Προς το περιεχόμενο

Phil Spencer: Φέτος θα είναι η καλύτερη χρονιά του Xbox One στα αποκλειστικά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά αυτά τα αόριστα και υποσχέσεις για μεταξωτες κορδέλες τα έχουν ψωμοτύρι οι κονσολοκατασκευαστες , τουλάχιστον απο το 2007 που παρακολουθω τα τεκτενομενα. Όποτε διαβάζω τέτοιου είδους ειδήσεις είναι σαν να μην έγινε τιποτα.

 

Εδώ παρουσίαζαν συγκεκριμένους τίτλους ακόμα και σε e3 οι οποιοι τελικά δεν βγαινανε ποτε. Οπότε τι να μας πει και ο φιλ ο σπενσερ...

Επεξ/σία από shadowlike
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια. Καλά είναι τα φρου φρου και τα λουλούδια αλλά αυτά τα άκουσα πολλές φορές. Άντε να δούμε. Είχα xbox 360 / ps3 αλλά απο νέα γενιά πήρα μόνο wiiu και περιμένω να δω τι θα γίνει και μετά να επιλέξω τι κονσόλα να πάρω. Η Sony έκανε πολύ καλή δουλειά με το PS3 και έμεινα πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με το xbox. Ίσως αλλάξουν τα πράαγματα αυτή την φορά αν και δεν νομίζω να σας πω την αλήθεια. Έρχονται πολλά exclusive απο την Sony. Θα δείξει παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αποκλειστικά απλά έχουν πεθάνει και είναι και μόνο αναχρονισμός να το αναφέρεις η να το έχεις σαν στόχο. 

Η νέα εποχή απαιτεί εφαρμογές και παιχνίδια να τρέχουν σχεδόν παντού.

Οποιος δεν ακολουθεί αυτό τον κανόνα απλά έχει εγκαταλείψει το τρένο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αποκλειστικά απλά έχουν πεθάνει και είναι και μόνο αναχρονισμός να το αναφέρεις η να το έχεις σαν στόχο. 

Η νέα εποχή απαιτεί εφαρμογές και παιχνίδια να τρέχουν σχεδόν παντού.

Οποιος δεν ακολουθεί αυτό τον κανόνα απλά έχει εγκαταλείψει το τρένο..

Με αφορμή το σχόλιο αυτό, αλλά όχι απόλυτα σχετικό,

να δω CRPGs και Strategies σε κονσόλες και τί στον κόσμο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω εδώ κάποια παλικάρια που δηλωνουν με μεγαλοπρέπεια ότι το Xbox one τρέχει με χίλια σε σχέση με το ps4 το οποίο σέρνεται (όσον αφορά τα exclusives). Ισχύει όντως, ή προσπαθούν να δικαιολογησουν τις αγορές τους;; Ρωτάω επειδή έχω αφήσει τον τελευταίο χρόνο τις κονσόλες στο ράφι και δεν ασχολούμαι πλέον με την κατάντια τους.

 

Όντως το PS4 έχει μείνει πίσω.

Ναι το bloodborne είναι καλό και είναι μέχρι τώρα το μόνο αξιόλογο exclusive της Sony.Ολα τα άλλα έχουν πατώσει σε βαθμολογίες συγκριτικά με τις παιχνιδάρες που έχει το Xbox one και που πρόκειται να αποκτήσει (Forza 6,Halo 5 και άλλα)

 

Ουσιαστικά η Sony έχει βρει το μαξιλαράκι ασφαλείας στις πωλήσεις και "ξύνεται" ενώ όλοι στην MS τρέχουν.

 

Εγώ το δηλώνω περήφανα,έδωσα το Ps4 μου για να αγοράσω το One και είμαι πολύ ευτυχισμένος πια...Νιώθω ότι τα λεφτά που έπιασαν τόπο!

Ούτε σε τηλεμάρκετινγκ δεν βλέπεις τόσο ενθουσιασμό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω εδώ κάποια παλικάρια που δηλωνουν με μεγαλοπρέπεια ότι το Xbox one τρέχει με χίλια σε σχέση με το ps4 το οποίο σέρνεται (όσον αφορά τα exclusives). Ισχύει όντως, ή προσπαθούν να δικαιολογησουν τις αγορές τους;; Ρωτάω επειδή έχω αφήσει τον τελευταίο χρόνο τις κονσόλες στο ράφι και δεν ασχολούμαι πλέον με την κατάντια τους.

 

 

Ούτε σε τηλεμάρκετινγκ δεν βλέπεις τόσο ενθουσιασμό!!!

 

Εδώ μπορείς να δεις μία λίστα με τα PS4 Exclusives

Εδώ μπορείς να δεις μία λίστα με τα Xbone Exclusives

  • Πιο έχει περισσότερα; Κρίνε μόνος σου.
  • Πιο έχει καλύτερα; Υποκειμενικό, ανάλογο με το τι αρέσει στον καθένα και μοναδικό αντικειμενικό κριτήριο για επιλογή κονσόλας.
  • Ποια είναι καλύτερη κονσόλα σε hardware; το PS4.
  • ​Ποια υποστηρίζει καλύτερα γραφικά; το PS4.
  • ​Ποια είναι η καλύτερη πλατφόρμα; το PC.​
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θα γίνει με εκείνες τις slim εκδόσεις κονσολών που θα είναι και φθηνότερες;;

αργούν πολύ ακόμα....

τα καλύτερα γραφικά τα έχει το PC αρκεί να έχεις χρήμα να δίνεις

οι κονσόλες δίνουν μια αξιοπρεπή εικόνα για κάποιον που δεν θέλει να έχει ολόκληρο κουτί αλλά κάτι που το συνδέει στην τηλεόραση του σαλονιού και να παίζει

να πω την αλήθεια δεν καταλαβαίνω με γυμνό μάτι την διαφορά 900p (xbox one) vs 1080p (ps4)

ακόμα δεν πήρα κονσόλα καινούριας γενιάς αλλά εαν διάλεγα θα προτιμούσα το xbox one για τις εξτρά λειτουργίες που έχει, την υποστήριξη εξωτερικού σκληρού δίσκου και το χειριστήριο του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα first party exclusives there is only one....nintendo....!!!

 

Pokemon, Zelda, Mario και Donkey Kong?

 

Αυτά ουσιαστικά προσφέρει η Nintendo...

 

Εδώ και 3ις δεκαετίες τα ίδια και τα ίδια... innovation καθόλου από μεριά της Nintendo.

 

 

Από την άλλη η Sony προσφέρει πολύ πιο mature first party exclusives...

 

God of War, Uncharted, Last of Us, Infamous, Gran Turismo και πολλά άλλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εγω με το 360 ειμαι ευχαριστημενος και σε λιγο παω σφαιρα για xbox one..θεωρω καλυτερες τις υπηρεσιες της microsoft..2 παιχνιδια το μηνα κ στις 2 κονσολες και να τα κρατας για παντα δωσεις δεν δωσεις συνδρομη.καλυτεροι servers.και μην κοροιδευομαστε ελαχιστες οι αποκλειστικοτητες και στα 2.ολα τα υπολοιπα θα βγαινουν και σε ps4 και σε xone.οποτε xbox δαγκωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...