Προς το περιεχόμενο

Apple Watch Hands-On


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο το χιούμορ και άλλο το trolling. Έχουμε πολύ μεγάλη αίσθηση του πρώτου αλλά εξίσου μεγάλη και για το 2ο. Το να μπαίνεις και να κράζεις ένα προιον που δεν σε ενδιαφέρει και να κοτσάρεις μία κινεζιά με το ρολόι micky είναι trolling.Δεν βρίσκω κανένα παραλληλισμό. Όσο αφορά το θέμα είτε γίνει sticky είτε όχι,υπάρχει ο γενικός και απαράβατος κανόνας του offtopic.Μπορείς να υπερβείς τα όρια δεν αντιλέγω όμως θα βγεις εκτός θέματος και το σχόλιο σου μπορεί να σβηστεί από τους mods.

Eντάξει παιδιά απο εδω και στο εξής θα είμαι μονολεκτικός ή εστω περιεκτικός στις αποψεις μου όσον αφορά προϊόντα. "Πολύ καλό θα το πάρω" ή "δεν μου κάνει καλή τύχη σε όποιον το πάρει εύχομαι το γούστο μου να φταίει"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχαχ κλαιω εβαλε τον Μικυ σε ρολόϊ! χαχαχαχαχαααχα

Δεν το εβαλε η apple. Ειναι πολυ κλασσικη εικονα ο Μικυ ρολοι. Θυμαμαι ασπρομαυρα καρτουν  με τον Μικυ ως ρολοι και μετα να ξεκιναει το καρτουν. Μαλιστα αν ψαξεις υπαρχουν εδω και τουλαχιστον 40 χρονια παιχνιδια με τον Μικυ ρολοι.

https://www.youtube.com/watch?v=6xFE4glr_FU

Επεξ/σία από songless_bird
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εβαλε η apple. Ειναι πολυ κλασσικη εικονα ο Μικυ ρολοι. Θυμαμαι ασπρομαυρα καρτουν  με τον Μικυ ως ρολοι και μετα να ξεκιναει το καρτουν. Μαλιστα αν ψαξεις υπαρχουν εδω και τουλαχιστον 40 χρονια παιχνιδια με τον Μικυ ρολοι.

Το ξερω απλα απο τα γελια εγραψα ο,τι να ειναι! Χαχαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι έχουν καρααντιγράψει τον σχεδιασμό του iPhone κανείς δε το σχολίασε; Είναι εξώφθαλμο τουλάχιστον ότι έχουν αντιγράψει το iPhone και αξίζει να το αναφέρουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα συσκευή, ποία η χρησιμότητα ; Προάγγελος των wearable smartphones ;

 

Μου θυμίζει έντονα την εποχή των 80's και τον Sinclair της Spectrum όπου εκτός από υπολογιστές

δημιουργούσε συχνά, έξυπνα gadgets που τελικά δεν τα αγόραζε κανείς διότι δεν είχαν

καμιά πρακτική χρησιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι θιγονται κάποιοι αν κράζει κάποιος ενα προιόν αδυνατω να το κατανοήσω λες και βρίσανε τους ΙΔΙΟΥΣ γι ΑΥΤΟ εκτίθεται προιόντα στα φόρουμς και δίνεται η δυνατότητα στον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ να γράψει την γνώμη του ΑΛΛΙΩΣ θα ήταν διαφημιστικό χωρίς σχόλια απο κάτω και φυσικά θα γράψω την ΓΝΩΜΗ μου

ΑΥΤΟ το προιόν δαν αποτελεί ΟΥΤΕ εξέλιξη ΟΥΤΕ μια νέα κατηγορία που θα αντικαταστήσει ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ καλό μηχανικό ρολόι, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ σχεδιασμένο απο το τμήμα μάρκετινγκ της apple και απευθύνεται σε ΧΑΖΟΥΣ που θα κατανάλωναν μέχρι και σκουπιδοσακούλες με wi-fi και σήμα το μηλαράκι

ΕΠΕΙΔΗ το κακό με την apple παρα έχει γίνει πλασάροντας δευτεροκλασάτο hardware σε κομψή συσκευασία π.χ. imac, mac book κλπ, ΑΛΛΑ πουλάει σαν ζεστό ψωμι. ΓΙΑΤΙ υπάρχουν εκατομμύρια ΑΣΧΕΤΩΝ καταναλωτων όπου θα αγόραζαν οτιδήποτε έχει πάνω το μήλο, δηλαδή πετυχημένο μάρκετινγκ ΝΑΙ design ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ προτωπορία και τεχνολογία απο ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ μου αλλά βλέπεις καταναλωτές που μέχρι χθές δεν είχαν ιδέα που βρίσκεται το chipset σε μια mobo, να έιναι πλέον μετά την απόκτηση του πολυπόθητου i κάτι γεμάτοι αυτο πεποίθηση ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ, τρομερό επιχείρημα

