα.νομιζω οτι πριν 10 χρονια θα ειχα διαφορετικη αποψη αλλα πλεον υπομονη γιοκ τουλαχιστον στα video games.

Κρίμα. Αλλά δεν "χτυπάει" στο δικό σου demographic προφανώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω φίλε newborn1981 πως υπερβάλεις αρκετά!!!Το Dark Souls 2 είναι εξίσου υπέροχο όπως το 1 και το Demon's Souls.

Λοιπον 

Καθολου αξιομνηνονευτα bosses.Πολλες ομοιοτητες με το αρχικο σε bosses κ περιοχες βλεπε dragonslayer k anor londo.Γραφικα οχι κ τοσο διαφορετικα για παιχνιδι που κυκλοφορησε 3 χρονια μετα απο το πρωτο...τα dlc's ηταν μεγαλη απατη κατι που συνεχιστηκε με το scholar of the first sin που κραζεται πανηγυρικα στο steam communion...εν ολιγοις σαν το demon souls k dark souls 1 κανενα αλλο...ειναι απαραδεκτο για μια εταιρια που βγαζει παιχνιδι σα το bloodborne την ιδια χρονικη στιγμη να βγαζει μια next gen( κ καλα) εκδοση του dark souls 2.Mια εκδοση που επρεπε να ειχε βγαλει εξαρχης...sorry κ για το off topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά εχω παίξει ολα εκτός απο Demons. Αυτο μου αρεσει περισσοτερο. Καταρχήν, αυτο που λέτε με τα περιβάλλοντα δεν ξερω αν θα συμφωνήσω. Απο τη μέση και μετα αλλάζουν πολλα που σε αφήνουν άφωνο.

 

Μονο τα loading times πονάνε. Κατα τ αλλα ειναι ξερό 10ρι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδιά εχω παίξει ολα εκτός απο Demons. Αυτο μου αρεσει περισσοτερο. Καταρχήν, αυτο που λέτε με τα περιβάλλοντα δεν ξερω αν θα συμφωνήσω. Απο τη μέση και μετα αλλάζουν πολλα που σε αφήνουν άφωνο. Μονο τα loading times πονάνε. Κατα τ αλλα ειναι ξερό 10ρι.

αν φτιαξουν τo frame drop ειναι 10αρι καθαρο!παντως ειναι ο πρωτος σοβαρος next gen τιτλος k λογος για να αγορασεις ps4....τωρα αυτοι που το βρισκουν δυσκολο τι να πω?εγω παντως στα 34 χρονια μου και μετα απο πολυ gaming μπορω να πω οτι βαρεθηκα τα παιχνιδια που δε σε προκαλουν και καλοδεχομαι τη διαφορετικοτητα κ τη προκληση των παιχνιδιων της FROM Software....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο παιχνιδι και πολυ ωραια ατμόσφαιρα,εγω βρηκα μτχ το collectors σε καταστημα public,το πηρα,επαιξα και μετα το εδωσα πισω για να παρω κατι αλλο,γιατι πολυ απλα στα 30 και μετα απο 8-10 ωρες δουλεια δεν αντεχαν τα νευρα μου και πολυ.Το μοναδικο μειον που εχω να πω ειναι το frame drop οταν επαιζα co-op και την θερμοκρασια που ανεβαζε το ps4,που σε αλλο game οπως destiny που παιζω ωρες δεν εχει ανεβασει θερμοκρασια σε τετοιον βαθμο που να ακους το ανεμιστηρακι να δουλευει στο φουλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι μετα απο εορταστικο ωραριο 10 πρωι με 9 βρταδυ σερι περνω τον χρονο ου στην δουλεια και περιμενω πως και πως θα παω να παιξω BB .... Ειναι το μοναδικο παιχνιδι που με εχει κανει ετσι....Νομιζω εχει περισσοτερο νοημα να περιμενω να παω σπιτι να ανοιξω το ps4 να βγαλω τα ματια μου παρα να παω χαλαρα να περιμενω να παταω κουμπια...Δε ξερω πως να το εξηγησω...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον 

Καθολου αξιομνηνονευτα bosses.Πολλες ομοιοτητες με το αρχικο σε bosses κ περιοχες βλεπε dragonslayer k anor londo.Γραφικα οχι κ τοσο διαφορετικα για παιχνιδι που κυκλοφορησε 3 χρονια μετα απο το πρωτο...τα dlc's ηταν μεγαλη απατη κατι που συνεχιστηκε με το scholar of the first sin που κραζεται πανηγυρικα στο steam communion...εν ολιγοις σαν το demon souls k dark souls 1 κανενα αλλο...ειναι απαραδεκτο για μια εταιρια που βγαζει παιχνιδι σα το bloodborne την ιδια χρονικη στιγμη να βγαζει μια next gen( κ καλα) εκδοση του dark souls 2.Mια εκδοση που επρεπε να ειχε βγαλει εξαρχης...sorry κ για το off topic...

Στα DLC εχει απο τα καλυτερα boss και level design της σειρας, μονο αρπαχτη δεν ηταν με τοσο content. Αν μπορεις να πεις κατι αρπαχτη και souls lite version τοτε αυτο ειναι το BB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα DLC εχει απο τα καλυτερα boss και level design της σειρας, μονο αρπαχτη δεν ηταν με τοσο content. Αν μπορεις να πεις κατι αρπαχτη και souls lite version τοτε αυτο ειναι το BB.

το τρελο content που το ειδες ακριβως φιλε μου?σωστο expansion ηταν το prepare to die edition sto πρωτο ds.στο δευτερο πληρωνες 20Ε plus για 3 dlc που συνολικα ηταν στο μεγεθος του ενος expansion του prepare to die edition.κ οσο για τα bosses...γελαω...στο τριτο dlc πολεμας τη τιγρη μαζι με ενα αλλο boss που εχεις ηδη ξανασυναντησει(τιγρη)....για να μη πω για την κοπια του τελευταιου boss nashandra που τη συναντας σε ενα dlc στη stage καπακι στο καπακι bonfire...η αληθεια ειναι οτι πατησαν στην επιτυχια του πρωτου για να τα κονομησουν με μια μετρια συνεχεια.κ με το scholar of the first sin ειναι σαν να υποτιμανε τη νοημοσυνη σου με γραφικα που ηδη ειχαμε χαρη στο unofficial dsfix..to bloodborne ειναι σε αλλο universe...  κ χωρις spells δεν ειναι κατι μεμπτο...και ειναι επος..η μερα με τη νυχτα με το ds2....

κ οσο για το level design καμια συνοχη οπως το πρωτο ds... k μονη αξιολογη περιοχη η shulva..ολα τα υπολοιπα αδιαφορα ειδικα η χιονισμενη περιοχη που κουραζε απιστευτα κ μονο που τη διεσχιζες(λιγο πριν ξανασυναντησεις τη τιγρη)....

Επεξ/σία από newborn1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...