Προς το περιεχόμενο

Ti Chipset mou protinete?


Thresher

Προτεινόμενες αναρτήσεις

865 φαντάζομαι οτι θα σου προτείνουν οι περισσότεροι. Η διαφορά του με το 875 είναι ουσιαστικά το PAT αλλά οι κατασκευαστές μητρικών βρήκαν τον τρόπο να ενεργοποιήσουν κάτι παρόμοιο και στο 865.

Καθότι όμως AMDακις περίμενε να ακούσεις και απο κανέναν άλλο (βλέπε dirtygaz aka brwmogazos) τι έχει να πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ 875 ειναι το κορυφαίο της Intel αλλά εγώ προτείνω 865. Το 875 έχει κάτι μαλακίες για πιο γρήγορη πρόσβαση στη μνήμη, ενώ το 865 οχι απο τη μαμα intel. Το θέμα είναι οτι οι κατασκευαστές μητρικών κάνουν το 865 να έχει τις ίδιες προδιαγραφές με το 865, οπότε τραβάει και αυτό οσο και το 875. Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις 865 γιατί νομίζω οτι είναι αρκετά πιο φθηνό. Για περισσότερες πληροφορίες δες το ram του σεπτεμβρίου, έχει αφιέρωμα. Εγώ θα λεγα να μην κοιτάς chipset (όχι φυσικα να βάλεις κανα 845 η κανα sis) αλλα αφού συγκεντρώσεις μητρικές με chipsets 865 και 875 να συγκρίνεις μητρικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω γιώργο λίγο που είχα ασχοληθεί παλιότερα είχα καταλήξει στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για τα ένα απο τα πιο απροβλημάτιστα boards της κατηγορίας του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

etsi einai.prin dialekso m/b akouga kai kati alles p.x. albatron,chaintech kai den simazeuetai pou eixan pano tous osa exei exei mia intel pou kanei 700 euro kai tis evriska me 80-120.pali kala pou den ekana kamia tetoia vlakeia na valo kamia tetoia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

opos tin eida den vlepo kamia aisthiti diafora apo tin asus p4p800 pou exo.i moni diafora einai einai to PAT opos eipe kai o ll_neo prin.i gigabyte pairnei mexri 3ghz cpu eno i asus 3.2 an se endiaferei auto.tsekare kai kamia timi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thn GA-8IK1100 tin vrika me 142,52 euro enw tin asus p4p800 deluxe 165.90. Oi times einai xwris fpa. Mazi me fpa 8a vgei kapou 30euro panw h asus. H gigabyte omws einai gia 875P.

 

Exei kaneis magazi na mou pei times apo kapoia komatia pou 8elw?

 

As mou steilei p.m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...