ΚΑΙ επειδή είναι ρολόι και ως τέτοιο πλασάρεται ΑΡΑ το κρίνουμε και ως vfm, ΤΟΤΕ, έστω οτι κάνει μια χήνα μόλις βγεί το δευτερο μοντέλο με καλύτερα χαρακτηριστικά ποία θα είναι η αξία του, το τρίτο μοντέλο σε 5 χρόνια, ενώ αντίθετα ενα TAG HEUER, OMEGA, SEIKO, TISSOT kok  και μια χήνα να το πάρεις και σε 10χρόνια αν δεν το έχεις καταστρέψει θα μπορεί να πωληθεί κατ ελάχιστο στην τιμή την αρχική του ή μπορεί και να έχει ανέβει η αξία του, ΤΟ ΡΟΛΟΙ τοκαλό μηχανικό ΟΧΙ CASIO SWATCH (το κάνω τάληρα για να μην μπερδευτεί κανένας) είναι επένδυσή, ΣΙΓΑ μην έχει ποτέ την ίδια αξία ενα submariner με το οποιοδήποτε i watch

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι θιγονται κάποιοι αν κράζει κάποιος ενα προιόν αδυνατω να το κατανοήσω λες και βρίσανε τους ΙΔΙΟΥΣ γι ΑΥΤΟ εκτίθεται προιόντα στα φόρουμς και δίνεται η δυνατότητα στον ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ να γράψει την γνώμη του ΑΛΛΙΩΣ θα ήταν διαφημιστικό χωρίς σχόλια απο κάτω και φυσικά θα γράψω την ΓΝΩΜΗ μου

ΑΥΤΟ το προιόν δαν αποτελεί ΟΥΤΕ εξέλιξη ΟΥΤΕ μια νέα κατηγορία που θα αντικαταστήσει ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ καλό μηχανικό ρολόι, ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΙΣΗ σχεδιασμένο απο το τμήμα μάρκετινγκ της apple και απευθύνεται σε ΧΑΖΟΥΣ που θα κατανάλωναν μέχρι και σκουπιδοσακούλες με wi-fi και σήμα το μηλαράκι

ΕΠΕΙΔΗ το κακό με την apple παρα έχει γίνει πλασάροντας δευτεροκλασάτο hardware σε κομψή συσκευασία π.χ. imac, mac book κλπ, ΑΛΛΑ πουλάει σαν ζεστό ψωμι. ΓΙΑΤΙ υπάρχουν εκατομμύρια ΑΣΧΕΤΩΝ καταναλωτων όπου θα αγόραζαν οτιδήποτε έχει πάνω το μήλο, δηλαδή πετυχημένο μάρκετινγκ ΝΑΙ design ΙΣΩΣ ΑΛΛΑ προτωπορία και τεχνολογία απο ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΙΔΕΑ μου αλλά βλέπεις καταναλωτές που μέχρι χθές δεν είχαν ιδέα που βρίσκεται το chipset σε μια mobo, να έιναι πλέον μετά την απόκτηση του πολυπόθητου i κάτι γεμάτοι αυτο πεποίθηση ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΟΛΑΕΙ, τρομερό επιχείρημα

ΚΑΙ επειδή είναι ρολόι και ως τέτοιο πλασάρεται ΑΡΑ το κρίνουμε και ως vfm, ΤΟΤΕ, έστω οτι κάνει μια χήνα μόλις βγεί το δευτερο μοντέλο με καλύτερα χαρακτηριστικά ποία θα είναι η αξία του, το τρίτο μοντέλο σε 5 χρόνια, ενώ αντίθετα ενα TAG HEUER, OMEGA, SEIKO, TISSOT kok και μια χήνα να το πάρεις και σε 10χρόνια αν δεν το έχεις καταστρέψει θα μπορεί να πωληθεί κατ ελάχιστο στην τιμή την αρχική του ή μπορεί και να έχει ανέβει η αξία του, ΤΟ ΡΟΛΟΙ τοκαλό μηχανικό ΟΧΙ CASIO SWATCH (το κάνω τάληρα για να μην μπερδευτεί κανένας) είναι επένδυσή, ΣΙΓΑ μην έχει ποτέ την ίδια αξία ενα submariner με το οποιοδήποτε i watch

ΕΣΥ θίγεσαι μάλλον απο τον κόσμο στον οποίο ζεις.....

Τωρα αν σου φταίνε οι άλλοι και η apple για να τους κράζεις δεν νομίζω οτι σχολιάζεις με αυτό τον τροπο ένα προϊόν...δηλαδή κράζεις ένα προϊόν βρίζοντας τους αγοραστές του?

