Προς το περιεχόμενο

Καταγραφικό DVR και καμερούλες από Κίνα.


Sotosgl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και τα πραγματα αγριευουν και τα λαμογια εχουν  βγει παγανια και οποιον παρει ο χαρος,σκεφτομαι να αγορασω 2 καταγραφικα πακετο με ενα ματσο καμερες για να εχω το κεφαλακι μου ησυχο (ή τουλαχιστον οσο ησυχο μπορει να ειναι μιας και δουλευοντας και σε κλειδαραδικο ενα φεγγαρι ειδα οτι αν ο αλλος σε βαλει στο ματι δεν γλυτωνεις με τιποτα)

 

Ετσι οπως το εχω φανταστει θα αγορασω 2 τεμαχια,1 για το χωριο με καποιο 3G modem που θα κουμπωθει σε μια απο τις διαθεσιμες USB του DVR και θα παιζω μπαλα μεσω Cloud και αλλο ενα για την πολυκατοικια με UDP που μιας και ειμαστε ολοι μια οικογενεια μας ενδιαφερουν οι κοινοχρηστοι χωροι (και θα μοιραστουμε και το κοστος).

 

Εκανα μια βολτα σε 3 μαγαζια με Συναγερμους/Συστηματα ασφαλειας και τραβουσα τα μαλλια μου με το τι ακουγα και εβλεπα.

OEM σαβουρο DVR (τουλαχιστον 5ετιας) χωρις σκληρο 4καναλο και με 4 καμερες 400~600€ με εγκατασταση απο τον Bob τον μαστορα.

 

Στο θεμα μας τωρα.

Εχω βρει αρκετα πακετα που καλυπτουν τις αναγκες μου.

8 εξωτερικες καμερες με αρκετα καλο IR.

Με 20μετρα καλωδια,τροφοδοτικα κλπ που ριχνουν ακομα περισσοτερο το κοστος.

Και ενα τιμιο καταγραφικο με μια διανομη Linux σεταρισμενη με Cloud για να μην μπλεκω με ρυθμισεις (εχω σεταρει αρκετα αλλα στην στραβη μπορει να μην ειμαι καν εκει οποτε οσο πιο noobfriendly γινεται).

 

Εχει ασχοληθει κανενας τελευταια ή εχει αγορασει να προτεινει κατι δοκιμασμενο;
Εχω βρει αρκετα απο Alibaba/express αλλα μαλλον θα καταληξω σε European Warehouse για να μη μπλεκω με τελωνεια και ας πεσω σε ποιοτητα πχ. 
http://www.ebay.co.uk/itm/H-View-8-Channel-CCTV-System-HDMI-DVR-8x-600TVL-Outdoor-Home-Security-Camera-Kit-/261835221152?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cf69868a0

 

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

 

Btw σχολια τυπου:
Στηριξε την ελληνικη οικονομια και την γειτονια σου και μην αγοραζεις απο εξω θα αγνοηθουν.

Και ναι το θεωρω Gadget :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αξίζει γιατί αν περάσει από τελωνείο τπ πακέτο τότε θα πληρώσει σε τελωνείο πολύ παραπάνω από ότι κοτίζουν στην Ελλάδα τα πακέτα κάμερε καταγραφικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Update.

Παρελαβα και ειμαι εντυπωσιασμενος μπορω να πω.

Εφτασε σε 3 κουτια

 

1 για το  DVR Mouse Telecontrol καλωδιο BNC και τροφοδοτικο και στα αλλα  2 απο 4 καμερες,spliters,20μετρα καλωδια και τροφοδοτικα

 

Δουλευε out of the box χωρις κανενα προβλημα

 

Σεταρισμα στο Cloud σε 1 λεπτο και απο την εφαρμογη στο κινητο Real Time χωρις καθυστερηση.

 

Οι 700TVL ισως ειναι Overkill αλλα αφου την πηρα σε προσφορα μια χαρα.

 

Προς το παρον καλυτεροι 2 πωλητες αυτοι με δωρεαν μεταφορικα και χαμηλοτερες τιμες 

 

http://www.ebay.co.uk/usr/cctvage?_trksid=p2047675.l2559

 

http://www.ebay.co.uk/usr/summersale4u?_trksid=p2047675.l2559

 

με σαφες προβαδισμα για τον πρωτο μιας και παρελαβα 2 τεμαχια και τα 2 αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...