Οπως κατάλαβες απλά θίγεις την λογική και την έννοια των όσων γράφεις και όχι τους άλλους. Αυτοαναιρούνται αυτόματα και δεν το λέω γιατι εχω πρόβλημα με αυτα που γράφεις για την Apple,οπως ΕΣΥ νομίζεις . Συμφωνώ με τα περισσότερα με τα οποία γράφεις για το προϊόν και την Apple ,αλλά ο τρόπος που τα γράφεις ειναι λάθος και θίγει τον διάλογο και την συζήτηση.

Δεν κρίνεις ένα προϊόν κρίνοντας τους αγοραστές του. Αν το πάμε έτσι όλοι αυτοί που αγόρασαν apple ειναι καταδικασμένοι και τους απαγορεύεται να έχουν κάτι άλλο. Όμως η πραγματικότητα δείχνει οτι όσοι αγοράζουν apple έχουν και πχ. Το TIssot το ρολόι και αλλά προϊόντα που ΕΣΥ θαυμάζεις. Ο ισοπεδωτικός χαρακτήρας του λόγου σου προσβάλει την λογική και την πραγματικότητα , στερώντας την ελευθερία της επιλογής που ο καθένας μας εχει με αποτέλεσμα να αντιδρά κάποιος ,γράφοντας τα όσα σε ενοχλούν.

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κοσμο που ζώ και με ..., μάλιστα αρχικά αν και προσβλητικός δεν πρόκειται πίσω απο ενα πληκτρολόγιο να απαντήσω γιατι είναι τουλάχιστον γελοίο

Απο εκεί και πέρα, επειδή χάλαγα και χαλάω και θα συνεχίσαω να το κάνω όσο έχω την δυνατότητα μου τα λ7 μου σε hardware γενικά που σημαίνει ΟΤΙ είμαι και εγώ καταναλωτής και όχι κάποιος πικραμένος που απλά μπήκε εδώ για να πεί την μαλακία του ΑΥΤΟ ΔΕΝ σημαίνεί οτι δεν μπορώ να κρίνω ΠΟΤΕ μια εταιρία πουλάει τεχνολογία και πότε το τμήμα μάρκετινγκ ΑΥΤΗΣ ανακαλύπτει δήθεν ανάγκες και δημιουργεί προιόντα που υποτίθεται τα περιμένουν οι καταναλωτές για να τους κάνουν την ζωή τους ευκολότερη.

ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ απαγορεύεται οι καταναλωτές της apple απαγορεύεται να αγοράζουν κάτι άλλο, και εγω είμαι κααναλωτής της apple, μιας και εχω iphone AΛΛΑ θα πρέπει να διαχωρίσεις στο μυαλό σου ΟΤΙ άλλο καταναλωτής και ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΑΤΟ που μασουλάει οτι του δίνουν, και μάλιστα τα υπερασπίζεται ως νεογενίτσαρος επειδή του αρέσει μια εταιρία οτι ηλιθιότητα αυτή βγάλει στο εμπόριο.

Καταναλώνω οτιδήποτε και ακριβά parts απο intel asus asrock, amd, nvidia klp, ΠΟΤΕ δεν έγινα ΟΠΑΔΟΣ (κατα την γνωμη μου συνώνυμο του ηλίθιος της οπιαδήποτε εταιρίας) Γενικά δεν αντιλαμβάνομαι αυτό το one vs. another company, σαν παιδάκι στο νηπιαγωγείο, Επειδή εχω π.χ. vgas της amd, θα έπρεπε κατα την λογική αυτή να γουστάρω amd και να μου φταίει η nvidia και οτι μακλακία σερβίρει η amd να λέω WOW e?

Την amd την κράζω επίσης για τα 10αδες rebrands και το τρολάρισμα με τους δήθεν 8 πύρηνους

Στο περίφημο iwatch δηλαδή η εταιρία ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ότι θα έχεις 1 πεντάιντσο smartphone στην τσέπη σου ΚΑΙ Ω ΤΟΥ θαυματος σε απόσταση 10-20 εκατοστών που βρίσκεται ο καρπός του χεριού σου το iwatch για να μην μπαίνεις στην δύσκολη διαδικασία να δείς την οθόνη του smatphone (AN AYTO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ TOTE TI EINAI drone, the walking dead zombie)????????

TOTE να βγεί και το i-ring σε περίπτωση που κουραστούμε να δούμε το i-watch, Επίσης θα πρέπει να υπολογίσουμε + ενα ακόμη φορτιστή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον κοσμο που ζώ και με ..., μάλιστα αρχικά αν και προσβλητικός δεν πρόκειται πίσω απο ενα πληκτρολόγιο να απαντήσω γιατι είναι τουλάχιστον γελοίο

Απο εκεί και πέρα, επειδή χάλαγα και χαλάω και θα συνεχίσαω να το κάνω όσο έχω την δυνατότητα μου τα λ7 μου σε hardware γενικά που σημαίνει ΟΤΙ είμαι και εγώ καταναλωτής και όχι κάποιος πικραμένος που απλά μπήκε εδώ για να πεί την μαλακία του ΑΥΤΟ ΔΕΝ σημαίνεί οτι δεν μπορώ να κρίνω ΠΟΤΕ μια εταιρία πουλάει τεχνολογία και πότε το τμήμα μάρκετινγκ ΑΥΤΗΣ ανακαλύπτει δήθεν ανάγκες και δημιουργεί προιόντα που υποτίθεται τα περιμένουν οι καταναλωτές για να τους κάνουν την ζωή τους ευκολότερη.

ΤΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ απαγορεύεται οι καταναλωτές της apple απαγορεύεται να αγοράζουν κάτι άλλο, και εγω είμαι κααναλωτής της apple, μιας και εχω iphone AΛΛΑ θα πρέπει να διαχωρίσεις στο μυαλό σου ΟΤΙ άλλο καταναλωτής και ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΑΤΟ που μασουλάει οτι του δίνουν, και μάλιστα τα υπερασπίζεται ως νεογενίτσαρος επειδή του αρέσει μια εταιρία οτι ηλιθιότητα αυτή βγάλει στο εμπόριο.

Καταναλώνω οτιδήποτε και ακριβά parts απο intel asus asrock, amd, nvidia klp, ΠΟΤΕ δεν έγινα ΟΠΑΔΟΣ (κατα την γνωμη μου συνώνυμο του ηλίθιος της οπιαδήποτε εταιρίας) Γενικά δεν αντιλαμβάνομαι αυτό το one vs. another company, σαν παιδάκι στο νηπιαγωγείο, Επειδή εχω π.χ. vgas της amd, θα έπρεπε κατα την λογική αυτή να γουστάρω amd και να μου φταίει η nvidia και οτι μακλακία σερβίρει η amd να λέω WOW e?

Την amd την κράζω επίσης για τα 10αδες rebrands και το τρολάρισμα με τους δήθεν 8 πύρηνους

Στο περίφημο iwatch δηλαδή η εταιρία ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ότι θα έχεις 1 πεντάιντσο smartphone στην τσέπη σου ΚΑΙ Ω ΤΟΥ θαυματος σε απόσταση 10-20 εκατοστών που βρίσκεται ο καρπός του χεριού σου το iwatch για να μην μπαίνεις στην δύσκολη διαδικασία να δείς την οθόνη του smatphone (AN AYTO ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ TOTE TI EINAI drone, the walking dead zombie)????????

TOTE να βγεί και το i-ring σε περίπτωση που κουραστούμε να δούμε το i-watch, Επίσης θα πρέπει να υπολογίσουμε + ενα ακόμη φορτιστή

Απο την στιγμή που το αγοράζει κάποιος και θεωρείται πρόβατο zombie απο σένα , δεν εχει λογική .....μονο προσβολή . Ο θυμός σου ειναι ίδιος με τις εκφράσεις σου. Δεχτες οι αποφάσεις σου και αξίες σχολιασμού,φυσικά όποτε δεν υπάρχει πρόβλημα.

ΥΓ. Όποιος απλά του αρέσει η εμφάνιση ειναι ηλίθιος για σένα?

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να είμαστε χαμηλότερων τόνων στις συζητήσεις μας !! Κάθε άποψη σεβαστή , και έτσι έχει αξία και ο διάλογος . Αν αγαπάω την apple θεωρώ οτι δεν αξίζει για μένα η αγορά του...με κυριότερο πρόβλημα πρώτα την αυτονομία και μετά την τιμή του....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά θα περίμενα για την δεύτερη έκδοση της sport έκδοσης. Σε γενικές γραμμές είναι αρκετα χρηστικό σε περιπτώσεις που πρέπει να δεις καποια μηνύματα όταν γυμνάζεσαι ή είσαι σε καποια συνάντηση και δεν μπορείς να βγάζεις και να ξεκλειδώνεις συνέχεια το κινητό σου από τσάντα, τσέπη κλπ. Επίσης με σιγουρία μπορώ να πω ότι η δεύτερη έκδοση θα έχει μικρότερο μέγεθος, πιο ανθεκτικό γυαλί και θα έχουν βγεί αρκετές εφαρμογές. Έχει αρκετά περιθώρια βελτιώσης γενικότερα η αγορά των smartwatches.  Όσον αφορά για την τιμή της ακριβής έκδοσης, επειδή είδα αρκετά σχόλια, έχει να κάνει και με την τιμή του χρυσού που εδώ και αρκετό καιρό είναι στα ύψη. Θεωρώ ότι αφορά μια συγκεκριμένη κατηγορία ανθρώπων με μεγάλο εισόδημα και δεν αφορά τον μέσο καταναλωτή.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...